Rebel II/cs

From RepRapWiki
Jump to: navigation, search

Česká verze pro tiskárnu Rebel II.


Contents

Seznam součástek

Součástky

Název Počet Komentář Obrázek
Linearni loziska LM8UU 10
hlazená ocelová tyč průměr 8mm H8 365mm 2
315mm 2
305mm 2
nerezová závitová tyč s metrickým závitem M6
  • 290mm
2
řemenice T2,5 16z 2
řemen T2,5-6mm 1
Kombi stojka ZH 0874 320mm 2 Typové označení ZH 0874
330mm 2
340mm 2
Uhelniky pro svazani kolmych stojek, cca 100x100x2mm 4
Laminat/preklizka/Al sendvic..... 220x220x4(3) 1
Sklo, obycejne se zaprousenymi hranami 200x200x3 1
Konektor napájení XLR samec 1
samice 1
Mikrospínače (koncáky) 3
Loziska 623 2Z 5
RepRap elektronika 1
HotBed MK2 1
Terminstor na HotBed 100K NTC 1
krokové motory Nema 17 5
Zdroj 12V/20A 1
HotEnd s termistorem 100K NTC 1
Zubatice extruderu 1
Pruziny extruderu 2 25x10mm a 30x6,2mm - pri pouziti 1,75mm filamentu staci ta vetsi
Spojky pro Z osu 2 nebo palivova ci PVC silnostenna hadicka s vnitrnim prumerem 5mm
Šnůra ke zdroji 1
Omotávací spirála 4 (1,5m) 1
Dráty cca 6m 1.5mm a 4m 2,5mm lanko s izolací + ploché vodiče k motorům a termistorům dle zvolené elektroniky
Šrouby cca 250ks

Spojovací materiál

M6

Název Počet Komentář Obrázek
M6x8 16 nízký imbus 50px
M6x10 2 nízký imbus Button-head-hex-screw-M6x10.jpg
M6x12 19 nízký imbus Button-head-hex-screw-M6x12.jpg
M6x14 28 nízký imbus 50px
M6x16 2 nízký imbus Button-head-hex-screw-M6x16.jpg
M6 matka s límcem 57 Nut-flange-M6.jpg
M6 matka obyč (ideální mosazná) 2 Nut-M6.jpg
M6 podložka 20 cca 15mm Washer-plain-M6.jpg

M5

Název Počet Komentář Obrázek
M5x12 2 imbus Button-head-hex-screw-M5x12.jpg
M5x25 2 imbus Button-head-hex-screw-M5x25.jpg
M5 matka s límcem 4 Nut-flange-M5.jpg


M3

Název Počet Komentář Obrázek
M3x4(3) 3 červ Grub-screw-with-a-hex-socket-head-M3x4.jpg
M3x6 8 imbus Hex-socket-cap-screw-M3x6.jpg
M3x8 4 imbus Hex-socket-cap-screw-M3x8.jpg
M3x10 22 imbus Hex-socket-cap-screw-M3x10.jpg
M3x14 15 imbus Hex-socket-cap-screw-M3x14.jpg
M3x16 10 imbus 50px
M3x20 3 imbus Hex-socket-cap-screw-M3x20.jpg
M3x25 5 imbus Hex-socket-cap-screw-M3x25.jpg
M3 podložka 18 Washer-plain-M3.jpg
M3 matka 12 50px

Použití

Stavba

Sestavení rámu

Materiál potřebný k sestavení hlavního rámu viz. seznam materiálu. Otvory v úhelnících a vazbách rohů jsou nutné provrtat na průměr 6mm


Matky M6 s límcem jsou potřeba ve většině případů zbrousit o cca 0,2mm, aby šli lehce vločit do drážek hliníkových profilů. Nasuňte potřebný počet matic do drážek před montáží vazeb rohů.


Kolmé stojky upevněte k rámu ve vzdálenosti 10cm od zadní hrany rámu


Nasuňte držáky motorů Z se šrouby a maticemi do kolmých stojek a připevněte je. Držáky pojezdových tyčí zatím nechte volně přichycené, vymezí se při montáži stolku.


Připravte si vrchí díl rámu a připevněte jej zadními vazbami rohu a levým držákem vodící tyče Z. Pravá držák nechte zatím lehce připevněn, jeho přesné umístění se provede až při montáži pojezdové rampy X