Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Elektronika

Posted by Laxi 
Elektronika
May 22, 2008 07:33AM
Ide az elekronik
Re: Elektronika
June 01, 2008 04:52AM
Sziasztok!

En egy mcwire gepet szeretnek epiteni, es legalabb 2-3arduino-t is vennek.

Adam te rendeltel kulfoldrol alkatreszt? (Mondjuk az rrrf.org-rol?)

Erdekelne a vam hogyan zajlik...
Re: Elektronika
June 01, 2008 04:19PM
Khiraly,

az rrrf-tol rendeltem, de mivel olaszorszagban vagyok jelenleg, semmi gond nem volt a vammal. nem tudom, hogy magyarorszagra ez hogyan zajlana...

adam
Re: Elektronika
June 02, 2008 03:16AM
Hali!
>>Erdekelne a vam hogyan zajlik.
En nem regen rendeltem Freeduinot, de meg nem kaptam meg... Az ebay-es gyakorlatom alapjan viszont valoszinusitem, hogy a vam sehogy zajlik smiling smiley
Laxi
Re: Elektronika
June 03, 2008 12:33AM
Sziasztok!
Tegnap megjott a Freeduinom. 12 napja rendeltem meg az www.NKCelectronics.com-rol. Sima USMail-lel hoztak. Vam semmi.
Laxi
Re: Elektronika
June 04, 2008 01:04AM
Sziasztok!
Tegnap este osszeraktam a Freeduinomat. Tokeletes.

Adam!
Te hogyan allsz a tieddel? Emlitetted, hogy a programozassal vannak gondjaid.
Mostmar nagyjabol osszeallt a tesztkornyezetem, ugyhogy lehet hogy tudok valamicsket elore lenditeni a dolgaidon.

Laxi
Re: Elektronika
June 05, 2008 03:32AM
Laxi,

Gratula, akkor megvan a RepRap agya!

en az Ardunioval sehogy, PIC-el vagyok meg mindig. Ket honapon belul megyek haza olaszbol, addig nem akarok nekikezdeni semminek, majd otthon folytatom.

Amivel most probalkozok az a kovetkezo: XP-vel nem sikerul jol dogloznom, a PICes PWM hurok az uj host-ban XP alatt valami olyan lassu, hogy tonkretesz midnent. Emiatt ugy dontottem, hogy ha-torik-ha-szakad en atallok Linuxra. Osszeraktam egy PC-t, felnyomtam ra a 7.10-es Ubuntu-t a LiveCD alapjan. Ezzel most az a gondom, hogy nem tudom update-ni a szoftvert, ami nekem kellene, mert a regiben nincs benne a rovid szegmensek felgyorsitasara vonatkozo parameter. Nem tudom, hogy ezzel jatszottatok-e, ha igen, akkor tudnatok sgiteni? (Linuxot most lattam eloszor, no comment... :-))

Engem az arduino nagyon erdekel, en is ezzel szeretnek dolgozni, de majd otthon, addigra mar ugyis profi leszel, Laxi :-))

Adam
Re: Elektronika
June 05, 2008 05:56AM
Akkor ha jol ertem, most egy elo 7.10 Ubuntud van(tehat nem CDrol fut a host).
Es miert nem tudod updateolni? Van valami hibauzenet? Vagy valami mas? (Bocs hogy ilyet kerdezek, de meg mukodo Linuxos hostot nem lattam, sot csak olyat lattam amihez nincs hardver kapcsolva smiling smiley
Sztem valahogy csak meg lehet ezt a szoftver update-et hackelni.
Csak irj konkretumokat, oszt valamit csak kitalalunk jol smiling smiley

Laxi
Re: Elektronika
June 05, 2008 07:10AM
Szia Laxi,

Igen, 7.10-es Ubuntum van, installalva.

Ezen a szalon kertem segitseget attol aki a LiveDVD-t keszitette. Ezek szerint eleg, ha atirom az eleresi utakat szerinted?

[forums.reprap.org]

Koszi,
Adam

Freedunio-val jatszottal mar? Egyszeruen hasznalhato a szoftvere?
Re: Elektronika
June 05, 2008 12:12PM
Hali,
>>ran into permission issues
ezt hogyan kell erteni? Nem tudtad a filet, torolni, atnevezni, vagy futtatni?
copizz ide valami hibauzenetet tartalmazo logot pls. vagy kuld el privibe

Laxi
Re: Elektronika
June 06, 2008 03:01AM
Szia Laxi,

Igen, nincs hozzaferesem. Nem tudok se copizni, se torolni, se semmit. Bar, ahogy most olvasgattam az Ubuntu doksijat, ez normalis. Viszont van ez a sudo parancs, amivel root-kent tudok bejelntkezni, de ez sem irja felul.

Most mar kezdem erteni, amit a srac irt, de meg nemprobaltam ki. Ma este megnezem.

Hibauzenetet egyebkent nem ir, egyszeruen csak nem csinalja meg.

Egyebkent kuldtem egy szemelyes uzenetet, azt nezd meg legyszi. Ez most fontosabb.

Udv.
Adam
Re: Elektronika
August 28, 2012 02:45PM
Sziasztok !!

Lenne egy hatalmas problémám!
Összeállt a nyomtatóm egy Mendel Pursa
Arduino MEga 2560
RAMPS 1.4
elektronikával

Szoftver: Printerface

A firmware amit futtatok az Arduinon egy Sprinter firmware. Az lenne a gondom hogy az Y tengely csak egy irányba hajlandó mozdulni akárhogyis nyomom a mínusz plusz koordinátát neki. Kipróbáltam minden lehetőséget már . kicseréltem a Pololu-t rádugtam a helyére egy másik motort az X tengely motrorját azzal is ugyanezt csinálja. Megfordítottam az Y motor csatlakozóját a RAMPS-on akkor a másik irányba ment de szintúgy csak egy irányba. Így azt gyanítom hogy Szoftveres lehet a probléma. Hol lehet beállítani azt hogy a Printerface milyen jelet küld ki vagy esetlegesen lecsekkolni az Sprinter szoftverében hogy melyik gombra merre kellene mozdulnia az Y motornak. Segítsetek hot smiley
Re: Elektronika
August 29, 2012 02:38PM
Nem tudom a Sprinternel ez pontosan hogy van, de a Marlin (ami allitolag a Sprinterre epul) is tud hasonloan viselkedni. Ha elobb hazahivod az adott koordinatat, utana megy mindket iranyba.

Egyebkent azert lehet pl. mert max endstoppal is szamol a firmware, de az nincs bekotve, ugyhogy automatikusan mindig jelez.

(Ha a masik iranyba kuldod akkor nem mozdul, vagy rossz iranyba mozdul? Ha az utobbi akkor nem erintkezik a pololu DIR laba)

Udv,
alagi
Re: Elektronika
August 29, 2012 03:36PM
Ohh Most ez új információ smiling smiley ! Ezen a Max endstoppon megakadt a szemem. Lehetséges hogy igazad van mindjárt lecsekkolom. MOst az Y tengely motorját rádugtam az X-re így csodával határos módon működik a dolog mindkét irányban. Tehát a javaslatod az lenne hogy nézzem át újból az Endstopokat majd nyomjak egy olyan gombot hogy Home all? És utána elvileg kéne mennije igaz?

Még próbálgattam olyan lehetőséget is hogy G kóddal megadtam Y-nak negatív koordinátát de akkor is 3 irányba mozdult tehát mondjuk G0 Y-10

És igen ha a Másik irányba küdlöm akkor rosz irányba mozdul. Betettem másik Pololut a helyére azzal is hasonlóképpen viselkedik lehetséges hogy a RAMPS-on lehet valami a DIR láb forrasztásával ?

ÜDV: GÁBOR thumbs up
Re: Elektronika
August 30, 2012 03:27PM
Igen, en lecsekkolnam hogy a RAMPS-on a DIR tenyleg jo-e, ha szemmel nem latsz problemat akkor szakadasvizsgaloval is csekkold. Ha nem latni hogy hol megy, akkor deritsd ki hogy az AVR melyik labahoz megy es ugy nezd meg szakadasvizsgaloval.

(akkor az endstoppal valoszinu nincs problema)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login