Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

McWire anyagbeszerzes

Posted by khiraly 
McWire anyagbeszerzes
July 31, 2008 01:18PM
Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire jartok meg ide, de elmondanam, hogy en hol tartok:
Rendeltem 2 db freeduinot (nkcelectronics), ahogy Laxi is ajanlotta. Megkaptam oket tegnap. (jul 30).
Tehat most van 2 arduinom is.

Nezegettem, hogy hogyan kellene az McWire-t osszerakni.
A kivagott plexit megrendelnem Zach-tol, viszont a vizvezetek csovet itthon kellene beszereznem. Ezzel van most a legnagyobb problemam.
Amit keresek:
3/4" huvelyk (col) vastag csobol 3", 6", 9", 12" huvelyk (col) hosszusagu.

Jartam viz-, gaz-, futes boltban, es ott azt mondtak, hogy ilyen meretre vagott darabok mar reg nincsenek. Mostanaban amugyis mindenki rez csovekkel dolgozik lagyforrasztassal. Tudott mutatni 3/4" colos csobol kulso-kulso menetest (ez kellene nekunk), viszont a ket oldalan nem ugyanannyi menet volt rajta (egyik oldalt kb. 3 centi a masik oldalt kb. 6 centi) es a hossza se allando (+- 1cm elkepzelheto).

A lenyeg: nincs elore gyartott(meretre vagott) hosszusagu 3/4 colos vastagsagu cso. Probalgattam keresni meg neten, de eddig nem talaltam semmi biztatot.

Szoval be lehet szerezni meretre vagott kulso-kulso menetes csovet? Valaki tudja hol? Az McMaster.com-on egy 3" hosszu cso kevesebb mint 2 dollar. Es ott legalabb a hossza megegyezik (ami kritikus, hogyha parhuzamos oldalakat szeretnek).

Van valakinek 5lete?

Vagy rendeljem meg Amerikabol a vizvezetekcsovet?! :-O
Mennyi lehet a szallitasi koltseg egy kb. 3eFt erteku 10kilos csomagnak? Eleg abszurd.

Tovabba: muanyagot se sikerult meg szereznem (Abs 3mm vastag tekercs). Mindenhol csak tablaban van.

Mindenkeppen Abs-t szeretnek.
Re: McWire anyagbeszerzes
August 05, 2008 03:32PM
Szia!

Csovet nem tudom, hogy hol lehetne beszerezni, ha vizvezetekesnel nincs. En most rakom ossze az Arduino elektronikat, hozza viszont sajat tervezesu mechanikat epitek, ami merevebb es pontosabb. Ha esetleg hasonl
Re: McWire anyagbeszerzes
August 07, 2008 10:00AM
Szia!

Hol talaltal ABS-t?
En eddig a kovetkezoknel probalkoztam:
mkiplexi.hu - csak lapokkal foglalkoznak (de ABS-sel alig)
TVK mintabolt (Tiszai Vegyi Kombinat mintaboltja), kesz termekekkel foglalkoznak ABS-t szalban nem arulnak.

12eFt/2kg annyira nem rossz ar. Zachnal 45.5$/5lb ami 6200Ft/2kg -ra jon ki (devizaarfolyamon szamolva: (45.50/(0.45359237*5))*2*152.03)

Szoval pont a duplaja. A kerdes, hogy mennyi a postakoltseg es a vam.

A csovet esztergaltatom. Elvileg meg lesz 1 heten belul. Aluminiumbol is probalok nezelodni (metalloglobus.hu), de csak 2mm falvastagsagu van. Remelem nem lesz gond.

Motort is kellene neznem valahol. Abbol tudsz lelohelyet?

Ha a kivagott plexiket Zachtol veszem, akkor valszeg muanyagot is rendelek hozza.
Re: McWire anyagbeszerzes
August 07, 2008 10:02AM
Meg 2 kerdeS:
- Mo-n vagy mar?
- Milyen mechanikat epitesz, es kb. mennyire saccolod? (maskeppen: erdemes lenne osszetarsulnunk?)

Az MCWire-t azert nezem, mert merevebb a darwinnal, es nyaklapot szeretnek vele furni, megmunkalni. (a reprappolas mellett)
Re: McWire anyagbeszerzes
August 08, 2008 06:06AM
Szia!

M
Re: McWire anyagbeszerzes
August 08, 2008 10:04AM
Szia!

Mire akarod hasznalni a CNC gepedet?
(hogy ennyire merev es pontos gepet akarsz epiteni)

Btw, 82fokos sullyesztot nem tudod hol lehet kapni?
[www.mcmaster.com]
[reprap.org]
Countersink the Acrylic Cutouts fejezet.
Re: McWire anyagbeszerzes
August 12, 2008 01:50PM
Szia!

82 fokos s
Re: McWire anyagbeszerzes
January 10, 2010 04:44PM
Sziasztok,

Most talaltam meg a RepRap honlapot, es probalom kitalalni hogy ki es hol epitett mar mukodo gepet. Latom hogy problematok van amerika vizcso mereteket talalni es gondoltam beszolok mivel en amerikaban elek. Talan ossze tudunk fogni (?)

Ciao,
Zsolt
Re: McWire anyagbeszerzes
January 16, 2010 01:22PM
Zsolt: Azota en mar megepitettem az McWire-t, van mukodo gepem, es Mendelt epitek legujabban. Itt olvashatsz par reszletet:
[blog.arcol.hu]

Van meg par dolog amit el kell simitani, de elvileg majd arulni is fogom.

Szerintem McWire-t nem erdemes epiteni. Vagy legalabbis nem igy ahogy a honlapon van fenn. Rengeteg modositas kellene, de utana tenyleg hasznalhato lenne. A jovoben tervezem, hogy az Mcwire-emet feltuningolom nyomtatott alkatreszekkel...


Udv,
Laci
Re: McWire anyagbeszerzes
January 29, 2010 05:58PM
Szia Laci,

Jol nez ki, miert gondolod hogy nem erdemes epiteni? Mik a problemak? Milyen a minoseg stb? Milyen fajl hasznal?

Koszi.
Cheers,
Zsolt
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login