Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Drone solution - hlasovani

Posted by raptik 
Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 09:19AM
Vzhledem k udalostemv poslednich dnech ohledne vlaken tykajicich se produktu drone solution bych rad nechal rozhodnout nasi komunitu o vyjadreni k setrvani DS na tomto foru. Viz escalace a snad ukonceni zde

Duvodem k tomuto neni nic osbniho, ale ani jeden znas moderatoru nema cas ani naladu resit neustale se opakujici utoky, flamy a jine, ktere spise odrazuji jak novacky tak starsi cleny...

Prosim kazdeho, kdo chce, aby se vyjadril jen jednou slusne a strucne. Cokoliv jineho bude mazano. Aspon doufam ;-)

Edit: nechal bych toto vlakno odemcene tak tyden a pak uzamknout a uvidime jak to dopadne

Edited 1 time(s). Last edit at 05/08/2014 09:22AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 10:55AM
Jsem PROTI vystupování DS (resp. mistra Petra Zvěřiny).

Pouze ždíme informace z projektu reprap, lže, osočuje ostatní vývojáře, kopíruje z reprapu a následně vydává pod closed licencí. Faktury nevydává/nevydával, jen mlží.

Přínos žádný, pouze žluč, lži a psychopatické výlevy majitele? firmy?

Navrhuju, ať si DS vytvoří vlastní fórum a odsud ať Zvěřina vypadne.

Vím, že DS není jen ten šílenec, ostatní lituji a omlouvám se, jestli se jich něco z mých připomínek k DS dotýká.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 11:42AM
osobne nejsem pro zakaz DS fungovani na foru, pokud budou dodrzovat stanovene pravidla. Pokud ne, tak to vidim na formu promazavani a presouvani prispevku, banu atd. To se vsak netyka pouze DS ale vsech.
Anonymous User
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 11:46AM
bajn opet plnej souhlas .... proti tomu nemam nejmensi pripominku :-( jen me tohle vlakno vazne mrzelo....a hlavne to kdo ho zalozil :-(
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 11:59AM
Ja se naopak vubec raptikovi nedivim, ze tohle vlakno zalozil. Precijen tech varovani o nejakem slusnem a vecnem chovani zde na foru bylo nespocetne a vzdy se to znovu zvrhlo k urazkam... Pravidla by mela platit pro vsechny, ale je pravda, ze situace se posledni dobou cim dal vic zhorsuje... Vypada to, ze pokud zde nebude jistota banu pro kazdeho, kdo se tu v budoucnu bude takhle vyjadrovat, tak to forum muzeme rovnou cele ukoncit, protoze nebude mit vubec zadnou hodnotu... sad smiley Ma to byt zdroj informaci a ne takovy hnuj, co se z toho stava... Pevne nervy moderatorum smiling smiley


3D tiskárna RebeliX
www.reprap4u.cz
Anonymous User
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 12:09PM
opravdu nekomu prijde spravne ze je z vlakna odsunut kazdy prispevek na podporu DS ? sad smiley sad smiley sad smiley
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 12:21PM
Jako zakladel vlakna sem se nechtel vyjadrovat a zdrzet se, ale asi by to chtelo.

Nazor mam na to stejnej jak bajn. Klidne at postujou,ale v ramci mezi.
Ad nedavne udalosti:
Beru to, ze Kikin vyjadri svuj nazor na DS (respektive Zvire)
Beru to ze Zvire vyjadri svuj nazor na podobnost EF a Rebel III vzhledem k "spolupraci" s Danem
Ale to vse se da odbyt mozna trema nebo ctyrma posty a mimo forovou akci - vcetne treba i zaloby. A jako informovani o necem podivnem pro ostatni cleny fora to postaci. A kdo chce muze se po treba pm optat soukrme obou
Vse ostatni je zatez pro nas moderatory.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 10:44AM
Tohle je dobrá šaráda... proberte se.Jinak můj hlas je samozřejmě pro Dronesolution.

Zrovna dokončuju práci na své první 3D tiskárně - Evil forge a bez DS bych jí určitě nepostavil. Navíc jsem si nejsem jistý, jestli se vůbec v české komunitě pohybují větší inovátoři, než oni. Když jsem třeba dneska řešil se Zvířetem, co dostanu ke EF zdarma v dalším update, tak se mi protočili panenky.

Kromě toho je Zvíře asi jedinej člověk, kterej je ochotnej zadarmo, prakticky kdykoliv a komukoliv s čímkoliv pomoci. Sám jsem byl svědkem, když jsme po skype se Zvířetem stavěli EF, jak pomohl minimálně 10ti lidem, kteří měli obecnej dotaz a přitom neměli ani žádný jeho produkt (popř. jen hotend, filament... ale ptali se na něco úplně jiného).

Situace ohledně Rebela 3 mi je celkem u zadnice, ale Zvířete docela chápu. Nevim jaké má s Danem vazby, ale když se na Rebela 3 podívám, taky se mi ta inspirace od EF zdá už dost za hranou. Chápu ale, že tohle je reprap... EF možná reprap není, ale tohle forum ano. Pokud by se tu Dan vyjádřil ve smyslu, že "princip reprapu je dostávat novou kvalitní technologie k obyčejnejm lidem a tak to dělá i on a Rebelem 3 se u EF inspiroval v nějakých směrech a přinesl ty nepatentované myšlenky reprap komunitě" neřekl bych na to ani slovo... Veškeré reprap tiskárny jsou jen odvozeninou práce, která se zakládá na myšlenkách, které jsou v komerční sféře už dlouho. Ale ta reakce Dana mi silně připomíná ZŠ. O tom ale ať si každej udělá názor jakej chce...
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 02:53PM
Důvody Raptikovy ankety chápu, ale za lepší řešení než jakési direktivní "ukončení setrvání DS na tomto fóru" považuji prosazení dodržování navrhovaných zásad fóra - i když to bohužel klade větší nároky na čas a pozornost moderátorů. Podle mě vznikl problém tím kdo a jakým způsobem se zde za DS převážně vyjadřuje- to množství konfliktů má jediný společný bod (a takový je- i v demokratické společnosti- zvykem eliminovat). Já nepochybuju o tom, že kdyby zde za DS komunikoval jen Milou, nemuseli bychom takové nechutnosti řešit.
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 03:07PM
Já osobně jsem pro setrvání Dronesolution

Na Zvíře nemám žádná negativa, naopak. Obdivuji jeho trpělivost když se snaží někomu poradit, sám jsem ho požádal o pomoc několikrát a ke spokojenosti.
Před měsícem jsem po 6 měsících dokončil MendelMax 1.5 kterej jsem musel překopat o základu a Zvíře mi pomohl i když nemusel. Začímám na svém projektu, "strojní zařízeni", a požádám-li o pomoc tak poradí.
To co se dnes odhrálo beru jen jako závist a konkurence pro ostatní, tím že Zvíře má na to 3D tisk posunout dál je nežádoucí a forum je ideální místo pro poškození.
Forum má svá pravidla a za porušování by měl bejt zabanování popřípadě i prmanentní zabanování jako je to jinde na forech.



Bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku smiling smiley
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 03:46PM
Jsem pro setrvání DS zde. Zvíře mi strašně pomohl při ladění a jsem velmi spokojen se jeho hotendem. Chápu že občas ulítne a je to pak drsné, ale já bych asi vylítl, být v jeho kůži, ve třetinovém čase, po tom, co jsem četl....

Edited 1 time(s). Last edit at 05/08/2014 03:48PM by shin.
Anonymous User
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 04:10PM
Jednoznacne Proti

Kdo nejakym zpusobem nesouhlasi se Zviretem se automaticky stava tercem urazek.

Svuj byznis provozuje na novaccich zde na foru.
Ukecavani pres skype a poradenstvi pro ziskavani zakazniku.

Prekrucuje fakta
Lze, podvadi.
Parazituje na reprapu. (krade)
Urazky, vcetne rodiny.
Vytahovani.

V zadnem pripade necekejte ze by neco kdy priznal.
Uniky na danich.
Nejni schopny trzet se tematu.
Vyhledavani konfliktu.
[forums.reprap.org]

Mam pokracovat ?

Edited 2 time(s). Last edit at 05/08/2014 06:46PM by Kikin.
dan
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 04:45PM
Nesouhlasim se setrvanim DS na tomto foru, pokud ma byt reprezentovano uzivatelem Zvire. Lide tohoto kalibru, zpusobu jednani a vyjadrovani nemaji co delat na zadnem foru.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Drone solution - hlasovani
May 08, 2014 06:32PM
Vyhodit DroneSolutiton z fora?? Co to je za kokotinu????
Když sem na forum napsal kdo by byl ochotnej mi helpnout s kalibraci, tak jediny kdo mi nabídl pomoc byl Zvire...
A uprimne musim rict ze jsem vubec netusil ze nekdo takovej existuje. Cekal jsem od fora nejakou strucnou odpoved nebo jenom nejakej odkaz na pro me nesrozumitelnej build,
ale misto toho mi Petr Zverina poslal na sebe kontakt a nekolik noci mi delal na skypeu online support... Za jeho trpelivost obrovsky diky. Co je vic? nejake pripominky na foru nebo to, kdyz vam nekdo venuje svuj cas a poradi?? Bezesporu DS je velky prinos pro RepRap forum...
Takze vubec nechapu proc tady to hloupy hlasovani?
Re: Drone solution - hlasovani
May 09, 2014 02:31AM
Najprv moj nazor na subjekt ankety: DS ma pravo byt nadalej na fore

A par myslienok k tomu:

- ano, zvire sa necha lahko vyprovokovat, ale prednedavnom bol ochotny ukoncit tieto slovne "roztrzky"
- myslite, ze nikto iny tu nerype? Preco zacal zvire znovu "odpisovat"? Keby niekto stale do mna ryl, tiez by som asi stratil nervy.
- su veci, ktore sa maju riesit mimo fora, mozno v sukromnych spravach, alebo telefonicky, zial zislo sa tu par uzivatelov, ktori su ako kohuti na smetisku... sad smiley
- ked chcete vyhodit jedneho, tak hned vyhodte aj par dalsich, nebudem hned menovat, viete velmi dobre koho myslim
- zvire je naozaj ochotny poradit!
- co sa tyka okopirovania veci z reprapu, mozem hovorit len do HE, ten vylepsil a dovyvinul. Inspirovani sa ako toto je v reprap svete plno. Navyse cena za jeho HE je prijemnejsia ako za e3d. smiling smiley
- chcete tym vyhodit aj milou a vsetkych, ktori sa nejako tykaju spolocnosti DS???

Edited 1 time(s). Last edit at 05/09/2014 02:32AM by olisoft.
Re: Drone solution - hlasovani
May 09, 2014 03:17AM
Osobně jsem od DS (Zvire) objednal komplet trysku. S tímto jsem spokojen. Chápu, že EF je jeho nápad, ale myslím že jeho propagace sem nepatří. A't to má své vlákno a ne dvacet. Debata Zvire/Kikin to tady pěkně zaneřádila. Když už Zvire popisuje EF, tak ať je to formou jasných a srozumitelných příspěvků v jednom tématu pro něj určené. Jsme ale na Reprap foru a vše je tady open source. A to je důvod, proč by Zvire měl dát svůj nápad všem. Ukázat co a jak, popisu, data. Klidně i STL dílů jeho DF. Pokud nechce, pak by tady podle mě Drone Solution němělo být. Průsa taky je free, proč ne on? Udělal si bussiness z toho co jiní maj za open source. Proto asi toutou formou Drone solution NE.
Re: Drone solution - hlasovani
May 09, 2014 03:49AM
Mám od DS HotEnd, který používám a až na protékání probírané v jiných vláknech si nemohu stěžovat. Vzhledem k obchodní politice DS (zejména uzavřené licence na jejich výrobky) si myslím, že patří jen a pouze do komerční sekce - inzerát s případným popisem a basta. Ale toto forum je o Open HW a komunitním stavění, sdílení nápadů, návrhů, atd. Proto si myslím, že propagace jejich výrobků stávajícím způsobem je opravdu nevhodná.
Také mi Zvíře ochotně poradil a pokud má konstruktivní odpovědi na místní dotazy, proč ne. Má komunitě co nabídnout? Je ochoten se o to podělit? Měl by mít prostor jako každý jiný - ovšem každý by se tu měl pohybovat v určených mantinelech.


tiskárna REBEL II
Re: Drone solution - hlasovani
May 09, 2014 06:26AM
Dobrý den.
Moje osobní zkušenost s Petrem Zvěřinou je velmi nepříjemná. Bezpředmětný telefonát v pozdních večerních hodinách, následné bezdůvodné napadení a poškozování mého vlákna z jeho strany. Vystupování již zmíněného Petra Zvěřiny je zcela otřesné a neadekvátní.
Re: Drone solution - hlasovani
May 09, 2014 09:07AM
Pouze uvedu zkušenosti, které mám já osobně a svoje osobní postřehy.
Nechci nikoho poškodit, ani hanit, protože jednou jsem se spálil a nebudu
to dělat podruhé. Takže to co píšu je jen a jen můj názor a snažím se být
nezaujatý jak jen to jde.

1) Nejsem si vědom, toho že by, DS bylo něco jiného než uživatel Zvíře.
Podle mě pan Zvěřina + uživatel Milou je celý Drone solution.
Žádná firma o 20 a více lidech. Což samo o sobě není žádný problém.
Ale vadí mi výkřiky pana Zvěřiny typu "DS testí nové tryky" atd...
Působí to tak, že "DS je nejlepší".

2) Rozlišení tiskárny pana Zvěřiny je podle mě nesmysl, protože mechanická
konstrukce, kterou má, nikdy nebude dosahovat takové přesnosti jako elektronika,
kterou používá. Takže je to jen marketingový tah!

3) Rovněž je to s používáním procesoru ARM na 80MHz. Jaký přínos toto má?
Dosavadní AVR procesory od firmy Atmel, které se používají
na Cheaptronik, Arduinu atd... bohatě postačují a vzhledem k tomu, že jsou
odzkoušené věřil bych více jim. Takže opět jen marketingový tah!

4) Prodej trysek a HE pana Zvěřiny. Kapitola sama o sobě.
Pan Zvěřina tvrdí, že prodává velké množství
těchto trysek, jak do Čech tak především do zahraničí, mimo ČR.
Tato informace mi nějak nesedí. Protože jsem na výstavě mluvil s některými
jeho zákazníky a všichni mi potvrdili, že před prodejem je musel pan Zvěřina
kontaktovat a podle jeho vlastních slov "Bez osobního kontaktu, nikomu trysku neprodám".
Právě proto mi není jasné jak může prodávat tak velké
objemy trysek. Zdá se mi to rozporuplné. A vzhledem k tomu, že tu někdo psal,
že telefonoval pozdě večer atd... Věřím tomu, že pan Zvěřina
lže s prodejem trysek, kalí vodu a je rád, že prodává něco málo v Čechách.
Prostřednictvím fóra se pouze snaží zvýšit svoje tržby.

5) Podpora při sestavování a oživování. Někteří uživatelé, zde psali, že bez podpory
pana Zvěřiny by tiskárnu nikdy nepostavili. Nevím jak ostatní, ale u mně je naprosto
samozřejmé tuto službu ZDARMA poskytovat. Podívejte se na reprapobchod. Je tam přímo
banner který vyzívá k tomu, aby mi kdokoli kdykoli zavolal nebo napsal, pokud
má jakýkoli problém. A to platí, jak pro moje výrobky tak i konkurenční.
Můžu zodpovědně říct, že se tak děje. Lidé volají a jsou rádi.
Můžu toto doložit!
Za sebe řikám, že je to vyčerpávající, ale to k tomu patří.
Takže opět z mého pohledu téměř žádný přínos.

6) Kalibrace tiskárny. Je sice hezké, že pan Zvěřina někomu pomůže s kalibrací.
Ale podívejte se na manuálu k Cheaptroniku
Odkaz je tady
[reprapobchod.cz]
Je to kompletní manuál kde poslední kapitola je kalibrace tiskárny.
Takže uživatel nemusí nikam volat, někoho nahánět po emailech skypu a podobně.
A řekněte sami. Co je lepší? Vklidu si doma přečíst manuál podle toho
to udělat a když něco nevim potom honit technickou podporu.
A nebo mi přijde zboží ke kterému nic nemám a MUSIM někam volat a dožadovat
se informací.
Myslim, že rozumný člověk pochopí, že první varianta je lepší.


7) Video o tisku. Nevím už kde to bylo, ale někde na youtube.com
Je video ukázky tisku pana Zvěriny. Žive pan Zvěrina pouští tiskárnu
a představuje, jak tiskárna tiskne. Jedna jeho věta na tomto videu zněla ve smyslu
"Nevím proč, ale tiskárna mi čeká nějakých 10 vteřin, než začne tisknout"
Přátelé toto vám přijde dormální? Tento člověk vyrabí tiskárny a NEVí proč jeho vlastní
tiskárna se chová, tak jak se chová? Mě toto normální nepřijde!

K tomu všemu přičtu vystupování pana Zvěřiny tady na fóru a vyjde mi, že tento člověk
pro mě není důvěryhodný a rozhodně beru jeho příspěvky hodně s nadhledem.
Po všech těhle zkušenostech si nejsem jistý jestli reprap komunita takovéto lidi potřebuje.
Mě se jeví, že ne!
Mnohem radši bych byl, kdyby si pan Zvěřina stáhnul zdrojáky Slic3r a dopsal
tam nějakou rozumnou volbu, odstranil bug atd...


[reprapobchod.cz]
Re: Drone solution - hlasovani
May 09, 2014 11:39AM
Mně ani tak nevadí přítomnost Drone Solution, pokud se omezí jen do komerční nabídky. Co mi ale vadí je to, že v ostatních věcných sekcích (technika, nové nápady/řešení) dochází k neustálým dohadům/nadávkám apod. namísto věcné diskuze. Navíc si myslím, že tento web není primárně určen k prezentaci komerčních výrobků, ale k tomu, aby si tu pár nadšenců nezištně pomáhalo a psali své zkušenosti a poznatky.
Re: Drone solution - hlasovani
May 09, 2014 03:50PM
Rád bych vyjádřil názor.
Nejsem tady na foru aktivní co se týče přidávání příspěvků, spíše pokud je čas tak pročítám diskuse. S Panem Zvěřinou jsem měl zajímavou zkušenost, po zakoupení jeho trysky, která dorazila cca po 20 dnech (fakturu jsem žádnou nedostal i přes žádost, ale nevadí už to neřeším) jsem doporučil trysku rovnou s kontaktem kamarádovi. Po nějaké době se kamarád ozval a nestačil jsem se divit co jsem se od něho dozvěděl. Místo toho aby mi byl p. Zvěřina vděčný za dohození kšeftu, jsem byl označen za šílence který napadá jeho vlákna. S kámošem jsme usoudili že bude lepší objednat trysku od konkurence. Dále mi vadí jeho dohazování produktů jak ve vietnamské tržnici a protiřečení v různých příspěvcích na foru. Místo nových informacích a nápadech se od DS na foru dozvíte akorát reakce mimo mísu, osobní hádky s ostatními uživateli a komerční nabídky.
Shrnutí: U mě veškerá komunikace přijde zbytečná a tím pádem jsem PROTI DS na foru.
Díky
Re: Drone solution - hlasovani
May 21, 2014 05:25PM
Ja som za podporu DS.

Moje osobné skúsenosti s Petrem Zvěřinou sú len dobré. Považujem ho za veľmi ochotného a vždy mi pomohol. Keď sa ho opýtam na jednu vec, s ktorou mám problém, okamžite vyrieši a skúma aj iné pridružené a možné problémy, na ktoré som sa ho ani nepýtal a ani o nich nevedel, že môžu jestvovať.

Toto ma zaujíma. Mám problém, myslím že toto fórum je na to, aby mi niekto dokázal odborne pomôcť.
Mám problém a ako každý, ho chcem mať vyriešený hneď...do sekundy smiling smiley

A tak viem, že u Petra nemusím čakať hodiny, kým odpiše. Ja potrebujem odborníka ktorý vie moje (niekedy možno hlúpe) problemy vyriešť.
A vidím, že pomáha a určite pomohol aj iným.

A ostané veci neriešim. Vidím, že sa tu niektorí správajú ako na pieskovisku v materskej škôlke, ale to už dávno nečítam...
A ďakujem, že sú tu ľudia, ktorí chcú a dokážu pomôcť !
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login