Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)

Posted by Soused 
RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
January 19, 2013 09:10AM
Zdravím všechny příznivce.
Po delším zkoumání jsem se rozhodl, že bych se pustil do stavby, ale protože mé poznatky o stavbě pocházejí pouze ze zdrojů z fór a YT, tak bych se potřeboval zkontaktovat s někým, kdo již má nějaké zkušenosti. Nechci se dostat do stádia, kdy budu mít konstrukci postavenou a osazenou a "vyhořím" na elektronice a oživení confused smiley. Proto bych rád našel nějakou komunitu nebo jedince z bližšího okolí, která by mi případně byla schopna a ochotna pomoct.
Velmi by mě taky pomohlo, kdybych mohl nějaký stroj vidět na vlastní oči. Videa z YT nemají takovou vypovídající hodnotu než když to člověk vidí na vlastní oči.
Každopádně děkuji za každou odpověď.
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
January 22, 2013 08:59AM
Treba Base48 v Brne

[wiki.base48.cz]


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PLAYFull Design on DYSgenio , MakersCZ on Facebook , MakersCZ on YouTube
DYSgenio helps kids of all ages to learn quickly and smoothly, we are all gifted ~ EVERYONE!
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
January 31, 2013 02:59PM
Jaké krokové motorky od microcon.cz koupit?
http://microcon.cz/
SX17-1005,nebo SX17-0905 - parametry jsou prakticky stejné, ale rozdíl v ceně docela citelný.
Na fóru jsem četl že kupujete SX17-0905
Díky za info
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
February 01, 2013 05:28PM
SX17-1005 vypadá jako novinka v sortimentu. Podle parametrů je malinko slabší (to by nemělo vadit), kratší (taky nevadí), menší indukčnost a odpor. Tady je na místě opatrnost, protože to znamená, že do něj musíš poslat větší proud, abys dostal stejnou sílu jako u SX17-0905. Větší proud znamená větší zahřívání pololu driveru i motoru. Závěr - asi bude použitelnej, ale chtělo by to prakticky odzkoušet.
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
February 03, 2013 03:30AM
Jo, podle parametrů při větším proudu má menší moment než 0905, což jsou nevýhody. Výhody -nižší cena a menší rozměry. Použitelnost by se musela vyzkoušet.
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
February 05, 2013 10:45AM
1005 jsem minulý týden kupoval, právě na jednoho průšu sháním materiál. Jsou oproti 0905 o chlup menší a při stejným proudu slabší (což je jasný už ze specifikací). Na reprap by ale podle mě měly bez problémů s rezervou stačit. Podle toho, co jsem zatím četl, mají i ty 0905 solidní rezervu.

Prakticky to ale vyzkouším až mě dojde poslední věc, co mě chybí - tištěný díly.
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
February 06, 2013 08:03AM
Pri cteni takovych recenzi o motorech, dejte pozor, ze mnoho skladacek pouziva 19V nebo 24V, ne 12V ATX zdroj jako vetsina z nas.

Ruda


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PLAYFull Design on DYSgenio , MakersCZ on Facebook , MakersCZ on YouTube
DYSgenio helps kids of all ages to learn quickly and smoothly, we are all gifted ~ EVERYONE!
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
February 07, 2013 03:50AM
Podle Prusa wiki by měly stačit motory s momentem 0.137 Nm na osy a 0.4Nm do extruderu.
Taktéž stavím, a myslím že ty SX17-1005 by mohly stačit, už to někdo zkusil? že bych kupil 4x SX17-1005 a 1x SX17-0905 na extruder.
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
February 27, 2013 02:46PM
Dotaz ke stavbě:
Není lepší vést kabeláž od každého z motorů osy-Z přímo do RAMPS, když už je tam na to jumper přípojka než je spojovat do svorkovnice?
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
February 27, 2013 04:30PM
Pokud máš dost dlouhý přívody motorů a konektor navíc, s klidem je natahni až do RAMPS. Většinou se musí nastavovat a pak je jednodušší je spojit, prodloužit jen ty spojený 4 vodiče a ušetřit jeden konektor.
Jo hoši tak motory SX17-1005 stačí bohatě, ty samé využívá 3Dfactory pro tu svoji komerční tiskárnu Easy3Dmarker za 50tis. Je to v podstatě zkopirovanej Průša v lepším designu.
Čau chlapi, potřeboval bych vygenerovat podpůrný materiál na modelech a ten model pak uložit třeba ve formátu .stl
Máte na to něco? Pokoušel jsem se na to použít Slic3r ale ten uloží model ještě bez podpor.
Díky.
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
March 30, 2013 08:02AM
K čemu to potřebuješ? Slic3r podpory generuje, můžeš si je prohlédnout z vygenerovaného gcodu, třeba v pronterface. Nebo jsem viděl odkaz na programem, který zobrazuje gcode ve 3D, bohužel ho nemůžu dohledat.
fugazza Wrote:
-------------------------------------------------------
> K čemu to potřebuješ? Slic3r podpory generuje,
> můžeš si je prohlédnout z vygenerovaného
> gcodu, třeba v pronterface. Nebo jsem viděl
> odkaz na programem, který zobrazuje gcode ve 3D,
> bohužel ho nemůžu dohledat.

Já ho nechci v g-kódu ale aby se mi přidal do modelu se kterým bych potom mohl pracovat v cad-camech.
Prostě potřebuju způsob jak automaticky vygenerovat k modelům podpory a celej takovej model pak někam uložik k dalšímu upravení třeba ve forátu stl (nebo v jinech to je docela jedno).
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
March 30, 2013 01:38PM
On to vlastně ani není tak špatný nápad. Slic3r ty podpory někdy nevyřeší uplně ideálně, tak by se hodilo mít možnost si je nechat vygenerovat a pak ručně doupravit. Zkusil bych to přes IRC Slic3ru kontaktovat přímo vývojáře a zeptat se jich.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: RepRap komunita - Jižní Morava (Kyjov,Hodonín,Brno)
March 30, 2013 03:55PM
Co bych viděl jako zásadní potíž, že ty podpory mají formát spíš jednotlivých vláken, aby se dobře odstraňovaly. Nějak si nedovedu představit jejich další ruční úpravy. To už je podle mě lepší vymodelovat si podpory ručně sám. Moc se mi třeba líbí fígl s umělým mostem použitý u greg-wadeova extruderu. Jinak teda bohužel nevím o softu, kterej by udělal podpory, se kterými by šlo dál pracovat:-(
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login