Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

3D tiskařský sraz: Brno

Posted by ohin 
3D tiskařský sraz: Brno
April 07, 2013 11:25AM
Nazdar,

tak si říkám, že by nebylo špatné udělat nějaký sraz, povyměňovat zkušenosti, posdílet rady a typy, vypit pár sklenic s obsahem dle vlastního gusta a ukázat si navzájem fotky svých ratolestí grinning smiley

A jelikož teď žiju v Brně, tak navrhuju Brno, měl by někdo zájem?


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 07, 2013 04:00PM
Tak do toho jdu grinning smiley
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 07, 2013 04:27PM
Tak to je slovo do pranice! Kdo dál?

Taky je otázka kdy a kde?

Co čtvrtek 11.4.2013 (nebo je to narychlo)?
Co U Kocoura: [www.facebook.com] (nemají zatím stránky, dolů je to nekuřácké, točí skvělé pivo a mají výběr dobrých vín)


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Gif
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 07, 2013 05:03PM
Taky bych se pridal. Ctvrtek je v pohode, pokud to bude az vecer.

PS:Na dane adrese google ukazuje nejake Rockin'cafe, to je ono?
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 07, 2013 05:16PM
Říkal jsem si v 19:00?

Na StreetView je opravdu nějaké Rockin'cafe, to bude asi předchozí podnik, je to přesně na tom místě.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Gif
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 10, 2013 12:57PM
19h je v pohode, ale zatim to vypada ze nas moc nebude. Tak dej zitra tak do 17h vedet jestli nekdo jdete nebo se akce rusi.

Pokud pujdes, muzes mi prosim donest vzorek 10m bileho 3mm abs? Diky
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 10, 2013 01:12PM
Já se zuřivě léčím z "rýmečky", doufám, že budu zitra v pohodě. Materiál vezmu. Jsme teda zatím 3. A zítra po obědě si to potvrdíme.

Jinak s těma fotkama jsem to myslel vážně, já se s tou svojí krakaticí teda moc nechlubím, ale na zitřek pár záběrů udělám. I nějaké úspěšné tisky můžete vzít ;-)


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 10, 2013 02:25PM
Jj, býval tam rockin, občas jsme se tam zašli podívat. S tím srazem ještě uvidím, rád bych zašel, ale záleží na tom, jak dopadneme dneska. Přece jenom prijít třikrát v týdnu na dvanáctou, to by mě šéf asi zabil. Pokud to aspoň trochu půjde, tak se tam ukážu, mám to kousek za zadkem, takže bych ani nemusel řešit rozjezdy. :-)
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 11, 2013 02:59AM
To je báječné, zrovna dnes kouknu na fórum a on se rýsuje sraz. Tak bezva, kluci, já bych přišel také. A když už se tu bavíte o materiále, mám nějaké exotické PLA: glow-in-dark + průhledný + stříbrný.
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 11, 2013 03:26AM
Já jsem sice tyhle "exotické" materiály zrovna objednal, ale klidně přines ukázat, ještě jsem je na živo neviděl.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 11, 2013 10:15AM
Takže rezervačka je v Pivnici Kocour na 19:00 ve spodní části na jméno Šenkeřík. Já tam dorazím na tu sedmou.
Budu mít černou mikinu s kapucí a pivo ;-)

Adresa: Pekárenská 330/12, Brno.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 12, 2013 11:50AM
Neplánujete nějakej další sraz, narazil jsem na toto fórum až dnes sad smiley. Chtěl bych si reprap postavit, tak bych byl rád za jakýkoliv zkušenosti smiling smiley
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
April 13, 2013 08:03AM
Tak klidně můžem zase zajít někdy na pivko. Nebo pokud chceš, můžeš se zastavit na rozumy u mě.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
May 13, 2013 12:26PM
Pokud se mi to bude někdy časově hodit, tak bych se taky zastavil. Sem přespolní.
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
September 01, 2013 11:51AM
Ahoj všichni,
tak nějak jsem se rozhodl pro stavbu vlastní tiskárny, rozhoduju se mezi Pruša i3 nebo Rebel II, přece jenom Pruša má ale trochu víc příznivců. Ale jak tak pročítám různá fóra, wiki a dívám se, kdo co kde sehnal, za kolik a proč sehnal tohle a ne něco jiného, jde mi z toho hlava kolem smiling smiley
Proto bych se rád zeptal, jestli náhodou nebude v plánu nějaké další pokračování srazu v Brně (jsem v podstatě z Brna, případně Olomouc), kde bych si nějakou tiskárnu mohl třeba i osahat, vyzkoušet a povyměňovat nějaké ty zkušenosti, než se pustím do objednávky dílů a materiálu.
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
September 01, 2013 02:59PM
Ahoj,

pokud by jsi něco potřeboval ohledně REBEL II jsem k dispozici ve Zlíně, občas se vyskytuji i v Olomouci.
Možností nákupu materiálu je spousta, ale pozor u nákupů z China, HK na dodací lhůty. Občas se to může protáhnout, něco nedojde, jsou i komplikovanější reklamace, ... , ale je to určitě vyváženo cenou. Vím o čem mluvím, ze zahraničí nakupuji už řádku let. Některé položky, ale raději nakupuji z domácích e-shopů.
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
September 01, 2013 03:59PM
Ahoj, díky za odpověď. O nakupování v zahraničí vím svoje, na ebay nebo dx nakupuju snad častěji, než v našich eshopech. Spíš mi jde o to, se ujistit, jestli na to opravdu mám si něco takového sám složit (některé návody co jsem viděl snad vyžadují naprosto virtuózní ovládání pájky a vrtačky grinning smiley) a hlavně, která z těch variant je "nejlepší" (třeba i3 jsem viděl boxovanou i jenom s profilem, tak nevím, jestli má někdo zkušenosti se skládáním obojího). A hlavně, jsem sice ajťák, ale elektrotechnikou celkem nepolíbený, takže asi nebudu znát ty správné shopy, kde nakupovat.
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
September 02, 2013 03:29AM
Mluvím za tiskárnu REBEL II jinou jsme nestavěl, ošem co cse týká elektroniky je to stejné s i2 i i3.
Pokud trochu vládneš pájkou, vrtačkou, šroubovákem, imbus klíčem, tak se neboj. Co se týká pájení, tak "nenáročnější" je připájet lámací lištu k destičkám stepsticků A4988 smoking smiley Následně si dát pozor, dbát rad při jejich nastavování (na to ti stačí laciný voltmetr).
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
September 02, 2013 03:59AM
souhlasim s tim, ze co se tyka pajeni, tak nejhorsi je napajet stepsticky, na to je lepsi mit mikropajku(pajeci stanici) zbytek uz je jenom o pajeni koncovek na kabely apod. Mozna jeste hotbed vyzaduje mikropajku pro napajeni LED.
Co se tyka naradi pri stavbe tiskarny, tak mimo nejakeho pravitka, sroubovaku apod. tak staci mozna jeste nejaka vrtacka, na protazeni otvoru na srouby ve vytisknutych dilech(delat opatrne winking smiley ).
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
September 02, 2013 04:58AM
jsem sice z olomouce ale na takový sraz bych určitě dorazil :-)
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
September 02, 2013 08:41AM
Bajn Wrote:
-------------------------------------------------------
Mozna jeste hotbed vyzaduje mikropajku pro napajeni LED.

Naprosto zbytečné to osazovat, na RAMPS mu dioda svítit bude a na teplotu má termistor.

Omlouvám se, již toto vlákno svinit nebudu smiling smiley

Co ve Zlíně by o sraz tiskařů nebyl zájem?
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
September 02, 2013 09:16AM
sry za OT:
horazl: mas pravdu v tom, ze ta ledka neni nezbytne nutna a pajeci stanici bych si kvuli ni nekupoval. ALE:
1) Ramps muze byt zezadu tiskarny, pripadne zakrytovane.
2) Mit optickou kontrolu, jestli je hotbed ve fazi nahrivani hned pred sebou neni vubec spatne.
Priklad: Preci jenom hotbed se nenahriva tak rychle. Takze bezne poustim nahrivani hotbedu a behem toho delam jinou praci na kompu. Jakmile vidim, ze ledka zacne blikat (tz ramps pousti/zapina hotbed)vim, ze uz je hotbed nahraty na mnou pozadovanou teplotu.
Vubec by mi nevadilo mit podobnou kontrolu i na hotend. Coz asi v pristi verzi platmormy zohlednim. Otazka jestli to pujde, zkusim zjistit v jinem vlakne.
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
September 02, 2013 12:28PM
OK, jistě optická kontrola není špatná, ale cirkusové osvětlení (několik LED blikaček). Spíš je zajímavější mít na trysce vysoce svítivou diodu ať člověk i za horší světelných podmínek vidí, jak probíhá tisk smiling smiley.
Raději teplotu a tedy funci kontroluji na PC a vidím obě teploty (něco jiné ho je tisk z SD karty).
Mimochodem některé MK2a mají LED osazeny již z výroby. How
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
October 31, 2013 07:37AM
Pokud dovolite, udelal bych z tohoto oficialni planovaci misto slezin pro Brno a okoli.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: 3D tiskařský sraz: Brno
December 12, 2013 09:18AM
Ahoj do Brna, pro naše pražská setkání jsem udělal přehled termínů. Pokud by měl někdo z organizátorů zájem, rád udělám stránku dilna-brno smiling smiley


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login