Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Sraz v Ostravě

Posted by vasco 
Sraz v Ostravě
September 23, 2013 03:37PM
Zdravím,

najdou se tu stavitelé Reprapu a nadšenci do elektroniky a všeho kolem, kteří se pohybují v okolí Ostravy? Konají se tady nějaké srazy? Například v nějaké klidné hospůdce, kde bysme mohli vyměnit zkušenosti, načerpat inspiraci?

A pokud se žádné nekonají, pojďme něco uspořádat. Zajímalo by mě kolik lidí by mělo zájem se sejít. Na základě ohlasů můžeme vybrat místo a čas. Můj první návrh je 9. října což je středa, někdy navečer. Kdo se přidá?



edit by Raptik: udelal sem tento thread jako prilepeny, at si tu muzete domlouvat srazy a nemusi se zakladat nove vlakno... neni problem na pozadani odsunout stare prispevky dokose smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 10/31/2013 09:46AM by raptik.


Vlastimil S.
[uart.cz]
Re: Sraz v Ostravě
September 23, 2013 05:46PM
Já jsem z OV a o sraz bych měl zájem.. zatím se ale na stavbu tiskárny teprve chystám...
Re: Sraz v Ostravě
September 24, 2013 01:58PM
Supr, jsem rád že aspoň někdo smiling smiley Věřím že se lidé najdou. Vytvořil jsem událost na FB, tak se přidávejte a přidávejte i známé. Ať máme alespoň představu jakou hospodu zamluvit -- Sraz v Ostravě (Facebook)


Vlastimil S.
[uart.cz]
Re: Sraz v Ostravě
September 26, 2013 08:06AM
Nazdar, ja se taky na stvabu chystam (chybi mi vytistene dily a hotend), ale 9.rijna nemuzu.. V pripade konani nejakehodalsiho srazu vim o dobrem miste v Porubě, kde by se to dalo usporadat.
Re: Sraz v Ostravě
September 26, 2013 09:20AM
Zrovna v tom navrhovaném týdnu je v Brně Mezinárodní strojírenský veletrh, kde bude i dvoudenní konference na téma 3d tisk, či aditivní technologie obecně.
Re: Sraz v Ostravě
September 30, 2013 03:49PM
Díky za upozornění. Nakonec jsem sraz přesunul na 16. října, tedy o týden později. Sraz v Ostravě (Facebook).


Vlastimil S.
[uart.cz]
Re: Sraz v Ostravě
October 01, 2013 08:06AM
Já mám taky v plánu dorazit, ale jelikož nepoužívám Fb, tak jsem se tam nenahlásil...
Re: Sraz v Ostravě
October 01, 2013 11:11AM
Jsem z Krnova-okr. Bruntál, a taky bych se přidal . Vyrábím duralové hotendy,a třeba bych načerpal inspiraci na upgrade.
Re: Sraz v Ostravě
October 01, 2013 12:51PM
Díky za zájem. Takže 16. se uvidíme. Ještě sem napíšu kde. Máte nějaké návrhy, poblíž Poruby?


Vlastimil S.
[uart.cz]
Re: Sraz v Ostravě
October 01, 2013 01:10PM
No hlavně to chce zvolit nějaké klidné místo abychom se slyšeli.. byl jsem jednou na srazu v Zuzaně a byla to katastrofa přes hudbu a hluk se vůbec nedalo bavit...
Re: Sraz v Ostravě
October 01, 2013 01:11PM
Já jen aby bylo jasno . Ztratím se i v parku,tak někde,ať to nemusíme hledat 3 hodiny . Díky . Nejlépe pak poslat mapku .
Re: Sraz v Ostravě
October 06, 2013 06:01PM
Možná Vám tam udělám dámské zastoupení tongue sticking out smiley
Re: Sraz v Ostravě
October 12, 2013 07:58AM
Sraz proběhne v hospůdce U Zrzavé Mary a budeme tam od 18:00. Dnes tam rezervujeme místo pro cca 10 lidí. Může být?


Vlastimil S.
[uart.cz]
Re: Sraz v Ostravě
October 13, 2013 02:50PM
Ty jo u Mary jsem nebyl teda pěkně dlouho..už se těším..
Re: Sraz v Ostravě
October 15, 2013 01:24PM
taky dorazimsmiling smiley
dan
Re: Sraz v Ostravě
October 18, 2013 03:43AM
Tak jak to dopadlo ? smiling smiley Bylo to plodne a ve vysledku v alejich nabl... grinning smiley Docela bych take zrealizoval neco u nas, pokecat, popit, ale tady v okoli HK moc RepRapaku asi neni sad smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Sraz v Ostravě
October 18, 2013 04:15AM
dan: no nekteri muzem prijet i od Praglu winking smiley Aspon konecne zrealizujeme to pivo na kterem jsme se domlouvali smiling smiley
dan
Re: Sraz v Ostravě
October 18, 2013 04:18AM
No, tak s tebou pocitam temer kdykoli grinning smiley Ty jezdis do HK pravidelne, takze to neni problem smiling smiley Jinak kdyby si chtel ten sirokej kapton, tak ho mam, nebo si u piva polepis co potrebujes, at nemusis brat celou spulku smiling smiley

Edit: Pro nas nemusim nic moc organizovat, prijedes a jdem lejt grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 10/18/2013 04:20AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Sraz v Ostravě
October 18, 2013 05:35AM
to mas vlastne recht grinning smiley Jak pak bude vice casu, az budu v hradci a nebudou me cekat zadne oslavy a podobne veci, tak urcite neco zkutime winking smiley
Kapton uz neni potreba, zacal sjem pouzivat lak na vlasy a nemuzu si ho vynachvalit smiling smiley
Re: Sraz v Ostravě
October 31, 2013 07:36AM
Pokud dovolite, udelal bych z tohoto oficialni planovaci misto slezin pro Ostravu a okoli.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Sraz v Ostravě
October 31, 2013 09:22AM
Ostravaci se ani nepochlubili jak jim dopadl sraz, tak povidejte synci a devucho, jak jste dopadli, kolik se vas seslo? smiling smiley
Re: Sraz v Ostravě
October 31, 2013 09:39AM
Sešlo se nás nakonec 7. Méně než se přihlásilo, ale více než jsem sám doufal smiling smiley

Sraz byl rozhodně přínosný, probrali jsme vše kolem stavby a kalibrace, vyměnili zajímavé informace a odkazy. Snad pro příště by to chtělo vybrat nekuřácký podnik, ideálně místo kde je možno rezervovat oddělený salonek.


Vlastimil S.
[uart.cz]
Re: Sraz v Ostravě
October 31, 2013 10:38AM
Tak to je super, jde videt, ze komunita reprapistu se v CR rozrusta a navic zacina byt organizovana smiling smiley
V tom pripade bych to nekdy videl v prubehu pristiho roku na nejaky celorepublikovy sraz a nebojim se rici, ze 30 lidi by se seslo smiling smiley
Mozna bych se nebal to udelat i 2 denni s tim, ze by si kazdy dovezl svuj stroj. Soucasti nejake workshopy o kalibraci a vychytavkach, pripadne nejaka soutez o nejlepsi vytisk apod. smiling smiley
Zkusim zalozit nove vlakno a uvidime co na to lidi smiling smiley
Re: Sraz v Ostravě
October 31, 2013 10:50AM
Což o to, lidi vždycky řeknou že je to výborný nápad a že určitě přijdou a pak nic. Já už jsem se takhle snažil pořádat pár srazů kolem Arduina v Brně a dopadá to vždy stejně. Navíc pro cokoliv většího než "posezení u piva" je problém z hlediska prostor. Pokud je ale dobrý prostor, ideálně zadarmo (mám pocit že některé knihovny např. v Brně nabízí přednášové místnosti buď zadarmo nebo velmi levně), pak se něco uspořádat určitě dá. Vhodné je ale v takovém případě pozvat hodně kamarádů, kteří určitě přijdou smiling smiley


Vlastimil S.
[uart.cz]
Re: Sraz v Ostravě
November 01, 2013 12:54AM
Nebudu slibovat, že někam přijedu, času je strašně málo. Kdysi jsem organizoval srazy pro pár lidí (do 20), osvědčilo se mi v restauraci pronajmout salónek, platba za pronájem byla realizovaná formou povinného oběda všech účastněných. To by mohla být cesta, jak zajistit rozumné prostory.
Re: Sraz v Ostravě
December 12, 2013 09:16AM
Ahoj do Ostravy!

Pro naše pražská setkání jsem udělal přehled termínů. Pokud by měl někdo z organizátorů zájem, rád udělám stránku dilna-ostrava smiling smiley


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: Sraz v Ostravě
October 06, 2014 03:26AM
Ahojte,
rád bych se dozvěděl více o 3D tiskárnách. Chtěl bych se podívat na nějakou funkční někde v Ostravě. Trochu se pobavit o problematice a tak. Silně uvažuju, že si taky nějakou pořídím, ale chtěl bych to vidět. Je tady někdo z Ostravy nebo okolí, kdo by mi mohl tiskárnu ukázat? Nebo jestli se nechystá nějaký sraz nebo tak něco. Popřípadě, kde jinde na netu se baví Ostraváci o 3D tisku?
Re: Sraz v Ostravě
October 06, 2014 04:17PM
je to sice z ruky, ale planuje se prazska vikendova dilna. Snad v listopadu. Presny program je jeste v reseni, ale bylo by to nejspise celou sobotu, prazaci by urcite donesli i tiskarny na ukazku pripadne nejake to pomerovani smiling smiley
dan
Re: Sraz v Ostravě
October 06, 2014 05:03PM
Listopad se blizi a vikendove akce se kupi. Rad bych prijel, ale pomalu budu muset zacit trochu planovat. Zkuste pls dat do hromady termin co nejdrive. Dik smiling smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Sraz v Ostravě
October 07, 2014 03:45AM
Jo, trochu to je z ruky, ale neříkám, že se někdy nezastavím. Raději bych začal kolem Ostravy. :-)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login