Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

RepRap dílna Praha

Posted by P3T3 
RepRap dílna Praha
October 09, 2013 06:40PM
Ahoj,

měl by někdo z Prahy a jejího okolí zájem o občasná a/nebo pravidelná setkání? Mohu nabídnout místo k občasnému setkávání (žádná hospoda, ale takový pracovní koutek / dílna). V případě zájmu pište na pb [zavináč] P3T3 [tečka] org :-)


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: RepRap dílna Praha
October 10, 2013 03:46AM
Asi se nutne nebranim, kdyby se seslo vice lidi a probrali jsme tiskarny smiling smiley Horsi to bude s casem, ale snad se pak nejak domluvime smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 10, 2013 04:14AM
dobrej napad smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 21, 2013 04:45AM
Ahoj,
ja bych zajem mel. Co vymyslet setkani uz nekdy tento tyden? Napisu maila. Kdyztak tu pak pastnem na cem jsme se domluvili kdyby meli chut pridat se dalsi.
T
Re: RepRap dílna Praha
October 21, 2013 05:12AM
ja urco ne utery (tento tyden)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 21, 2013 05:20AM
ja bych se osobne priklanel az k pristimu tydnu. Ale pokud pak date nekdy druhe kolo a bude to v rozumne lokalite (mysleno kde je aspon metro trochu blizko) tak se velice rad zucastnim smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 21, 2013 05:23AM
noo je fakt ze ja bych se taky priklanel spis nekde kde se "da" parkovat nebo metro... (parkovani pro me je bud Praha 2 nebo kdekoliv mimo zon smiling smiley )


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 21, 2013 06:38AM
Ahoj,

k našemu setkání můžu nabídnout místo u sebe v práci v Praze 2 na adrese Korunní 30. Jezdí sem tramvaj 10 a 16, zastávka Šumavská. Kousek je stanice metra "A" Náměstí Míru a o kousek dál pak "C" I.P.Pavlova. Parkování autem je trošku složitější, jsou tady modré zóny pro rezidenty Prahy 2, ale v rozumné vzdálenosti jsou placená místa pro nerezidenty.

Mám tady WiFi připojení, funkční tiskárnu Průša i3 a notebook s Ubuntu na kterém mám Slic3r a pronterface. Kromě té funkční tiskárny dávám do kupy díly pro stavbu dalších tří tiskáren: Průša i2, Rebel 2 a mini Průša i3 z laserem řezané překližky. V šuplíku čeká Raspberry Pi na instalaci řídícího software (např. Octoprint)

Petr
Re: RepRap dílna Praha
October 21, 2013 07:19AM
tak ted uz jen ten cas... pro mne v tyjdnu ne driv nez kolem 18:00. jinak to mam kousek z domova...

ale na mne se neohlizejte winking smiley byl bych tam spis jako prilezitostnej radil/kybic smiling smiley - ale ted vazne, nemam ted zrovna nic akutniho na srdci, muj hotend byl asi jen blbe smontovan po cisteni, zatim dva dny bez problemu jede, takze bych spis cerpal inspiraci + pokec o zivote a tak vubec...
i kdyz je fakt ze premyslim o stavbe E3D hotendu smiling smiley ale k tomu je treba minimalne soustruh... winking smiley
takze pokud sem hodite cas, kterej by sel i mne, pokusim se dostavit... winking smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 21, 2013 08:20AM
jestli tam je tramvaj a jeste je to v centru, tak pro me taky zadny problem. Cas po 18hod taky idealni. Ale tenhle tyden jsem s casem na stiru, potrebuji termin vedet aspon tyden dopredu, jinak by v tydnu nemel byt problem.
Vcera jsem se stavoval za majklem pro novou trysku, tak bych ji rad otestoval.
Jinak rad se podivam na dalsi tskarnu kterou jsem jeste v provozu nevidel smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 21, 2013 08:56AM
E3D si chci take vytocit, soustruh mam. Nemate nekdo posledni verzi vykresu k E3D ?
Re: RepRap dílna Praha
October 23, 2013 06:19AM
Ahoj, je něco nového?
Rád se přijdu také podívat.
Re: RepRap dílna Praha
October 23, 2013 08:49AM
Ahoj,

tento týden je dost hektický, proto navrhuji dva termíny v příštím týdnu :

úterý 29.10. v čase 18:00 - 20:00
čtvrtek 31.10. v čase 16:00 - 20:00

Dejte vědět
Re: RepRap dílna Praha
October 23, 2013 09:36AM
osobne mi vyhovuji oba, ale az od 18hod, prizpusobim se vetsine winking smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 23, 2013 10:58AM
Taky můžu oba dva termíny.
Re: RepRap dílna Praha
October 23, 2013 11:18AM
oba jsou v poho, tak utery? smiling smiley

P3T3 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
>
> tento týden je dost hektický, proto navrhuji dva
> termíny v příštím týdnu :
>
> úterý 29.10. v čase 18:00 - 20:00
> čtvrtek 31.10. v čase 16:00 - 20:00
>
> Dejte vědět


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 23, 2013 01:38PM
oba dobrý, úterý lepší :-)
Re: RepRap dílna Praha
October 24, 2013 05:17AM
OK, sejdeme se tedy v úterý 29.10. v 18:00 grinning smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 24, 2013 05:41AM
Jenom snad ještě drobnost: Korunní 30 přesněji kde?
Re: RepRap dílna Praha
October 24, 2013 06:28AM
pripadne jestli na sebe pres PM muzes poslat telefon, kdybychom tam nekde slozite tapali smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 24, 2013 06:44AM
Pánové qetak, jirpil, raptik, Bajn a all4robo

poslal jsem Vám PM s adresou a mým telefonem.

Pokud by se chtěl přidat ještě někdo další, dejte mi vědět a já pošlu PM s instrukcemi smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 24, 2013 06:50AM
super, diky uz se tesim smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 24, 2013 09:28AM
Dík za instrukce. Jestli mi vyjde čas, tak se také na chvilku stavim smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 24, 2013 12:04PM
Ahoj, já se taky rád zúčasním jestli můžu, potřeboval bych probrat několik věcí...
Re: RepRap dílna Praha
October 24, 2013 02:41PM
Už se také těším.smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 25, 2013 08:07AM
Jestli se mi to podaří, tak bych taky dorazil.
Re: RepRap dílna Praha
October 30, 2013 04:50AM
Hoja vsem, diky za vcerejsi "dilnu", hlavne P3T3 za zorganizovani. Ac jsem nedorazil kvuli praci uplne vcas, tak jsem vas rad poznal a uz se tesim na pristi setkani silencu kolem 3dtisku smiling smiley
A pokud by byla ta moznost, tak by dle meho nebylo spatne organizovat neco podobneho v pravidelnych intervalech mesic/2mesice, co myslite?
Re: RepRap dílna Praha
October 30, 2013 06:11AM
Ja nejsem proti smiling smiley
sem taky rad za ucast a aspon sem se s vama mohl podelit o moznostech tiskarny k priprave michanych vajec winking smiley

mozna by jsme to obcas mohly zamerit na nakou konkretni vec / problem

priznam se ted, ze asi by se mi i ted hodila naka (re-)kalibracni party, sice uz mam nakej patek tiskarnu. ale porad resim nakej error a poradne dokalibrovano jeste nemam. mozna taky mam, jen sem nespokojenej rejpal winking smiley
po vcerejsku zrovna budu potrebovat znova projet retrakce a nejsem schopnej najit spravnej bod, kdy perimetr, diry, vypln (vnitrni i povrchova) vypadaj ok a bez "boulicek" nebo der na miste startu vlakna...(kdybych mel popsat celou anabazy s mou tiskarnou, asi by to bylo na dyl... winking smiley rekneme, ze sem zdarnym prikladem, co vse se muze na tiskarne potentononcovat at uz vlastni chybou nebo necim jinym smiling smiley )

off topic: jeste mi to vcera nedalo a domontoval a doupravil sem stolek a vypada to, ze vyhozeni jedne tenci nosne desky pomohlo, zatim drzi rovinu... ta tenci deska - bylo videt jak ji to casem zprohybalo...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
October 30, 2013 06:50AM
Ahoj všem včera dorazivším, ale i těm, co chtěli přijít, ale nevyšlo jim to.

Udělalo mi velkou radost, že jste dorazili v tak hojném počtu! Je príma poznat tváře, které se skrývají za internetovou identitou. Setkání bylo opravdu velmi příjemné, podnětné i zábavné (viz. míchání vajec grinning smiley ) a už teď se těším na naše další akce.

Co se týče pravidelnosti, tak si myslím, že bychom se mohli pokusit najít nějaký pravidelný termín, který by vyhovoval většině (například každá třetí středa nebo každé druhé úterý v měsíci, ale tohle berte jenom jako návrh. Nechci diktovat). Zatím sem zkuste napsat svoje návrhy, jak by taková pravidelnost byla slučitelná s vašimi ostatními aktivitami. Taky jsem si říkal, že bychom mohli zkusit třeba i sobotní setkání (třeba 3 do roka). Tyto termíny by byly možná zajímavé i pro zájemce o setkání z okolí Prahy a pro další, co se nedostanou z práce.
Re: RepRap dílna Praha
October 30, 2013 06:55AM
krome stredy je to v celku jedno. vetsinou se z ladvi do centra autem driv nez v 18:00 nedostanu takze kdykoliv po 18:00 krom stredy.

edit: je to ciste jen muj pocit, nebo to mate taky, ze vam z psaciho okna zmizlo menu nastroju pro upravu textu a vkladani linku a obrazku???

Edited 2 time(s). Last edit at 10/30/2013 06:58AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login