Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

RepRap dílna Praha

Posted by P3T3 
Re: RepRap dílna Praha
September 08, 2014 07:16AM
uz bylo na case majkle winking smiley
Re: RepRap dílna Praha
September 08, 2014 07:36AM
Jo, slíbil jsem, že se donutím ... už se chystám rok.

2raptik: Dorazí asi jen fáze.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: RepRap dílna Praha
September 08, 2014 08:57AM
Hmm a já hlídám dítě, sakra, no Majka pozdravujte ten hotend maká úžasně grinning smiley
Re: RepRap dílna Praha
September 08, 2014 08:59AM
Díky! Tos mi udělal radost, málokdo napíše, když to funguje dobře smiling smiley


3draty.cz - celokovový hotend
Re: RepRap dílna Praha
September 08, 2014 09:02AM
Nekecej, chvali ho tu spousta lidi smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
September 08, 2014 09:18AM
Tak buď čtu jiný fórum a nebo čtu selektivně smiling smiley Každopádně to potěší.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: RepRap dílna Praha
September 08, 2014 11:26AM
Dobrý den,

mohl bych prosím dostat informaci, kde a kdy se bude konat další dílna?
Tady [repraper.cz]
jsem nebyl schopen zjistit adresu a stránka zve na dubnovou schůzku.

Díky, Vojta Bubník
Re: RepRap dílna Praha
September 08, 2014 01:02PM
Zdarec,

ja bych taky dorazil, konecne mi to snad vyjde...
plati ten cas 18:00 na Korunní 30 ? Zvoni se tam na nekoho? Nebo, jak to funguje?

Diky
Kalich
Re: RepRap dílna Praha
September 09, 2014 05:32AM
Ahoj,

doplnil jsem přímo na stránku adresu, kde se dílna koná. Velmi nešťastně jsem totiž adresu ukryl tak, že se muselo kliknout v mapě na logo repraper a pak vyskočilo info s adresou a telefonem ( pokud rádi klikáte, tak ta možnost zůstala smiling smiley )


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: RepRap dílna Praha
September 09, 2014 07:19PM
Bylo to fajn, díky za pozvání.

Tohle je ta elektronika co jste se jí smáli smiling smiley [www.indiegogo.com]


3draty.cz - celokovový hotend
Re: RepRap dílna Praha
September 10, 2014 03:25AM
tak tak, opet moc povedena dilna, tentokrat jsme se nasmali ve velkem smiling smiley

btw: az cestou jsem si uvedomil, ze jestli ta tryska co mam doma, jestli nahodou nebude moc dlouha pri pouziti mensiho blocku, nastesti to vypada, ze by to mohlo fungovat, uvidime smiling smiley

Kazdopadne zase priste Martinovi nekdo neco doneste, at mu to muzeme rozebrat winking smiley
Re: RepRap dílna Praha
September 10, 2014 01:02PM
Já nakonec ty části pro tebe našel, takže všichni mají to co chtěli smiling smiley

Super, že to pasuje.

Edited 1 time(s). Last edit at 09/10/2014 01:02PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: RepRap dílna Praha
September 10, 2014 01:50PM
Ty jsi lama grinning smiley

Otestuji to a dam vedet, pro jistotu jsem se ale domlouval s danem, ktery mi ted nejake veci bude posilat, at mi posle jednu trysku z novejsi verze smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
September 10, 2014 04:49PM
Ahoj,

díky moc všem za vřelé přijetí, setkání se mi moc líbilo. Pokud nebudete proti, zase se na vás za měsíc přijedu podívat.

Mám prosbičku. Měnili jsme si tuším s Milanem e-mail adresy, slíbil jsem mu předat nějaké kontakty a informace ohledně odlévání plastů. Ale jeho e-mail adresu jsem si špatně uložil a nemám ji. Zatím se mi neozval, tak ho tímto vyzývám, nechť se mi ozve smiling smiley

Petr Zahradník
http://www.zahradniksebavi.cz - Zahradník se baví
Říjnová RepRap dílna Praha
October 06, 2014 04:53AM
Ahoj,

chystám se na říjnovou dílnu na 14.10. Bude? winking smiley
Re: Říjnová RepRap dílna Praha
October 07, 2014 06:17AM
Ahoj,
říjnová repraper dílna se nám blíží a bude se konat 14.10. na obvyklém místě = Korunní 30, Praha 2 opět od 18:00. Budeme slavit 1. výročí naší dílny cool smiley

P.S. Možná přijde i trpaslík ...


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: RepRap dílna Praha
November 10, 2014 08:48AM
Ahoj,

předpokládám, že 11.11. dílna bude...
Re: RepRap dílna Praha
November 10, 2014 09:36AM
Ahoj, dílna 11.11. bude


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: RepRap dílna Praha
November 11, 2014 03:47AM
asi beze mne. ditko nemocne strevnima potizema a abych nebyl pozadu, tak asi i ja (alespon zatim jen zaludek podivne na "vode", ale kdo vi, co bude za hodku winking smiley )...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
November 11, 2014 05:25AM
OK. Přinesu na ukázku RAMPS-FD, ale mé Arduino Due je zatím kdesi na cestě (pokud vůbec winking smiley, takže pokud si to bude chtít někdo půjčit na vyzkoušení, bude možnost...
Re: RepRap dílna Praha
November 23, 2014 06:58AM
Ahoj, koukal jsem na stránky vaší dílny a koukám že jsem propásl včerejší setkání :-( Rád bych se příště zúčastnil, mohu? Potřebuji poradit s mojí tiskárnou a už jsem asi vyčerpal všechny možnosti jak si poradit sám... Přinesl bych jí na místo, jde o to že se mi záhadně vždy po chvíli tisku zasekne struna v extrudéru a to jsem laboroval s několika tryskami, heablocky, topnými tělesy, termistory, průvlaky na spojení s tělem hotendu (je to j-head celokov) chlazený, několika materiály a mnoha různými kombinacemi rychlostí tisku a teplot... Prostě potřeboval bych radu zkušenějšího, určitě je to nějaká kravina... Dík...
Re: RepRap dílna Praha
November 24, 2014 08:17AM
petrk: té soboty je opravdu škoda, bylo nás tady dost na to, aby se našel někdo, kdo by dokázal poradit. Ale nic není ztraceno, další šance bude v úterý 9.12. smiling smiley


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: RepRap dílna Praha
November 24, 2014 09:30AM
no jestli jsi zkousel toliko kombinaci, tak tezko rici, jestli se nam to na dilne podari vyresit. Doporucuji predem probrat na foru a treba vymyslime nejake rady, ktere muzes predem vyzkouset. Samozrejme to na dilne urcite muzeme probrat osobne winking smiley
Kdyz tak si zaloz vlakno, popis tam co mas, co jsi zkousel, co to dela/nedela a uvidime winking smiley
Re: RepRap dílna Praha
November 24, 2014 10:17AM
Já jsem to tu konzultoval ve více vláknech, a něco se i naučil, mj jsem vyřešil jiné problémy co mě provázely. Ale vždy když jsem si myslel že je to už v pohodě, tak při dalším tisku nebo jiného tvaru se to objevilo znovu. Spíš bych potřeboval potvrdit že to je v konstrukci HE, nebo v kombinaci teplota/rychlost, nebo v materiálu, nebo že je tam nějaký softwarový problém, abych věděl na co se zaměřit. Ideálně bych chtěl zkusit nějaký materiál o kterým se ví že je pohodě při té a té rychlosti a nastavení, nebo, úplně ideálně zkusit jiný HE... Prostě nějak vyloučit to co je v pořádku... Ale to bych samozřejmě viděl podle toho jak bychom se sešli a kolik lidí ochotných mi pomoci třeba rozebráním vlastního HE by tam bylo... smiling smiley Ale ještě to zkusím, nejvíc mě štve to rozebírání neustálý...
Re: RepRap dílna Praha
January 11, 2015 07:01AM
ahoj ahoj,

bude ted dilna??? smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
January 12, 2015 07:16AM
Ahoj, No, já s tím počítám a pokud do toho Petrovi něco od 27.12. nevlezlo, tak on také.
Re: RepRap dílna Praha
January 12, 2015 07:18AM
vyborne smiling smiley

nemate nekdo navic MK2 desku schopnou do 120°C??? na 12V

Edited 1 time(s). Last edit at 01/12/2015 07:18AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
January 12, 2015 07:34AM
120°C to už je skoro na pečení ne?smiling smiley Co s tím plánuješ?


3D tiskárna RebeliX
www.reprap4u.cz
Re: RepRap dílna Praha
January 12, 2015 09:10AM
tisknu s tim ABS smiling smiley jedinej zpusob jak vytisknout velkou krabku bez trhani a odlepovani, teda jedinej kterej mi funguje smiling smiley 120 az 125°C...

u 130 az 135 se vetsinou uz da to ABS i tvarovat... smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: RepRap dílna Praha
February 09, 2015 06:29AM
Ahoj,

mluvil jsem teď s P3T3. Bohužel nedorazí (chřipka), nicméně dílna bude v obvyklém čase a na obvyklém místě.

Jedno z témat, které chci probrat, je "Filament - Best practice".

Edited 1 time(s). Last edit at 02/09/2015 06:30AM by Brundibar.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login