Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů

Posted by raptik 
[INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
October 27, 2013 07:39PM
zde muzete vyjadrit sve podmety, pripominky a navrhy ke zmenam na foru....

Edited 5 time(s). Last edit at 10/30/2013 04:59PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [zmena] - czech fora
October 28, 2013 05:20PM
VDX - admin fóra nám vytvořil strukturu, kterou jsem obšlehnul z německého fóra a upravil podle Raptika - [forums.reprap.org]

Slibuju si od toho, že se fórum zpřehlední. Pomocí sticky postů v jednotlivých fórech bude možné vypíchnout důležité věci, takže se lidi nebudou pořád ptát na to samý.

Postupně začneme s Raptikem přesunovat témata tam. Fajn je že po přesunu zůstane odkaz, takže se kontinuita fóra zachová a v nejhorším případě je to i proces vratný.

Po přesunutí bych to viděl tak, že současnou diskusi přesuneme do nového fóra do chlívku Obecné a tato stará zůstane jako archiv, případně časem asi zmizí úplně.
Re: [zmena] - czech fora
October 28, 2013 05:24PM
Ja se to asi pokusim hazet rovnou do spravnych sekci, nerad bych delal dvoji presun, jen to co asi nebud nak spravne rozpoznavat necham do obecne.

jen v mem pripade to asi chvilku potrva, nemam na to zas tak moc casu. smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [zmena] - czech fora
October 28, 2013 05:25PM
Ano přesně tak jsem to myslel. Co nedokážeme v rozumné době protřídit, to zůstane a pak to přesuneme do Obecné a původní forum tak pozbyde smyslu.
dan
Re: [zmena] - czech fora
October 28, 2013 05:30PM
dalsi admin se priznal ? grinning smiley tak hodne zdaru smiling smiley

PS: netvrdim, ze puvodni forum bylo idealni, ale clovek si na ten bordel tak nejak uz zvyknul grinning smiley Ale ok, snaha se ceni, prizpusobivi se prizpusobi, ostatni zustanou opodal...... v populaci ceskeho naroda je to mozna i lepsi grinning smiley .... sorry, mam rozchlastano a rozkecano grinning smiley

Edited 2 time(s). Last edit at 10/28/2013 05:34PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: [zmena] - czech fora
October 28, 2013 06:11PM
jen tak dal chlapi, uz to vazne potrebovalo zprehlednit smiling smiley
Re: [zmena] - czech fora
October 28, 2013 06:55PM
tak pro dnesek balim...

snazime se dohodnout s VDX, ze presune toto forum do obecne, takze prosim tam zatim nic neposilejte, bylo by to asi prepsano a neneavratne pryc, pokud by si toho nevsim...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: !! ČTI !! - Přesun fóra - !! ČTI !!
October 28, 2013 07:22PM
Stalo se ... původní fórum je teď přesunuto a jmenuje se Obecné, z něj se pokoušíme rozhazovat to do konkrétních kategorií.
Re: !! ČTI !! - Přesun fóra - !! ČTI !!
October 29, 2013 01:16AM
Přeji adminům hodně málo práce s tříděním a přesouváním. Vím, že je to otročina, lidi nečtou a nevyhledávají, raději se zeptají na to samé po x-té. Ale to je úděl adminů, mám s tím bohaté zkušenosti. Dovoluji si navrhnout přejmenování některých názvů témat, např. téma, které se jmenuje Zkušenosti s touto konstrukcí? moc neříká, po přejmenování na Zkušenosti s konstrukcí Prusa Mendel hned napoví, o čem téma je. Ale chce to čas, admini na přesunech a úpravách stráví nemálo času. Tak se snažme jim to ulehčit, že budeme psát kam máme , co máme a nebudeme se ptát na již zodpovězené otázky :-)


Bylo by možné udělat RSS kanál na celé nové fórum, ne jen na jednotlivé kategorie? Dosti RSS využívám a chybí mi to.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/29/2013 04:47AM by Axamith.
Re: !! ČTI !! - Přesun fóra - !! ČTI !!
October 30, 2013 12:27PM
Udělejte ještě stránku pro začátečníky co jsou tu poprvé(co to je? , typy tiskáren+foto, materiál, shopy, hotendy atd...) klidně pomůžu.
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
October 30, 2013 04:05PM
Změnil jsem název tohodle fóra. A zkusil ho používat k návrhům na změnu a historii změn.
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
October 30, 2013 04:06PM
Začnu:

Vymazal jsem původní příspěvky po přesunech témat "topic moved", trochu padne praSEO ale Google je rychlej a přeindexuje.
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
October 30, 2013 04:50PM
no ja to chtel mazat, ale aspon po tejdnusmiling smiley ale nevadi dobra prace


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Pravidla fora
May 09, 2014 06:27AM
Ještě mě napadla jedna věc a zahlédl jsem to i v "hlasovací" diskusi: Nebylo by vhodné zřídit speciální téma pro Closed Source záležitosti (a dávat je tam a jenom tam)? Tohle fórum se jmenuje RepRap a pro mě to implikuje Open Source. Nezbavovali bychom se Closed Source úplně, ale udělali bychom jasný předěl.
Re: Pravidla fora
May 09, 2014 06:44AM
No teoreticky k tomu by mohly bejt nabidky, poptavky a komercni nabidky ale muzem to rozsirit o samotne podforum pro closed source / komerce, jen se musime tedy domluvit a predat pozadavek adminum...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Pravidla fora
May 09, 2014 06:49AM
Nabízet a poptávat komerčně se dají i Open Source věci (třeba postavená tiskárna I3, nebo její vytisknutý díly). Ale třeba moc lidí necítí potřebu diskutovat Closed Source věci. A orientaci nově příchozích by to pomohlo.
Re: Pravidla fora
May 09, 2014 07:12AM
Dobre dnrska sem asi pomalejsi :-)
Navrhujes tedy zridit podforum s nazvem napr. Closed source a jine zalezitosti licencovani kde by se diskutovalo jen o tomto?
Nabidky komerce bych nechal, kde jsou.
Vybrat pro komerci i moderatora?
Btw tohle je diskuze spis sem :-)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Pravidla fora
May 09, 2014 07:31AM
Chápeš můj návrh správně a máš pravdu, že by to spíš mělo jít do [INFO] (možná i celý tenhle topic?)
Předpokládám, že Closed Source produkty si mohou uzavřené uživatelské skupiny diskutovat především na webech jejich výrobců/dodavatelů jako součást jimi poskytované podpory. Přínos pro Open Source komunitu vidím jako zanedbatelný. Proto chci znát názor ostatních.
Re: Pravidla fora
May 09, 2014 07:59AM
troufale sem si douvolil tvuj navrh presunout... smiling smiley

prave chtelo by to znat i ostatnich nazor. jak rikas, je zvykem, ze vetsina projektu ma sve "komunitni" diskuzni centra at uz www, irc, nebo jine. tak mit zde jeste diskuzi o close source k nejakemu HW muze bejt duplicitni... ale myslenka to neni spatna.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
May 09, 2014 08:42AM
premyslim, jestli to neni zbytecne, nestacilo by, pokud by autor na zacatku prispevku a v nadpisu vlakna durazne zduraznil, ze se nejedna o opensource projekt?
V tuto chvili vim snad jen o vecech z dilny DS (hotend a tiskarna) vsichni ostatni co tu neco prodavali to maji myslim pod open licenci, jestli se nepletu.
Samozrejme nemyslim fillamenty, ale HE, tiskarny, elektroniky apod.
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 07, 2014 07:27PM
navrhuji zabanovat uživatele Zvíře a to ve všech jeho alter egos a napořád.

[forums.reprap.org]

Edited 1 time(s). Last edit at 07/07/2014 07:36PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Anonymous User
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 07, 2014 08:47PM
no ja vidim prinos i close projektu pomerne znacny i pro reprap komunitu. Uvedu jeden priklad, pred 7 mesicema zde vsichni povazovali celokovovy hotend za spatnost a propagovali plastaky. Ja zacal delat celokovi, a troufam si rict ze je to stale
jeden z nejlepsich hotendu, ale jakmile ostatni videli ze celokov ma velmi slusne vykony a radu vyhod, je tu ted mnoho dalsich alternativ. Spoustecem ale byl DS hotend. Podle me je to dobry prinos pro komunitu.

kazdopadne closed source sekce mi prijde dobrej napad. i kdyz tim trochu zmizi ten motivacni prvek... ale coz , to je snesitelna strata :-)

Trapnost majklovo pokusu o odstraneni konkurence komentovat nebudu grinning smiley navc neboooooj majkliku, ja uz do cech nic neprodavam ..... koho pak si vyhlidnes ted ? grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 07/07/2014 08:49PM by Zvire - DS.
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 07, 2014 09:04PM
Mě je jedno co prodáváš.

Mě jde o tohle fórum.

Alternativu už mám vyhlídnutou - forum na rebelove.org, ale stále jsem flintu do žita nehodil.

Edited 1 time(s). Last edit at 07/07/2014 09:07PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Anonymous User
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 07, 2014 09:29PM
no uprime majkle jestli foru chces pomoct tak hod grinning smiley

lupici.org...... promin, vlastne rebelove.org, je ucelove forum k propagaci byznysu pana DL. tot vse.

Ja jen za sebe mohu rict , a psalo ti to vic lidi ze tve moderovani je stret zajmu !
Jsi prodejce a proto mas s postu moderatora primou vyhodu.
Navic o nejake nestranosti s tve strany nemuze byt vubec rec . Navic moderator by mel jit prikladem. Kdyz je sprostej kikin, ja , nebo jinej uzivatel, je to jeste unosne, ale moderator by si to dovolit nemel.

Nejlepsi ( nestranej ) moderator je tu raptik, bajn se snazi ale ma vykyvy kdy nestranost jde stranou ( jeee krasna hricka grinning smiley )

U tebe je vyskyt nestranosti srovnatelny s vyskytem diamantu na uzemi CR .......

Kdyby ti slo o tohle forum , nepodporoval bys prodej kradenych veci, protoze to tohle forum opravdu ohrozuje.

Edited 2 time(s). Last edit at 07/07/2014 09:34PM by Zvire - DS.
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 07, 2014 09:56PM
Opět jen další urážky, kecy a přehánění.

O odebrání moderátorskejch práv jsem už požádal, neboj. Nemám jedinou potřebu a touhu věnovat další čas bezcílnému přesouvání vlastně každého tematu do kterého přispěješ ... i tenhle topic nejspíš dopadne stejně.

Ukaž mi jediné téma, které jsem ti jako moderátor "neprávem" zmoderoval, jinak je to jen další z tvých lží.

Edited 2 time(s). Last edit at 07/07/2014 09:58PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 08, 2014 05:03AM
Zvíře administrátor zabanoval [forums.reprap.org]

A zároveň mi na mou žádost odebral moderátorská práva. Takže good luck kluci (Bajn & raptik).


3draty.cz - celokovový hotend
Anonymous User
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 08, 2014 08:57AM
vyborne, dovolil jsem si rict svuj nazor na tve "NESTRANNE" moderovani a tys udelal naprosto presne to co jen potvrdilo co jsem rikal.

Ja za sebe mohu rict ze to ze nejsi moderator je pro me dobra zprava, ve vsi ucte.

Nejde o to jestli manipulujes sprispevkama, to netvrdim a nikdy jsem netvrdil. Nic mene napriklad napadas me, soucasny flame si vyvolal ty tvym UTOKEM NA ME , kdybys to neudelal , skoncilo to jednim varonim a
byl klid. Flame si rozjel ty , navic dost neslusne a upozornovali te na to i jini.

Tudis ma kritika se netykala tvy prace ohledne prispevku, ale spis toho ze moderator by mela byt osoba nestrana, slusna, z jistym moralnim kreditem..... ty stoho nejsi ani jedno.

Edited 1 time(s). Last edit at 07/08/2014 09:06AM by ZvireDS.
dan
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 08, 2014 03:47PM
neuveritelne, co dodat.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 08, 2014 08:54PM
je to vul ... no..
Re: [INFO] Diskuse, návrhy, zásahy moderátorů
July 09, 2014 05:25AM
Vůbec jsem do toho nechtěl zasahovat, ale navrhuji nové pravidlo, a to jakýkoliv náznak komerčnosti okamžitě odstranit.. a uživateli dát výstrahu. pokud to je mimo komerční sekci fora.. jakékoliv nabízení a podobně... se považuje za komerční..
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login