Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Celorepublikovy RepRap sraz

Posted by Bajn 
Celorepublikovy RepRap sraz
October 31, 2013 11:25AM
Zdravim vsechny, vzhledem k tomu, ze uz probehly nejake lokalni uspesne srazy (Praha, Ostrava, neco se chystalo i v Brne) tak bych na pristi rok 2014 navrhoval nejaky celorepublikovy sraz.
Je to jenom hodne predbezna myslenka, ale byl by o neco takoveho zajem?
Misto by se dohodlo podle ucastniku.
Delkou bych to videl alespon na dva dny (jedna noc spani, pripadne nocni tisknuti smiling smiley )
Vzhledem k tomu,ze uz jde o vetsi akci, tak by to chtelo, aby mela nejaky program, tzn. nejake prednasky (kalibrace, novinky apod)
Bylo by zajimave dle meho, kdyby si lide dovezli sve milacky (tim nemyslim ani partnery ani domaci zviratka smiling smiley ) a navzajem jsme mohli porovnat konstrukcni reseni, vzhled, kvaitu tisku, vychytavky apod.
Pripadne nejaka soutez v kvalite tisku.
Mozna by nebylo spatne oslovit nejake dodavatele materialu, pripadne komponent tiskarny, aby se dalo na miste i neco koupit.
Pripadne jestli to udelat i formou vystavy pro verejnost (verim tomu, ze by se naslo par lidi, kteri treba o reprapu uvazuji a netusi do jake verze jit, pripadne nekdo kdo vubec netusi co to reprap je), vse zalezi na tom, na cem by jsme se domluvili.
Pripadne jestli to nespojit s nejakou jiz existujici modelarskou vystavou, netusim.

Hlavni aktivitou by samozrejme byly debaty nad tiskarnama a vymena zkusenosti.


Prosim o nazory co si o podobnem setkani myslite, co by melo byt naplni a zda by pripadne byl nejaky zajem na neco podobneho prijet.

Diky za nazory, Bajn



edit by Raptik: pripichnuto na foru

Edited 1 time(s). Last edit at 11/04/2013 11:01AM by raptik.
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
October 31, 2013 02:39PM
Super nápad! U nás v divadle grinning smiley
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 01, 2013 07:18PM
napad to je vyborny, lepsi by to bylo otevreny pro verejnost. modelarska vystava na kterou chodim je model hobby ale ta je az v rijnu a jak jsem koukal na cenik pro vystavovatele tak to je sila. to divadlo by uslo pokud neni kdovi kde.
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 02, 2013 06:35AM
taky si myslim, ze by o to mohl mit i z verejnosti zajem.
Jestli se nepletu, tak P3T3 divadlo je ve v male vesnicce Hrcava na cesko-slovensko-polskem pomezi, jestli se nepletu smiling smiley
Samozrejme kecam, pokud by tam mel P3T3 moznost to udelat, tak by to bylo super, je to kousek od namesti miru winking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 11/02/2013 06:35AM by Bajn.
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 02, 2013 12:09PM
Já bych zájem určitě měl, vytvořit třeba nějaký nezávazný seznam účastníků s jejich bydlišti a podle toho zvolit místo konání ať to mají všichni blízko(cca do 100km)?Pravděpodobně střed republiky s tendencí k Praze páč odtud bude určitě nejvíc lidí...
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 04, 2013 09:03AM
Začal jsem sepisovat myšlenky kolem plánování celorepublikového srazu, podívejte se do něj. Očekávám, že se najdou myšlenky, které se válí někde mezi ctěnými čtenáři grinning smiley

[docs.google.com]
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 04, 2013 10:08AM
ahoj, reakce v dokumentu... winking smiley
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 04, 2013 10:20AM
Super, raptik a Bajn se už zapojili. Děkuji winking smiley
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 04, 2013 10:26AM
jojo, dostal me anonymni netopyr a anonymni klokan smiling smiley ted tam je koukam dyngo, kapustnak a kozorozec smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 04, 2013 10:30AM
úplné safari
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 04, 2013 10:35AM
Ovšem anonymní hyena :-)))))
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 04, 2013 10:35AM
Bajne, kdyz dovolis pripichnu tuto diskuzi, at je mezi dulezitejsima


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 04, 2013 10:46AM
bez problemu, jenom klidne pripichuj smiling smiley
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 05, 2013 03:26PM
Sem se to bude hodit:
vzhledem k vývoji v oblasti 3D je zaměření se jen na jeden projekt - RepRap - podle mého neodpovídající tomu vývoji. Tady jsem napsal článek o dalším typu domácí výroby 3D tiskárny, tentokráte SLA stereolitografické tiskárny:
[martinmarek.blog.idnes.cz]
Vzhledem k tomu, že různých amatérských projektů - říkám jim "domácích projektů" - okolo 3D je více (skenery, programy) přijde mi že věhlas kolem RepRapu by se mohl stát sjednocující silou celé problematiky 3D domácích projektů. Žádný jiný projekt z oblasti 3D není tak populární jako RepRap. Takže pokud chcete dělat takové srazy, máte nakročeno k tomu abyste byli jediní, kdo sjednotí celou oblast 3D domácích projektů.
Tady máte první slušné sdělovací médium, které se široce věnuje problematice 3D:
[www.3d-tisk.cz]
obraťte se na ně, aby vás podpořili.
Tady máte první český portál, který má za cíl komerčně využívat popularitu 3D při prodeji modelů.
[www.be3d.cz]
Obraťte se taky na ně.
Tolik mé dobře míněné rady, snad nikoho neurazí.
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 06, 2013 04:27AM
Je to sice odboceni a je to na vetsi diskuzi, tak jen v kratkosti.
S SLA jsem osobne taky pracoval, ac jen chvilku, ma to sve vyhody a b9 creator to ve svete hodne posunul, dostupnost fotopolymeru za rozumnou cenu je podle me porad jeste v risi snu. Navic velikost komunity je dost mala, co jsem zaregistroval, tak v CR cca 2-3 lidi na cnc foru a pak jeden zlatnik z prahy.
Tim nechci zatracovat tuto technologii, je to urcite alternativa, ktera ma rozhodne sva velka pro.

3D scanery rozhodne maji blizko k reprapu, resilo se to i na minulem prazskem srazu. Takze pokud by se nasel nekdo, kdo by prezentoval na "RepRapDays" tuto technologii (at uz kinect nebo vyuziti webky a laser/projektor) tak to urcite bude zajimave.

Akorat ten prodej modelu mi obecne moc nesedi k reprapu. Je mi jasne i z vlastni zkusenosti, ze modelova 3d je prace jako kazda jina. Pokud by se ale reprapu venovali pouze lide, kteri by za sve vylepseni tiskaren o nove napady vzdy pozadovali honorar, tak jsme jeste u tavnych pistoli.
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 06, 2013 03:06PM
Spotamaterials už prodává litr fotopolymeru za dva tisíce. Pokud se tisknou mastry, tak už to není drahé.
Jinak já mám všechny výše jmenované skenery. Malou ukázku bych udělat mohl, ale zatím je termín nejistý a příliš daleko,abych něco slíbil. Budu mít na paměti a zdejší vývoj sledovat.
Tady jsem narychlo napsal pár řádků ke skenerům:
[martinmarek.blog.idnes.cz]
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 07, 2013 05:00AM
Super napad! Divadlo sounds good :-)
Pokud bude zajem, zvladnul bych predstavit novinky a aktualni deni v 3D tisku v sirsim rozsahu (i mimo reprap a FDM).
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 07, 2013 05:30AM
A prijde i kouzelnik ?
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 07, 2013 07:07AM
Kouzelník bude, dokonce několik. Vždyť každý RepRaper je kouzelník grinning smiley
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 14, 2013 04:40AM
A co se nesnažit o sraz na zelené louce, ale připojit se k již něčemu existujícímu. Zpočátku by to určitě pomohlo návštěvnosti a bylo by to i jednodušší pro organizátory. Pokud by měl tento sraz úspěch, časem se může přemýšlet o osamostatnění.

LinuxAlt již uvedl přednášku o 3D tisku a ještě dříve tam byla přednáška o Brmlabu. Lidé, kteří na tuto akci chodí jsou techničti zaměření, většinou hračičkové, akce se koná dva dny v Brně, v listopadu.

LinuxDays měl letos workshop kde se tiskárna stavila a zájem byl obrovský, tato akce se koná také dva dny, v Praze, někdy říjnu.

Já osobně se příkláním k pořádání v Brně, jelikož to mám blíže a navíc je to takový pomyslný střed republiky smiling smiley

EDIT: K termínu: ideální je podzim (říjen, listopad). O prázdninách lidé jezdí na dovolené, začátkem roku zase lyžovat a podobně. Řekl bych, že podzim je ideální čas, protože hodně lidí bude mít volno.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/14/2013 04:47AM by vasco.


Vlastimil S.
[uart.cz]
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
November 14, 2013 06:05AM
No termín až na podzim je pozdě. lepši by bylo jaro v praze a podle uspechu pripadne I na podzim v brne
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
February 04, 2014 06:04AM
Ahoj,

12.-13. dubna 2014 se koná 3dexpo 2014


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
February 04, 2014 07:25AM
Super smiling smiley
Budem nejak hrotit i ten program s donesenim vlastni tiskarny nebo uz by toho bylo moc? smiling smiley
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
April 07, 2014 03:43AM
Kdyby náhodou někdo hledal poblíž kde jde přespat, my jsme si našli tohle:
[www.kdm.cz]
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
April 11, 2014 06:58AM
Jak to dopadlo s tim srazem?
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
April 11, 2014 07:03AM
janickaaa1919: promenilo se to v 3dexpo, ktere je ted o vikendu smiling smiley
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
April 13, 2014 03:38PM
ufff

3dexpo máme za sebou. Díky lidem z FIT ČVUT se to podařilo zvládnout - jejich nasazení bylo naprosto příkladné.

Záznamy přednášek jsou na YouTube


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
dan
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
April 13, 2014 04:02PM
Velice pekna akce, dik moc poradatelum a vsem ucinkujicim, fakte se to povedlo smiling smiley Priste prijedu na 2 dny a musim zvladnout i ten odpoledni pokec u piva, to me mrzelo, ale priste si to zaridim grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
HB
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
April 13, 2014 04:29PM
Nemuzu se nepridat k danovi a k jeho pochvale organizatorum 3dexpo. Prestoze jsem se zucastnil jen v sobotu a videl jen cast programu, prekvapilo me kolik lidi se prislo podivat a jak profesionalne bylo vse pripraveno. DIKY!
Re: Celorepublikovy RepRap sraz
April 13, 2014 05:24PM
dan: škoda, že jsme si nestihli pořádně popovídat. V tu sobotu jsem toho měl až nad hlavu sad smiley

HB: ještě jednou děkuji, že ses nechal ukecat k přednášce! smiling smiley


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login