Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Zajímavé materiály

Posted by majkl 
dan
Re: Zajímavé materiály
April 04, 2014 04:36AM
Hmm, on bude hlavni problem v delce, hladkosti a souososti vedeni mezi MK7 a vlastni tryskou sad smiley
Ze bych kvuli tomu resil specialni extruder a delal kratsi hotend, to se mi moc nechce.

Potrebuje to mladej na nejakej skolni projekt, kdy tvori jakesi vozitko se spoustou malych kolecek na kazdem velkem. Nevim jak se to jmenuje, ale umi to jezdit i do stran bez zataceni.
Chtel ty maly kolecka gumovy, ovsem vytiskl jsem je zatim jen maximalne do pulky grinning smiley

Takze to asi vyresi Plasti-Dip na kolecka z ABS grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Zajímavé materiály
April 04, 2014 06:06AM
myslis taketo koliecka?
[www.hobbyking.com]
dan
Re: Zajímavé materiály
April 04, 2014 06:40AM
spise neco takoveho [www.thingiverse.com]

Edited 1 time(s). Last edit at 04/04/2014 06:41AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Zajímavé materiály
April 04, 2014 11:41AM
Jo, to znám, nedávno jsme si takové vozítko vytisknuli: [www.facebook.com]

Tisk gumovym matrošem je peklo, je rozumné mít větší trysku (0.6), je potřeba pomalu (30mm/s) a případně i přidat teplotu. Drží mi to na abs juice. Dobré podávací kolečko je nutnost. A co nejpřímější a neuzavřenější vedení filamentu v extruderu je výhodou.

Kdyby si někdo chtěl hrát, tak tu mám pár špulek navíc.


3draty.cz - celokovový hotend
dan
Re: Zajímavé materiály
April 04, 2014 12:02PM
Ten link mi pise neco o nedostupnosti sad smiley Ten matros me zajima, nic mene udelal jsem pro to hodne, vsecky mezery jsem minimalizoval a tiskl pri 10mm/s a 240st na zrcadlo, na kterem mi to drzi uplne v pohode a nejde mi to dotisknout sad smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 04/04/2014 12:02PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Zajímavé materiály
April 04, 2014 12:12PM
vozítko jsem nahrál na yt: [www.youtube.com]

taky jde o to, aby se ti materiál nezahříval směrem nahoru v hotendu, zkusil bych co nejvíc chladit vršek he.

jakej materiál máš? já mám italskej PlastInk.

Edited 1 time(s). Last edit at 04/04/2014 12:13PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
dan
Re: Zajímavé materiály
April 04, 2014 12:30PM
Vubec nevim co to je, asi nejake vzorky z 3DF. Kolik chces za ten tvuj, testnul bych to.
Zkousim to s tim NEJUUUUUUUUUUUUZASNEJSIIIIIIIIIIIM HE na temer celem svete grinning smiley ten umi prej UUUUUUUUUUPLNE VSECKO grinning smiley Ze nevis co ma za HE grinning smiley grinning smiley grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 04/04/2014 12:30PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Zajímavé materiály
April 04, 2014 03:43PM
Majkl skusil si tlacit uz POM?
pisal si ze ho mas
ake su vysledky?
Dakujem za odpoved
Re: Zajímavé materiály
April 04, 2014 08:10PM
Ještě mě napadlo, že jsme povolovali přítlak na extruderu. Podávací kolečko nám neformovalo plast.

Hotend máš předpokládám celokov E3D nebo něco podobného smiling smiley

Mám Rubber od PlastInk - černá, modrá, červená - 0.5Kg - 1 060Kč

POM se mi tu zatím válí, ještě jsem ho nezkoušel, spíš mě baví PET a Polykarbonát. Zkusím ho co nejdřív.

Edited 1 time(s). Last edit at 04/04/2014 08:12PM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Zajímavé materiály
April 05, 2014 10:13AM
POM byva natural a cierny/ tyce, tabule/ super material smiling smiley vybrne sa opracuvava a keby sa este dal dobre tlacit smoking smiley
filament je tiez biely a cierny?
aky mas ty, kde sa da kupit?
Dik
Re: Zajímavé materiály
April 06, 2014 10:01AM
Quote
hopik
Majkl skusil si tlacit uz POM?
pisal si ze ho mas
ake su vysledky?
Dakujem za odpoved

Ano, zkoušeli a výsledek potvrdil teoretická očekávání. Materiál má vysoké smrštění, výrazně vyšší než ABS a tak bez celovyhřívané komory (nikoli jen desky) nemá smysl tisknout.
Re: Zajímavé materiály
April 06, 2014 02:18PM
Ještě k té gumě a extruderu, mám tenhle extruder: [www.thingiverse.com]

Právě jsme tiskli ryskou 1.6mm, 0.5 vrstvu, 10/mms kryt na GoPro - [www.thingiverse.com] a výsledek je super.

Jaký přesně model ti nejde vytisknout? Pošli STL zkusim to.


3draty.cz - celokovový hotend
dan
Re: Zajímavé materiály
April 06, 2014 04:04PM
Techto sad potrebuju 8 grinning smiley ale myslim, zeto chce tak max 0,5mm trysku.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Attachments:
open | download - mMW-RollerSet7.stl (581.8 KB)
Re: Zajímavé materiály
April 10, 2014 07:26AM
Pro všechny co se o víkendu chystají na 3D expo do Prahy mám malé lákadlo: krom jiného zde poprvé představíme nový materiál a to transparentní ABS filament.
Re: Zajímavé materiály
April 23, 2014 04:39AM
docela zajimavej clanek jak si staci hrat s teplotou na PLA... smiling smiley [richrap.blogspot.cz]


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Miss Plast
July 04, 2014 08:04AM


zleva: PETT, Laybrick, RUBBER, PLA, ABS

Nijak jsem na to nesahal. Každá je tisknutá stejným Gcode.

Je vidět, že PETT je škoda tisknout malou tryskou, není to tak pěkný. U Laybricku je potřeba trochu poladit retrakci. Pro RUBBER taky, protože se prostě natahuje a vytahuje materiál z trysky.Zkoušel jsem to vytisknout i z Laywood, ale to je materiál na retrakce tak náchylnej, že bych gcode musel upravit a to nebylo cílem cvičení. Po pár vrstvách bylo po tisku.

Edited 4 time(s). Last edit at 07/04/2014 08:08AM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Zajímavé materiály
July 23, 2014 01:37PM
Zdravím, Chci se zeptat na ten materiál co se používá do strunových sekaček - (nylon ?), jestli s tím někdo zkoušel tisknout a mohl by tady hodit nějaké informace - jaké má zkušenosti s tiskem, jak moc se smršťuje,teplota hotbedu, hotendu, průměr trysky, rozdíly oproti PLA, ABS. Dík moc za jakékoliv informace.
Re: Zajímavé materiály
July 23, 2014 09:51PM
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login