Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

RepRap provoz v domácnosti

Posted by AndroidCZ 
RepRap provoz v domácnosti
January 24, 2014 02:09PM
Chtěl bych si postavit RepRap, konkrétně Rebel II, ale nemám představu o případném "smradu" při tisku (hlavně ABS). Tiskárnu bych chtl mit doma, nemám možnost například dílny. Jak moc to smrdí? Dá se to k něčemu přirovnat?
Tiskárnu budu mit ve "skříni", kde budu mít možnost regulovat teplotu (ventilatorem), ale odtah vzduchu bude zpět do místnosti. Můžu leda přidat nejaký filtr, ale povhybuju o účinnosti.
Tisknete taky doma? Smrdí to vůbec? Diky za jakékoliv info.
Re: RepRap provoz v domácnosti
January 24, 2014 02:35PM
Já osobně doma netisknu a na jedné z našich schůzek jsem se ptal kolegů repraperů, co na tisk říkají jejich drahé polovičky a vesměs v pohodě. Tiskárna není extrémně cítit, snad jedině v případě, že se přežene teplota hotendu a filament se začne připékat. Já tisknu na sklo s lakem na vlasy, takže se dá vysloveně říct, že tisk voní :-)


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: RepRap provoz v domácnosti
January 24, 2014 02:37PM
Doma je provoz přijatelný. Větrat je vhodné, ale na provoz ve skříni bych rychle zapomněl. Tiskárna je zdrojem tepla a to je třeba odvádět pryč.
Re: RepRap provoz v domácnosti
January 24, 2014 03:18PM
Quote
Prometheuss
Doma je provoz přijatelný. Větrat je vhodné, ale na provoz ve skříni bych rychle zapomněl. Tiskárna je zdrojem tepla a to je třeba odvádět pryč.
Díky za info. Proč by měl být problém v te skříni? Četl jsem ze je naopak výhoda když tisk probíhá ve vytápěné komoře. Skříň by byla samozřejmě rizeně vetraná a pokud by se mely napr. prehrivat motory, tak ty se daji taky chladit. Nebo je v tom teple zakopany pes jinde? Doteď jsem si myslel, ze je to proste výhoda. Sám J. Průša na svém webu píše, ze jeho reprap to uzavření do bedny nemají jen protože to ma nějaká firma patentované :-)
Re: RepRap provoz v domácnosti
January 25, 2014 05:57AM
Pokud tou skříní myslíš zakrytování, tak je to samozřejmě výhoda. Rozhodně to nedávej do nějaké papírové krabice apod. co snadno začne hořet
Re: RepRap provoz v domácnosti
January 25, 2014 07:53AM
Quote
Vinie
Pokud tou skříní myslíš zakrytování, tak je to samozřejmě výhoda. Rozhodně to nedávej do nějaké papírové krabice apod. co snadno začne hořet
Myslel jsem klasickou skříň z lamina, do které se RepRap pohodlně vleze. Problém hořlavosti chápu a respektuju - řešil bych to asi plechovým opláštěním toho vnitřku skříně. A stejně bych netisknul bez mé přítomnosti u tiskárny, je to přece jen kutilský výrobek a tak je potřeba opatrnosti.
V podstatě řeším jen to, zda udržované teplo svědčí tiskovému procesu, případné chlazení motorů/elektroniky/čehokoliv si už dokážu dořešit.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login