Za kolik se dá postavit RepRap?
February 06, 2014 02:19PM
Stavím REBEL II... A tak přemýšlím za kolik se dá vlastně postavit RepRap, pokud si krom Hotendu a bedu nekoupím nic už vytvořeného...
Skončil jsem na <7000 i s kilem PLA plastu na tisk...

Jde jít ještě níž? Ale opravdu nevím, kde by se dalo ušetřit, pokud to kupuju všechno pouze na jednu tiskárnu. Drivery motorů jsem nakoupil na Ebay, Sanguinololu jsem si koupil na Ebay desku, nakoupil součástky a sám to spájel (A to sem ještě nemusel kupovat Jelly kalafunu, protože jsem to dělal v práci... Ta samotná stojí cca 500 :-D. Ale to pájení za to stojí a vydrží to snad věčně)... Hliníkový profily se taky snad levněji sehnat nedají a to byly už nařezaný na správný velikosti.

Dokonce ani ty Polulu destičky se nevyplatí dělat doma, čínani to umí levněji jako celek... A všeobecně to tak platí i u bedu... Číňan to udělá za necelý tři kila. Oboustranej plošťák mají v GME za 130 korun. Musel by se uříznout a frézkou vyfrézovat motiv na spodní stranu desky. Jenže to ne každej má a když by se to nechalo někde vyrobit, tak by se těch dalších 150 korun za práci určitě našlo a vyšlo by to nastejno. Kluci šikmoocí na tom ještě maj i potisk...

Takže... Jaká jsou další doporučení na CheapRap?

EDIT: Jak ještě vzpomínám, tak lineární ložiska jsem taky nakoupil v číně... Všech deset stálo asi 127 korun. Fungují. Otázka je jak dlouho budou fungovat :-).
EDIT2: Jak na to tak koukám, tak Polulu destička už stojí dokonce jen 68 korun...

Edited 2 time(s). Last edit at 02/06/2014 02:23PM by FBITuco.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login