Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Trhliny v tisku

Posted by Polar_bear 
Trhliny v tisku
April 04, 2014 04:05AM
Ahoj všem,

začínám s 3D tiskem a snaži jsem se vytisknout válec. a dopadl hrozně.. Jsou v něm vidět trhliny, nevíte čím by to mohlo být? Teplota ABS 285, a lůžka 85.

Nemáte někdo ověřené nastavení do slicru na tisknutí vysokých věcí? na Prusa i3?

[www.dropbox.com]
dan
Re: Trhliny v tisku
April 04, 2014 04:15AM
Ahoj, bohuzel zadne overene nastaveni nenajdes a tezko ti ho nekdo posle.
Zalezi na hodne faktoru, ktere ovlivnuji vysledek tisku , jako je vlastni material, teploty, rychlosti, .....

Ten valec ma byt z venku hladky? Pokud ano, tak kdyz pominu praskani, vypada to, jako by ti obcas neposouvala osa Z

Teplota pro ABS 285 st. se mi zda hodne vysoka.

Muzes specifikovat aspon:

- z jakeho ABS (dodavatel) tisknes
- pri jakych rychlostech
- typ hotendu
- rozmery toho valce


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Trhliny v tisku
April 04, 2014 05:16AM
Je G-code vpořádku?
Máš tiskárnu dobře postavenou? Nic se tam nehongá, stepy/mm jsou dobře nastavený?

Vytiskni kalibrační kostičku a hoď ji sem.
Re: Trhliny v tisku
April 04, 2014 08:26AM
- Hotend je Prusa nozzle

- ABS je taky od Průši

- rozměry válce jsou, spodní podstava má 17 cm v obvodu.

- jinak všechny malé předměty jsou v pohodě. Jaké má kalibrační kostička rozměry? Vytisknu a hodím sem...

Jakou dávate teplotu na ABS?
dan
Re: Trhliny v tisku
April 04, 2014 08:33AM
Ona Prusa nozzle udajne potrebuje skutecne vyssi teplotu, ale myslim, ze ne o tolik. Bezne tisknu ABS na 225-245 stupnu podle rychlosti tisku. Ale neznam Prusovo ABS a nevim, jakou potrebuje teplotu. Cetl jsem i o problemech s Prusa nozzle, tak je otazkou, jestli se ti nekumuluje trochu vice problemu najednou.
Kazdopadne by si mel zacit zakladni kalibraci tiskarny, tzn. vytisknout slusne treba tu kalibracni kosticku s cca spravnymi rozmery.
Namaluj si kostku cca 20x20x20mm a vytiskni ji.

Pokud ti rozmery sedi a vzhled je ok, vrstvy jsou spojene, steny relativne rovne a infily uzavrene, hledal bych problem v G-codu, nebo v rychlosti a teplote tisku.

Praskani vetsich dilu zpusobuje smrstovani materialu pro chladnuti. Pri nedostatecne extruzi a teplote se ti budou vrstvy trhat.

Edited 1 time(s). Last edit at 04/04/2014 08:36AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Trhliny v tisku
April 04, 2014 11:35AM
Mě to připadá jako špatně zkalibrovaný extruder.

Zkus za běhu přidávat a ubírat materiál:

např.:
M221 S110

Zvýší rychlost extruderu o 10%.

A nerezová tryska chce větší teplotu než jiné.

Edited 1 time(s). Last edit at 04/04/2014 11:36AM by majkl.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Trhliny v tisku
April 04, 2014 02:38PM
No to jsem zatím nezkoušel regulovat extruder, rozhodně vyzkouším!!!

Zkoušel jsem další tisk, rozpustil jsem v acetonu více ABS plastu a snížil tiskovou rychlost. Nicméně asi po 50 mm se začal namotávat ABS plast a začlo to dělat chucvalce. Jinak se ještě začaly objevovat takové tečky na tisku, nevíte čím by to mohlo být způsobené?

[www.dropbox.com]
Re: Trhliny v tisku
April 05, 2014 05:04AM
No než jsem to stačil vyzkoušet, tak jsem si všimnul jedné věci :

[www.dropbox.com]

Nevím, zda se to stavá normálně :-( Jetsli to nebude tím, že utahuju moc filament těma šroubama :-(

[www.dropbox.com]

Jen si budu muset nějak poradit, páč náhradní nemám....
Re: Trhliny v tisku
April 05, 2014 05:53AM
Napiš odkud jsi, někdo ti ho určitě vytiskne...

Lepší je používat ne-geared extruder na obyč tiskárně bez bowdenu.. Nemá se tam co posrat...
Re: Trhliny v tisku
April 05, 2014 06:27AM
No joo co se dá dělat,

je to tohle součastka? Mě se zdá že tomu něco ještě chybí :-D

[github.com]
Re: Trhliny v tisku
April 22, 2014 07:26AM
Ahoj,
mám taky prusa nozzle a ABS bez problému. Teplotu mám 250°C, heated bed 120°C. Je to dost náchylné na rychlé ochlazování, takže ventilátory mám vypnuté a ventilátor trysky odstíněný tak, aby nefoukal na výrobek. Jinak taky dost záleží na konkrétním materiálu, jeho teplotě a smrštění.
Re: Trhliny v tisku
April 22, 2014 01:08PM
Jaký motor máš na extruderu? Podle fotografie to vypadá na nějaký slabší, což by mohla být další z příčin problémů s konstantním přísunem filamentu


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login