Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Víkendová repraper dílna (Praha)

Posted by P3T3 
Víkendová repraper dílna (Praha)
April 14, 2014 04:06AM
Ahoj,

v sobotu a neděli jsem se na 3dexpu bavil s několika lidmi o možnosti víkendového setkání - ideální náhrada za naše úterky pro mimopražské zájemce. Těžko by to bylo každý měsíc, ale řekněme tak 3x do roka. Místo setkání stejné jako úterní dílna, časově tak od oběda do večera. Ideálně vlastní tiskárna s sebou.

Tak tady čekám na vaše názory smiling smiley


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
dan
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
April 14, 2014 05:04AM
Za me urcite ano, vikend je pro me urcite lepsi, nez jet do Praglu na otocku ve vsedni den.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
April 14, 2014 09:23AM
za me taky ano, bracha si expo, potazmo setkani s lidma taky chvalil, takze ocekavam, ze by urcite taky raz za cas z OVY prijel.
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 07, 2014 06:49AM
Ahoj,
po delší odmlce bych rád opět oživil myšlenku víkendové repraper díny. Pokud by se nás sešlo dostatečné množství, tak bychom setkání uskutečnili v Divadle v Korunní 30, Praha 2 (tam, kde bylo 3dexpo) nebo v malé dílně, kde se setkáváme v úterý.
Máme na výběr ze dvou termínů :
1) sobota 8.11.
2) sobota 22.11.
Alternativně i sobota 15.11., ale je součástí prodlouženého víkendu, protože 17.11 v pondělí je státní svátek a to budou mít lidé nejspíš jiný program.

Víkendová repraper dílna je ideální příležitostí pro všechny majitele 3d tiskáren, ale i pro případné budoucí uživatele, popovídat si s lidmi z reprap komunity, podělit se o svoje zkušenosti, vyzpovídat současné majitele a zlepšovatele tiskáren nebo se prostě jenom přijet podívat. Každý si bude moct přivézt svoji 3D tiskárnu a pochlubit se se svojí modifikací nebo se podělit se svým trápením.

Předběžně počítáme s tím, že bychom začínali v sobotu kolem 9:00 a končili cca v 18:00.

Taky se snažíme vymyslet nějaký doprovodný program ( přednáška/y , soutěž/e ) a já už teď můžu nabídnout jednu soutěž : máme k dispozici 3D pero a kreativní účastníci budou dle zadané předlohy 3Dkreslit na čas.

Takže prosím o vaše názory na termíny !


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 07, 2014 01:53PM
ja jsem pro 22.11

vzhledem k rychlosti pera bych to videl spise na soutez v kreativite/kvalite nez v rychlosti smiling smiley
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 09, 2014 07:01AM
Hoja vsem, ti co mate v planu prijit, pripadne by jste o tuto akci meli zajem, jenom vam nevyhovuje termin, tak dejte prosim na foru vedet. Jestli ma vubec cenu neco takoveho organizovat. Puvodne co jsme se s lidma bavili, tak o to byl zajem, jenom ted je nejak ticho smiling smiley
Za me se da pocitat jeden, plus jeden clovek.
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 09, 2014 12:44PM
Ahoj já určitě dorazím, Rebela můžu vzít sebou taky grinning smiley, termín je mi celkem jedno, žádnou sobotu tam nic nemám.

Luboš
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 09, 2014 02:39PM
dan
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 10, 2014 01:41AM
Prijedu, jen potrebuju co nejdrive vedet termin. Zatim jeste mam sanci se prizpusobit.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/10/2014 01:42AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 10, 2014 10:59AM
Za mě taky ok smiling smiley


3D tiskárna RebeliX
www.reprap4u.cz
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 20, 2014 07:26AM
Tak jak to vidite, udelame to teda toho 22.11 jsou s tim vsichni ok?

Majkl, dan: nechcete jeden dovezt funkcni R3 na ukazku? smiling smiley

Pripadne obecne by to chtelo doladit program, potazmo mimo tech co se tu uz ozvaly, jestli dorazi nekdo dalsi smiling smiley
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 20, 2014 09:31AM
ja bych nejspis dorazil taky, abych vas taky konecne poznal a mozna i se svym zvetsenym rebelem, pokud bude zajem smiling smiley
dan
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 20, 2014 11:23AM
Nejakou tiskarnu urcite privezu, s tim pocitam, akorat musim poresit nocleh, at si muzu dat aspon nejeky to pivo smiling smiley Termin zatim ok, akorat ho potrebuju potvrdit, at si ho zabukuju.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/21/2014 01:42AM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 20, 2014 08:27PM
22.11. ok, tiskárnu můžu vzít.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
October 21, 2014 09:11AM
Když budu mít volno přijedu taky grinning smiley
dan
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
November 15, 2014 03:43PM
Cauda. Tak nejak se to blizi coz ? smiling smiley Bylo by nejake organizacni info ?

Zda to klapne ?
Jaka bude cca ucast ?
Kde to nakonec bude ?
V kolik cca zacatek a kdy konec ?
Planuje se na vecer nejake to pivo winking smiley ?

A jeste bych mel dotaz, zda se skonci v sobotu odpoledne/vecer, nebo bude mozne dovezene verky nechat na miste a vyzvednout druhy den ......
Pak bych se jeste rad zeptal mistnich na nejake rozumne ubytovani nejlepe pobliz, pokud teda bude vecerni pokec u piva smiling smiley Ridice nepijaka mit nebudu grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
November 21, 2014 07:58AM
Poslední instrukce pro zájemce o naší první víkendovou dílnu:

Termín = sobota 22.11. od 10:00, konec dle nálady
Adresa = Korunní 30, Praha 2


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
November 22, 2014 06:50PM
Všem účastníkům první víkendové repraper dílny děkuji za jejich účast. Byla to opravdu velmi vydařená sobota a doufám, že si jí příští rok zopakujeme smiling smiley


Průša i3 -> Rebel 2 s modifikovaným X vozíkem -> KRYAL Cube
repraper.cz & 3dexpo & KRYAL Cube
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
November 23, 2014 06:03AM
Souhlasím smiling smiley Byla to pěkná akce - ještě se musím omluvit, že jsem nemohl večer dorazit do hospůdky, ale rodinné důvody mě zdržely...sad smiley PS: Už jsem našel kočičku spinning smiley sticking its tongue out


3D tiskárna RebeliX
www.reprap4u.cz
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
November 23, 2014 09:01AM
Souhlas, podařená akce a těším se na další.
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
November 24, 2014 07:03AM
Zdravim a vsem zucasnenym dekuji, za to ze dorazili, myslim si, ze to byla hodne povedena akce a tesim se na dalsi 

Pro ty co nedorazili, tak drobne info o tom o co prisli smiling smiley

Nove typy tiskaren:

Petrova nova Cube tiskarna, na ktere byl uspesne otestovan I “vertikalni” tisk (tiskova podlozka nebyla vodorovne, ale svisle).
Danova R3 ukazala, ze skutecne umi tisknout dvoutryskove a navic, ze jeho reseni osy Z je funkcni s jednim motorem a nove i s vylepsenou brzdou. Me osobne prekvapilo, ze neni o tolik vetsi nez R2 jak jsem si myslel.
Novy rebelix se zmenenym umistenim motoru, plus ukazka dvoutryskoveho tisku. Navic mel tenhle rebelix opravdu vytunene barevne slazeni.
Perlickou byl I temer celokovovy rebel na dvanactkovych tycich, tiskarna vypadala opravdu masivne.

Dale se v oblasti tiskaren resily nove navrhy/konstrukce. Mozne vylepseni a doladeni stavajicich tiskaren. Plus klasicka debata ohledne delta tiskaren a vyuziti bowdenu.

Co se tyka filamentu, tak se na miste testovaly mene bezne veci jako treba hips a drevo struna (laywood). Debatovalo se nad tisknutelnosti flex materialu.
Mimo to bylo k dispozici spousty vzorku, vcetne materialu, ktere jeste nejsou bezne v prodeji.

Take jsme zkouseli provadet zatezove testy buildtaku, dle meho to jde doladit, ale chce to nastavit dobre vysku. Navic pevnost te folie taky neni nijak zazracna. Bohuzel na dilnu nedorazil dodavatel, takze vice testu az pozdeji. Btw dodavatel dostava cerny puntik smiling smiley

Taky jsme nekteri vyzkouseli klona 3doodlu ale dosli jsme k tomu, ze asi nejsme dostatecne kreativni na to, abychom to vyuzili.

Hlavnim hitem mezi stl byl octopus, potazmo spocktopus.

Zaverecna diskuze u piva se nesla v duchu pohody a spousty zajimavych napadu do budoucna, myslim, ze je na co se tesit winking smiley

Btw: zkousel jsem doma tisknout to zelene ABS (jak jinak, nez octopus, ale duty) a v podstate stejne vlastnosti jak ten transparent, takze super. Urcite pak budu chtit winking smiley

Btw2: nekdo tam prodaval nejakou elektroniku a mel uz jen dva kusy, kdyby jich nahodou mel k dispozici vice a prodal by je levne, tak bych je vzal jako zarazky pod dvere, at je nemusim tisknout grinning smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 11/24/2014 07:04AM by Bajn.
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
November 24, 2014 08:52AM
skoda, ze mi to nevyslo... prilis rodinnych povinnosti...

bajne: asi pred 5 dny sem vyhazoval igelitku plnou zmetku, urcite by se tam naka zarazka nasla... winking smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
dan
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
November 24, 2014 08:54AM
Ale urcite nebyla "testovana" tak, jako ta zminovana, ta vydrzi vse grinning smiley


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
December 15, 2014 02:01PM
Jak nám Petr ukazoval to IQ 151, tak taky taky je pěknej článeček s historií tech českých pleček včetně fotek
Re: Víkendová repraper dílna (Praha)
December 15, 2014 02:40PM
tak me tak napadlo, byl by zajem udelat nekdy neco ve smyslu seance se zaklady tisku v skeinforge?

muzu par veci pokusit se predat smiling smiley sic lektor asi nejsem valny, ale urcite ne marny grinning smiley

akorat jak je posledni dobou blby pocasi, tak mam zivotnost zdravi tak 14dnu... sad smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login