Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

delta konstrukcia alebo klasika ?

Posted by risoo 
delta konstrukcia alebo klasika ?
July 29, 2014 01:37PM
zdar.
pripravujem sa na 3d tlaciaren:
robim prieskum ake a co kupit, nasiel som u nas na SK toto mendel max 1.5 - ma pekne vystupy ? ma to niekto ?

ale rozmyslam, ze si to postavim s tohto systemu system
nasiel som super konstrukciu 3d tlac. so vsetkym: casti navod atd.
zapacila sa mi delta - konstrukcia tlaciarne delta 3d printer

pri detla sposobe sa mi paci to ze podlozka je staticka a pohybuje sa len triska .

ake su vyhody jednej alebo druhej. ??
dakujem za rady
je na SK nejaka komunita kde by som sa trosku mohol zaucit ?
hlavne to prve zostavenie a rozbehanie tlaciarne
dakujem
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 01:05AM
Ahoj.

Otázka je, jestli si tiskárnu chceš postavit sám, nebo si chceš koupit už hotový kit.
Každopádně bych jako první tiskárnu postavil Rebela II. Je jednoduchý, i při stavbě tam není co pokazit, na nějakou extra přesnost tam není potřeba hrát, protože pokud budeš mít základ z hliníkových profilů kolmý, tak se ti to všechno už srovná samo.
Dan by snad mohl i posílat na slovensko (?). See [obchod.rebelove.org]

Deltu bych jako první tiskárnu asi nebral. Výhoda statického stolku tam sice je, ale už je potřeba to stavět o dost přesněji, dát si záležet na kalibraci, atd... :-). Takže za mě - postavit RII, naučit se tisknout a pokud budeš pořád chtít, tak vytisknout díly na deltu, rozebrat/prodat RII a postavit deltu :-).
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 02:59AM
hoja, z vlastni skutecnosti muzu rici, ze rozjet deltu pro zacatecnika je komplikovanejsi, nez kartezskou tiskarnu. Sestaveni je jedna vec, ale kalibrace je 80% prace na tiskarne. Navic na deltach je obtizne doladit bowdenove vedeni filamentu.
Jakmile budes mit funkcni tiskarnu, tak neni problem si pak dily na deltu vytisknout a pohrat si s ni.
Kazdopadne uznaam, ze pohled na tisknouci deltu se absolutne neda srovnavat s kartezskymi smiling smiley

Jeste pripadne zkus juknout na rebelixe, tiskarna vychazejici z rebela.
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 04:06AM
dakujem za odpoved.
ok tak delta pocka :-)

skuste kliknut na ten link co som postol
je tam klasicka tlac. s dost velkou moznostou tlace .
je zlozena so sikovneho systemu - mozte mi k tomu nieco povedat ?

co sa tyka ponuk. dakujem . ,ale moj strop je cca 500e a to splna ten mendelmax (kuk link v prvom poste).

a o rebelixe som vazne uvazoval spolu s tym, ze by som vybehol do prahy a sam si ju tam zlozil.
ale ako som pisal 500e +- je strop :-)


este dotaz. : je nejaky dobrak co by mi vedel vytlacit diely ? dakujem (nie zadara :-) )

Edited 1 time(s). Last edit at 07/30/2014 05:00AM by risoo.
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 05:14AM
Ahoj, pokud nebudeš kupovat kit, ale díly si zařídíš sám, pak se dostaneš určitě pod 500EUR. Předpokladem jsou tedy díly z Číny, které ovšem dostaneš i v kitu. Stavba REBELII mě vyšla určitě pod 10tis Kč. Někde jsem narazil i na úplný kit pro REBELII (kit), ale víc k tomu nevim. Jen to, že uživatel je aktivní na foru pod nickem clexpert, ale určitě bude takových víc.
Ale jinak myslím, že s Mendelem chybu neuděláš, praktické zkušenosti s ním sice nemám, ale je to etalon mezi tiskárnama s hodně širokou uživatelskou základnou.


tiskárna REBEL II
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 05:15AM
ha! diky za ten link na openbuilds grinning smiley uz sem na to jednou koukal a asi pred tejdnem sem si nemoh vzpoemneout na nazev grinning smiley

mrkni na [www.aluteckk.cz] je to podobne a pro drazku 6 maj taky par zajimavejch komponent... + linearni vedeni (spis ale pro 45 profil)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 08:22AM
pokud se spokojis s objednanami elektroniky a lozisek z ciny, tak neni problem vlezt se do 400, potazmo 320 euro.
Samozrejme pokud si tiskarnu postavis sam.
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 11:27AM
Quote
raptik
ha! diky za ten link na openbuilds grinning smiley uz sem na to jednou koukal a asi pred tejdnem sem si nemoh vzpoemneout na nazev grinning smiley

mrkni na [www.aluteckk.cz] je to podobne a pro drazku 6 maj taky par zajimavejch komponent... + linearni vedeni (spis ale pro 45 profil)

tak prave mi dosla cenova ponuka na profily od aluteckk pre mendela - 69e s dph !!!! ako maju aj riesenie na posun. cakal som ze to bude lacnejsie !! sakra .

je tu niekto kto moze za normalnu sumu vytlacit diely na mendela ?
a este kde nakupujete zdroje ? aky by ste odporucali ak chcem do buducna menit dosku na väcsiu ? - uvazujem s 350 w zdrojovom.

OK tak zuzujem to na mendelmax 1,5 a rebel ll. - co odporucate ?
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 11:52AM
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 12:03PM
ok dik moc

este posledny detail a rada.

[www.filastruder.com] - co hovorite na toto ??? rad by som tam dal uz nieco lepsie
ano maju to aj tu [obchod.rebelove.org] ale nie 3mm verziu.
aaaaaale prave som nasiel toto [reprapobchod.cz] a vyzera to slubne !!


hlasie sa niekto na tu tlac ?? casti mendelmax 1,5 ?? prosiiiiim

Edited 2 time(s). Last edit at 07/30/2014 12:37PM by risoo.
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 12:36PM
no jestli nespechas, tak cca za 20 dnu budu moct...
jen brzo jedu na dovolenou a mam ted vic prace
tusim ze mendela 1,5 na 8mm tyce a tusim 20x20 profil sem uz tisknul a stlka snad jeste nekde mam

Edited 1 time(s). Last edit at 07/30/2014 12:36PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 12:36PM
proti e3d nemam nic proti, ale co pripadne neco z produkce rebel/3draty? Pro zacatek naprosto idealni. 3mm nenesou zadnou vyhodu, dle meho spise naopak.
a u mendelmaxe sice nemam zkusenost, ale dle meho je to prekonana konstrukce.
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 12:44PM
Quote
Bajn
proti e3d nemam nic proti, ale co pripadne neco z produkce rebel/3draty? Pro zacatek naprosto idealni. 3mm nenesou zadnou vyhodu, dle meho spise naopak.
a u mendelmaxe sice nemam zkusenost, ale dle meho je to prekonana konstrukce.

prave ze mi radili ze 3mm je na zaciatok lepsie a potom prejst na 1.75 mm

a co myslis tym ze je prekonana konstrukcia. ?
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 30, 2014 01:39PM
no treba to, ze "trojuhelnikova" konstrukce omezuje vejsku atd...
napr u rebela ti staci nechat nerezat delsi cast ramu pro Z osu (2 profily) + zavitovky a hlazenky oproti labarovani s roztahovanim cele konstrukce u mendela pokud chces tisknout vic do vejsky

Edited 1 time(s). Last edit at 07/30/2014 01:39PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 31, 2014 12:46AM
Kecy. 1.75mm filament a tryska od majkla z 3draty.cz. Nevymýšlej vymyšlené :-) Majklův HE a E3D jsou prakticky totožné...
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 31, 2014 05:22AM
zdar
tak uz to asi uzavreme, som rozhodnuty pre toto
[reprapobchod.cz]
typek mi spravi cenu na Rebel 2 .:-)
na jeho dosku som zvedavy, pripravuje 2hu verziu.
dik za info.

samozrejme budem prikladat fotky a posty ako to dopadlo.

Edited 1 time(s). Last edit at 07/31/2014 05:23AM by risoo.
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 31, 2014 06:39AM
no nebudu 100% hodnotit forrestuv obchod, kazdopadne si myslim, ze s rebel(ix)em a tryskou od majkla by jsi na tom byl lepe, ale je to jen muj nazor.
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 31, 2014 08:32AM
suhlasim, zacal som stavat mendela a nedokoncil, dokoncil som rebela II a spokojnost, jednoducha a pevna konstrukcia.
Ak nie si daleko od Ruzomberka prid mrknut winking smiley
Re: delta konstrukcia alebo klasika ?
July 31, 2014 12:48PM
Quote
hopik
suhlasim, zacal som stavat mendela a nedokoncil, dokoncil som rebela II a spokojnost, jednoducha a pevna konstrukcia.
Ak nie si daleko od Ruzomberka prid mrknut winking smiley

fuuu no som v ba ale sak mozme pokecat cez skype alebo nejako....
napis PM
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login