Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

trochu OT

Posted by milou 
trochu OT
June 26, 2015 11:28AM
Zdravím všechny printery .
Měl bych mimo mísu otázku .
Na přehradě jsme potřebovali schladit pivo . smileys with beer Vzpoměl jsem si na pořad vysílaný před lety . kdy pomocí dvou misek , zřejmě jedna z hliníku a soli s vodou . udělali na té vnější námrazu . Ale nikde na netu jsem to nenašel . Samozřejmě se nám to ve stavu rozvařené mrkve nepovedlo . grinning smiley . Nevíte někdo ten princip ? Dík lukin


www.3d-konstrukce.cz
Re: trochu OT
June 27, 2015 07:09AM
no zkus do vody nasypat chlorid amonej smiling smiley

je to typickej priklad endotermicke reakce smiling smiley

udajne odparovani eteru spotrebovava teplo, ale to mi nepride jak bezpecna zalezitost grinning smiley zvlast v mrkvoidnim stavu


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: trochu OT
June 28, 2015 05:45AM
Ne ne musí to být chlorid sodný . Takto jsem to viděl . Jen už nevím postup . Námraza přišla po pár vteřinách .
Re: trochu OT
June 28, 2015 08:31AM
[www.youtube.com]

tohle se nejvic blizi tomu co popisujes, ale tady ty holky maj v hrnci led a prisipou sul a to navhlceny prkynko pak primrzne k hrnci. ale spanelsky neumim smiling smiley

nejsem chemik, ale rek bych, ze diky soli, zacne probihat rekace, ktera spotrebovava energii z okoli a tim vznika dalsi chlad...

ale pokud vim, tak sul se jen ve vode rozpusti. koukal sem na nake detajli kolem te reakce a vzikne tam pak rozdeleni iontu a aniontu Cl a Na a kolem nich se uskupi O a H + voda a nedovoli dalsi reakce (ledaze by tam asi prisel agresivni prvek) a hlinik nema podle me dostatecne vlastnosti na nejakou reakci. to by pak melo stacit i michat hlinikovou lzickou osolenou vodu na nastartovani ochlazovani.

ale muzes zkusit sehnat zeolit a do vody s nim dat piva nebo sud smiling smiley ale ja bych uz rovnou koipl ten samochladici, stejne v nem uz je smiling smiley [cs.wikipedia.org]


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: trochu OT
June 28, 2015 09:26AM
jj . To youtubko je asi ono . A místo prkýnka bude miska s málem vody . Jen ten led tam neštimuje . no zkusím , a dám vědět


www.3d-konstrukce.cz
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login