Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

pro zajimavost - sklo a ABS smiling smiley

Posted by raptik 
pro zajimavost - sklo a ABS smiling smiley
December 22, 2015 06:32AM
jen pro zajimavost, co dokaze vetsi plocha ABS s 3mm sklem na ABS jusu s koresem...

na fotce to nemam, ale jeden tisk mi sklo i roztrhal po schaldnuti...



pro ty, kterym se nedari velke objekty z abs tisknout:
- jde o tenkostenne krabicky (stena 2mm, vyska do 3cm), takze nevim jak by slo tisknout "plnej" objekt vzhledem k vnitrnimu pnuti ABS pri vychladani, jak objekt behem tisku neni rovnomerne prohrejvan
- musi byt spravna koncentrace ABS v acetonu, trosku vic, nez pro "normalni" tisk.
- kapton a podobne se mne neosvedcilo, pokud chci mit jistotu jdu na tisk jedine s kores a ABS jusem (nicmene, jiny tiskar, tohle vytisknul na buildtaku a i na kaptonu).
- postupne zvedat teplotu bedu (nahle skoky z treba 100 na 120°C neni idealni) dle pouzivaneho materialu. napr. pro prusa modra sem pouzival 110°C na start a do 5mm vejsky najet na 125°C. Fillamentum modra 110°C -> 120°C (zde si taky proverite kvalitu bedu - nektere nedokazou hrat ani na 115°C - dle sveho odporu). pro tohle navysovani teploty bedu je idelani skeinforge. nastavi se mu od kolika stupnu do jake vejsky a kolik stupnu ma mit bed a sam vygeneruje patricny gcod s postupnou zmenu bed teploty.
- pri tisku mi takhle nevadilo ani otevrene okno a obcasna cirkulace vzduchu


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login