Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Slovenia

Posted by samob 
Slovenia
January 20, 2011 04:19PM
Hello!

Some activity from sunny side of Alps winking smiley We started with localizing RepRap article on slovenian Wikipedia. So it would be great to have something to backlink here smileys with beer

Best regards!

Samo
Re: Slovenia
March 04, 2011 01:12AM
Forum created! You'll probably want to edit and translate this page. grinning smiley
http://reprap.org/wiki/RUG/Slovenia


And don't forget to join reprap-dev, our secret official mailing list for developers, since you're secretly an official developer:
http://lists.reprap.org/mailman/listinfo/reprap-dev


-Sebastien, RepRap.org library gnome.

Remember, you're all RepRap developers (once you've joined the super-secret developer mailing list), and the wiki, RepRap.org, [reprap.org] is for everyone and everything! grinning smiley
Re: Slovenia
March 28, 2011 06:27AM
Sebastien thanks a lot! Free beer when you come to Ljubljana eye popping smiley
i will update as much stuff i know, c ya around
Re: Slovenia
April 12, 2011 04:55PM
hej,

pravkar sem naročil BFB3000 dual extruder. komaj čakam da prispe. prvi projekt pa bo izdelava Reprap plastičnih delov!

lp,

Tilen
Re: Slovenia
May 08, 2011 12:40PM
Pozdravljeni,
Sem čisti zelenec na tem področju ampak me zelo zanima. Razmišljam da bi naredil Mendla zato bi rad zvedel o tem čim več. Splet sicer ogromno pomaga ampak ni boljšega posvet v živo.
Re: Slovenia
June 06, 2011 08:52AM
Zdravo še iz moje strani.

Sem ponosni lastnik Mendel-a. Če koga zanima kaj več, lahko prosto vpraša. Možen je tudi ogled, da rečemo kakšno pametno ali malo manj pametno tongue sticking out smiley

Nekaj slik in opis izdelave sem objavil tudi na ST forumu: [slo-tech.com]
Re: Slovenia
June 06, 2011 09:23AM
bravo.
Re: Slovenia
June 28, 2011 02:10PM
Pozdravljeni

Iščem dele za model prusa. Jasno je vodilo pri tem čim nižja cena, zanimam pa se za diy variante elektronike in ostale neplastične dele. Če ima kdo kaj izkušenj iz svojih projektov bom hvaležen za informacije. Iščem jasno tudi sam ampak za vsako pomoč se priporočam.

Hvala

Matej
Re: Slovenia
July 01, 2011 06:18AM
Zdravo.

Ravno printam sestavne dele za model Prusa, za kolega. Ko bodo končani jih bom stehtal in izračunal ceno. Ukvarjam se tudi z elektroniko, predvsem DIY.
Matej, če vas karkoli zanima, me lahko kontaktirate na mail.

LP, Tadej
Aly
Re: Slovenia
September 14, 2011 09:59AM
Zdravo!

Pred kratkim sem zasledil tale 3D tiskalnik in me je zelo impresioniral. Resno razmišljam da bi ga poskusil sestaviti a me skrbi da ne vem v kaj bi se s tem spustil. Zanima me če bi mi kdo lahko priskrbel printane dele ter koliko denarja bi za to zahteval, ter neka objektivna ocena težavnosti projekta.


Lp, Aly
Re: Slovenia
August 24, 2012 08:11AM
pozdravljeni

me zanima ce se nadaljuje ta projekt in ce je se kdo tuki da mi lohk isprinta dele.

drugac sm v Zagrebu ampak ni problema za pridt do Lublane

kontakt na pm

LP, Bojan
Re: Slovenia
October 12, 2012 07:56AM
Hello from Croatia!

As I can see there is no Croatian sub-forum so I will try to state what's on my mind in this one.

If there is no problem with You, I will type the rest of this thread in Croatian. You can of course reply to me in Slovenian here or by PM.

Student sam fakulteta elektrotehnike u Zagrebu i sudjelujem na projektu izrade 3D printera. Ono kaj smo do sada napravili je jako dobro i nagrađeno s TOP20 na natjecanju tvrtke Texas Instruments.

http://3dprinter.zemris.fer.hr/index.html

Problem je u tome kaj ne stignemo srediti ekstruder da radi do roka za prijavu na sveučilišnu smotru. Datum za prijavu je 19. oktober do 12 sati.

Zanima me, ima li netko 2 ekstrudera od kojih bi jedan mogao prodati, iznajmiti ili posuditi? Bilo kakva druga ideja također se može razmotriti. Imamo tjedan dana i jako nam je frka!
Re: Slovenia
November 01, 2012 05:01AM
Pozdravljeni,

Doberih 14 dni nazaj sem tu naletel na te 3D printerje in moram reči, da je stvar definitivno zaminiva za izdelavo.
Seveda se bom lotil tega projekta, imam pa vprašanje za poznavalce.
Kateri tiskalnik priporočate, namreč najbolj se mi dopade model Cartesio, nisem pa siguren, da je to dober začetek za popolnega nooba na tem področju.

Drugo vprašanje pa je ali bi mi lahko nekdo iz SLO izdelal plastične dele za ta tiskalnik, na netu namreč nisem zasledil, da bi jih kdo prodajal.

LP Edvard
Re: Slovenia
December 05, 2012 09:27AM
Sruk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zanima me, ima li netko 2 ekstrudera od kojih bi
> jedan mogao prodati, iznajmiti ili posuditi? Bilo
> kakva druga ideja također se može razmotriti.
> Imamo tjedan dana i jako nam je frka!

Eh... Da sam ovo vidio ranije, mogao sam pomoći... :/
Re: Slovenia
December 05, 2012 10:21AM
@orcinus

Hvala, sredili smo stvar. Pomogao kolega sa Austria podforuma!

Živio! smileys with beer
Re: Slovenia
December 05, 2012 10:41PM
Super! smiling smiley
Re: Slovenia
March 25, 2013 06:31AM
Hello,

My name is Laurentiu, and for the last year and more i am following this forum and the buildlog.net.Recently i have bought an eShapeoko from Cvoinescu that im very happy with it(very well packed and best quality and service), but i have realized that if i want to extended or create other cool projects like Delta Ord Bot or Camera slider or just an motorized window curtain, i have to buy more MakerSlide at huge shipping cost.This made me come back to a last year idea(before that Baz have started the Ulule campaign for UK) to make a die for MakerSlide in East Europe.Like this i can make the rail and accessories more available for makers in this part of the world.

For this reason i come to announce a new campaign that is taking place on Indiegogo for a new die for MakerSlide in East Europe.I have decided to start this campaign because of the problems with shipping costs and the available stock for this part of the world.I have put some interesting perks for you so please check them out. Indiegogo
A portion of the sale will go to Bart Dring, the creator of MakerSlide.
I hope that you will appreciate this initiative and you will back this project or help me to spread the world.
Re: Slovenia
April 30, 2013 05:22PM
No pa se še jaz pofočkam tule! smiling smiley
Zadnja dva tedna sta bila divja - veliko prebranega - nisem pa še odločen kaj bi nabavil...
Verjetno se ne bo dalo izogniti grajenju...
No pa vseeno vprašam - ali kdo proda svoj stari/odvečni 3d printer? smiling smiley

pozdrav,
Jaka
Re: Slovenia
May 13, 2013 01:42PM
Živjo !!!

Ali kdo pri nas prodaja sprintane dele za Pruso i3 ?


LP,Matic
Re: Slovenia
June 06, 2013 03:46AM
Pred kratkim sem sestavil RepRap Huxley in sem pripravljen stiskat dele za vsak printer, za katerega so dostopne datoteke, po ugodnih cenah.

Trenutno imam na zalogi črno in belo plastiko, možni dogovori o drugih barvah z zamikom dostave.

Na zalogi imam večino delov za Huxley-a, kmalu vse.

Dosegljiv sem na andrej (pika) mejac (pika) x13 (afna) gmail (pika) com ali zs.

Edited 1 time(s). Last edit at 06/06/2013 03:54AM by AnMeX13.
Attachments:
open | download - IMG_20130518_191453.jpg (325.6 KB)
Re: Slovenia
July 16, 2013 11:01AM
Tico če si še zainteresiran za kose ravno printamo s kolegi set.
Sicer pa imamo *orenk* naspidiran printer, tako da če koga zanima lahko zrihtamo poljuben set s Thingiversa(...) v nekaj dneh.
Seveda tudi posamezni kosi niso problem, če kdo rabi samo extruder drive ali kaj podobnega.
041-882-373

Tico Wrote:
-------------------------------------------------------
> Živjo !!!
>
> Ali kdo pri nas prodaja sprintane dele za Pruso i3
> ?
>
>
> LP,Matic

Edited 1 time(s). Last edit at 07/16/2013 11:03AM by bradati.
woo
Re: Slovenia
August 12, 2013 01:17AM
bok dečki!

di nabavljate fillament u sloveniji?

mi u Hrvatskoj nemamo baš neki izbor osim ebay..
Re: Slovenia
September 20, 2013 11:10AM
Zdravo,
sem kar tu napisal, ko je najbolj živa tema.

Sedaj kupujem 3d printer, verjetno bom vzel nekaj od German Reprap Gmbh iz Nemčije, ko bodo imeli na zalogi. Zanima me, če je kdo pripravljen mi pomagati zadevo sestaviti in kalibrirati. Jaz sem začetnik tako v 3d printingu, kot tudi nimam tehnične podlage in bo zadeva pomojem prevelik izziv. Je pa razlika v ceni kar občutna, DIY ali že sestavljen model.

Sem iz Kranja, računam pa da se zadevo spelje do zime. vilfan.mitja@gmail.com

Lp
Re: Slovenia
September 24, 2013 06:58AM
woo Wrote:
-------------------------------------------------------
> bok dečki!
>
> di nabavljate fillament u sloveniji?
>
> mi u Hrvatskoj nemamo baš neki izbor osim ebay..

Zdravo!

Jaz sem nabavljal v [www.reprap-france.com], vidim pa da imajo material dosegljiv tudi malo bližje v Avstriji [www.reprap.cc].

Drugače pa lep pozdrav vsem iz Maribora! Naredil sem Prusa Mendel v2 in v sklopu diplomske pišem še enostaven slicer v python-u + JS za prezentacijo objekta, ki je bolj za raziskovalne namene (ko bo kolikor toliko nared gre na github). Trenutno za firmware in kontrolo printerja uporabljam repetier firmware in repetier host na #! linux-u. Tukaj si lahko pogledate slike izpred nekaj mesecev ko sem sestavljal zadevo: [secure.flickr.com] .

V kolikor kdo potrebuje pomoč mu z veseljem pomagam po svojih močeh. Moj email je e1e2t3f4u5q+r1e2p3r4a5p AFNA g-m-a-i-l.com (odstrani vse minuse, presledke in številke, plus ostane, afna se zamenja za pravo afno :-)).

Me pa zanima ali je kdo že preizkusil glajenje modelov iz ABS z acetonovo paro, kot to delajo na [blog.reprap.org]?

Lep pozdrav,
eq
Re: Slovenia
January 30, 2014 06:44AM
Živjo,
naše podjetje je v septembru predstavilo svoj 3D tiskalnik - SiQoS 3D Inovator, ki je nadgradnja modela Mendel90 z nekaterimi elementi: zaprta komora, kamera, samostojni zunanji krmilnik.

Če kdo razmišlja o nakupu ali izdelavi, je vabljen na naše brezplačne predstavitvene delavnice (več sicer na spletni strani), dosegljivi smo pa seveda tudi preko e-maila. Drugače imamo tudi individualne delavnice, na katerih si tiskalnik sestavite pod strokovnim vodstvom.

lp,
3D tisk za vse smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login