Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Çaylağa tavsiyelerspinning smiley sticking its tongue out

Posted by rusenyyc 
Çaylağa tavsiyelerspinning smiley sticking its tongue out
September 12, 2016 04:41PM
Araniza Urfadan yeni katildim arkadaşlar. Uzun zamandır bir 3d yazıcı yapmak veya almak istiyordum kısmet bayramdan sonrasına kaldı. Sizlere danışmak istedim konular var oncelikle hangi yazıcı?
1- [s.aliexpress.com]
2- [s.aliexpress.com]
3- [s.aliexpress.com]
Tercihim kesinlikle auto bed olan modeller oldu fikir dusuncelerinizi alabilir miyim?
Re: Çaylağa tavsiyelerspinning smiley sticking its tongue out
September 13, 2016 03:59PM
Gearbest sitesinde bu aralar indirim var ayni ürünleri daha ucuza alma ihtimaliniz var, bazen fis türünü degistirmek gerekiyor indirimli fiyatlari görmek icin.
Gösterdigniz linkteki bütün yazicilarla baslayabilirsiniz.
September 13, 2016 04:44PM
Cevabınız için tesekkurler. Gearbeste baktim kargoyla birlikte ayni hesaba geliyor.
Sizin tavsiyeniz 3 yazicidan hangisidir?
Açıkcasi benim niyetim Tevo tarantula( ama bowden extruder oldugu icin tereddutluyum)
Ama prusa i3 de guzel duruyor.
Sizin dusunceleriniz nelerdir?
September 13, 2016 08:50PM
en pahali olan smiling smiley
bowden extruder korkutmasin, onunda avantajlari var

Edited 1 time(s). Last edit at 09/13/2016 08:52PM by elmek6.
September 14, 2016 04:41AM
Dual extruder
Auto bed levelling
Buyuk baskı alanı
September 14, 2016 05:38AM
Kardeşim Urfa'dan katılıyorum yazdıgını gördüm sırf sana yardımcı olmak için üye oldum.
Hangi yazıcıdan önce sen ne yapmak istiyorsun bu yazıcı ile bu daha önemli.
Örnek olarak delta yazıcılar,kartezyen yazıcılara göre daha hızlı ve daha hassas olabiliyorlar.Böyle bir zorunlulugun yoksa ele direk deltayı.
Ayıca bunların dışında vergiler dahil 800 liraya geliyor en ucuzu türkiye'de piyasadan toplama da yapabilirsin bu fiyata
September 14, 2016 07:03AM
Fiyat aslında çok da sorun degil 3 bine kadar sorun olmaz. Daha kaliteli baskı almak isterim tabi ki hobi olarak uğrasıyorum zaten çogunlukla arduino raspberry pi tabanli uygulamalarimda robitik şase gibi malzemeler basacama yazici ile. Delta iyi guzel hoş ama bowden extruder hakkinda iyi seyler duymuyorum açikcasi. Eger urfadaysaniz bana ulasabilir misiniz?
September 14, 2016 07:28AM
Delta kullanmak isterseniz bowden tipine alismaniz gerekli, belki ileride boruyu kisaltabilirsiniz (ki tavsiyede ederim)
Eger iyi kalibre ederseniz bowden tube ile gayet güzel ciktilar alirsiniz.
Ninja flex gibi esnek filamentlerini yazdiramazsiniz ama filamente asilma olmadigi icin cok daha düzgün bir besleme elde edersiniz.
bowden extruder hakkinda ne duydunuzda, bu kadar sogudunuz?
September 14, 2016 07:39AM
Extruderda filamenti ileri ve geri çekme işlemlerini yaparken sıkışabiliyor veya geri çekmiyor bu yuzden baskı hatali oluyor diye duydum hocam. Tabi denemedim bunu ne kadar dogrudur bilemem işin ustasi sizsiniz. Ninjaflex gibi esnek malzeme kullanacagimi kisa ve orta vadede zannetmiyorum.

Edited 1 time(s). Last edit at 09/14/2016 07:40AM by rusenyyc.
September 14, 2016 02:06PM
Belki ucuz klon extruder sahipleri bu sorunu yasamis olabilirler. Benim basima böyle birsey gelmedi. Sanmiyorum gösterdiginiz modellerde böyle bir sorun yasayacaginizi.

Yazdirma islemi sirasinda kafa bir noktadan diger noktaya hareket ederken filamenti bir miktar geri ceker (retraction distance) böylece filament agizdan sünmez (strnigs).

Eger retraction distance degerini ve hizini dogru ayarlarsaniz bir sorun olusacagini sanmiyorum.
September 14, 2016 03:58PM
O zaman ben ne kaldırayım ne indireyimsmiling smiley sizleri de daha fazla yormadan sizlerin tavsiyesi uzerine deltayı sipariş ediyorum. Sonradan uzman olunca ya vulcanus max yaziciyi yaparim ya da sizlere danişarak baska bir urun alirim.

Tum cevaplar icin tesekkirler
September 14, 2016 05:46PM
Bir cok forumda herkes birseyler soruyor, ama baslamadan ilk adimi atmadan kimse gercek ihtiyacini göremez. O yüzden biraz gözü kapali olarak ilk adimi atmak gerekiyor.
Ben de ilk basladigimda ilk yazicinin bana göre olmadigini daha sonra ihtiyaclarim dogrultusunda anladim. Simdi ise kendim eklentiler yaparak gelistiriyorum.
September 15, 2016 05:56AM
Haklısınız hocam. Hicbir makine mukemmel degildir makineyi mukkemmel yapan kullanicisidir. Tabi ileride beklentilerimle beraber ekler yapmak mecburiyetim var.
Son olarak sizleri cok yordum kafanizi şişirdim ama

1- [s.aliexpress.com]

2- [s.aliexpress.com]

Bu iki makineyi buldum ikincide dual extruder var bunlar nasil sizce?
Bu ikisi ve yukaridaki 3u toplam beşinden hangisini siz olsaniz seçerdiniz?
September 15, 2016 11:50AM
Burda sordugunuz sorular bir baskasina da yol gösterebildigi icin tek kendiniz soruyormus gibi hissetmeyin.

Bakarak anlamak cok zor. Iyi gözükür ama tasarimi kötüdür üründen verim alamazsiniz, yorumlara bakmak önemli mümkünse youtube incelemeri filan.

Ben olsam alüminyum olani tercih ederdim, bu tür profiller gelistirmeye cok acik. Ilerde rahatlikla eklenti veya egisiklik yapabilirsiniz.
Dual extruderi ilerde kendinizde ekleyebilrsiniz bu sisteme. Baslangic icin zaten önermiyorum.
September 15, 2016 04:25PM
Tesekkurler hocam.
Elinizde ultimaker tarzi bir yazicinin dosyalari mevcut mu veya thingiversede bildiginiz duzgun birseyler var mi?
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login