Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

3D tlačiareň / pomoc

Posted by GrefaN 
3D tlačiareň / pomoc
October 29, 2014 04:24PM
Ahoj smiling smiley chcel by som postaviť doma 3d tlačiareň. Konštrukcia mi je jasná. Elektronika...no tomu sa chcem venovať. Rozmyšľal som o (najpouživanejšom) Arduino(e) Mega + Ramps 1.4 a ktomu Pololu na riadenie krokovych motorov... Na videách som videl ako väčšina použivateľov má spojené Arduino s pc cez Usb kabel. Ja by som to chcel urobiť pomocou wifi. No a tu je otázka čo mi ktomu treba, ako to do Arduina zapojit a vlastne či je to možné ? Bol by som rád ak by ste mi niekto poradili, pretože tento projekt by som chcel prezentovať ako (na) SOČ-ku (čo je to je hádam známe). Chcem aby to aj nejako vyzeralo a fungovalo a aby aj to niečo dokázalo smiling smiley Za všetky rady som vďačný. Najlepšie by bolo ak by to bolo čo najlacnejšie ale zároveň aby to aj správne fungovalo.
Vďaka smiling smiley
Re: 3D tlačiareň / pomoc
October 30, 2014 03:37AM
Najprv to rozbehaj normalne cez USB. smiling smiley


inak podpora wifi je spominana aj na reprap wiki: [reprap.org]

pripadne na fore je par tem ako [forums.reprap.org]



Jednoduchsie by to bolo cez BT: [reprap.org]
Re: 3D tlačiareň / pomoc
October 30, 2014 07:12AM
Pozerám že to BT vyjde aj lacnejšie ako to wifi. Budem nad tým uvažovať smiling smiley
Re: 3D tlačiareň / pomoc
December 11, 2014 12:35PM
A čo tak použiť raspberry pi model B+

Je to určite dobrá voľba ako ovládať PC na diaľku bez väčších problémov, plus pripojíš kameru a máš postarané aj o kontrolu tlače...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login