Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

DS EVIL FORGE

Posted by Anonymous User 
Anonymous User
DS EVIL FORGE
May 22, 2014 07:08PM
Jen jsem vam chtel ukazat fotky EF ;-) myslim ze jsme ji dotahli do pekne formy ;-) jedna se o predseriovy prototyp ;-)
na jeho zaklade je postaven kus pro skusebni laborator ;-)

[diktik.g6.cz]
[diktik.g6.cz]
[diktik.g6.cz]
[diktik.g6.cz]
[diktik.g6.cz]
[diktik.g6.cz]


happy printing ;-)
Re: DS EVIL FORGE
May 23, 2014 06:34AM
hoja, konecne poradne fotky smiling smiley
par poznamek:
-zdroj, nelibi se mi moc jeho umisteni, ale chapu, ze oproti rebelu2/rebelixe nejde dat na konstrukci. Jestli uz by pak nebylo lepsi mit ho jako samostatnou jednotku vedle u tiskarny
-dej pryc proboha tu drevenou desku! smiling smiley
-nedelaji rachot ty skladaci bazmeky na kabely? Potazmo jezdi dostatecne plynule, kdyz jsou tisknute?

Jinak to vypada dobre, na me mozna az moc plastu (to uz jsem ti rikal drive smiling smiley )
Jak je to s osvetlenim z tech led pasku z profilu? Osvetluje to realne aspon trochu vytisk nebo jen designova zalezitost?
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 23, 2014 07:45PM
-zdroj uz je jako samostatna jednotka pod stolem ;-)

- ver mi ze ta drevena deska je tam proto ZE TO MA SVUJ DUVOD ;-) neznam lepsi material ktery by oplyval lepsim pomerem pohlcovani vybraci / pevnost

- tiskarna je extreme ticha ;-) je to spravidla to prvni co vsechny prekvapi ;-) kdyz na ni nekdo kouka pres skype za chvili se pta " tobe nejde zvuk ? " grinning smiley

ty ledky jsou v cely brane , osvetluje to vazne hodne viz priloha ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 05/23/2014 07:53PM by Zvire.
Attachments:
open | download - IMAG1273+.JPG (126.6 KB)
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 23, 2014 10:13PM
materialu je spousta a podstatne lepsich........
chapu ...drevo = velka lacinost.....

-take moznost pozmenit konstrukci...
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 24, 2014 05:02AM
nechapes, drevo = obrovske pohlceni vybraci = hladsi tisk ..... lacine mi moc neprijde, plast by byl lacinejsi, a plech asi taky.
zaroven je drevo v tomto pripade bezudrzbove , a velmi pevne ale zaroven pruzne , v pripade selhani endstopu Z stolek ma tendenci ustoupit , coz dava
obsluze cas na deaktivaci tiskarny ....

Edited 1 time(s). Last edit at 05/24/2014 05:06AM by Zvire.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 24, 2014 07:39AM
zrejme si me dostatecne nepochopil....
Snazil jsem se ti nastinit ze existujou podstatne lepsi materialy nez je drevo. Samozrejme ty materialy jsou taky bezudrzbovy... podstatne pevnejsi
a ucinejsi v pohlceni kmitu ...

Nevim z jakeho duvodu pouzivas reseni... ktere je dle tvych moznosti drazsi a dle meho lidove demokratickyho nazoru i horsi.
Beru v potaz tvuj text kde uvadis ze plast by byl asi levnejsi...

kdyz uz nic jinyho ... a stojis si zatim ze tam musi bejt drevo tak by urcite stalo za to ho potahnout....

potom je taky moznost pozmenit konstrukci a izolovat mista kde vnikaj kmity .....

-tvoja posledni veta s koncakem je nesrozumitelna.

Edited 1 time(s). Last edit at 05/24/2014 07:42AM by Kikin.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 24, 2014 11:04AM
ja te nechapu jiz delsi dobu mohl by si stohoto vlakna odejit ? diskutovat sa tebou nechci a nehodlam ;-)

Navic "existujou jine materialy " zni jako veta od pana kirka ..... tve prispevky jsou nekonkretni a zbytecny. pokud se jich zdrzis , budu ti vdecen ;-) nadale v tomto vlakne na tebe jiz nebudu reagovat , jak tomu bylo predtim.

Pozmenuj si konstrukci na svych neexistujicich strojich ! EF pracuje perfektne presne tak jak ma, DREVO je tam protoze ma kladny prinos pro tisk a zustane tam ;-) potahovat ho nehodlam, nestydim se a pouziti dreva na spravnem miste ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 05/24/2014 11:08AM by Zvire.
Re: DS EVIL FORGE
May 24, 2014 03:46PM
njn, ale kdyz to drevo tam fakt vypada divne smiling smiley
Ad osvetleni, mas ho pridelane az na tom vnitrnim ctverci(kdyz vezmu rez profilem) nebo az v urovni hrany profilu?
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 24, 2014 03:59PM
ve vnitr ;-) jeste planujem mlzitko ;-) aby se to krasne rozlilo ;-)

ale to az pozdeji, dneska sem dodelal SD podporu pro ARM ;-) smarja to byla fuska grinning smiley a ted vlitnem na dotykac se zvukovkou ;-)

a pak laserovou nastavbu a 160k vreteno ;-) to jsou prioritni veci , mlzitko pocka ;-)

Edited 1 time(s). Last edit at 05/24/2014 04:11PM by Zvire.
Re: DS EVIL FORGE
May 24, 2014 05:30PM
winking smiley

a jak ten dvou-tryskovy tisk, mas pripadne nejake fotky/videa? Moc lidi to zatim v CR dle meho moc nedela, tak by to bylo zajimave videt, pripadne nejake zkusenosti.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 25, 2014 07:16AM
no zatim jsme tam meli 2 hotendy hlavne kuli pouziti obou filamentu ( 3mm i 1.75 ). Ted testuju polycarbonat a nylon.
jak vidis dru jak bulhar, nejsem chobotnice ;-)
Re: DS EVIL FORGE
May 25, 2014 12:16PM
takze spise pouziti ruznych prumeru separatne, nez 2-barevny tisk, pripadne ruzne prumery trysek?
Napada me snad vyuziti v tomto smeru, jenom ve chvili kdy prechazim z jednoho prumeru na druhy s tim, ze mam zasoby.

Jeste by mi prislo mozna zajimave pouzit treba jeden peekovy a jeden celokov HE a vyuzivat dany HE pro dany material, kde ma lepsi vlastnosti.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 25, 2014 04:27PM
to po me nemuzes chtit pouzivat plastaka grinning smiley

to vyuziti je hlavne nezavyslosti na prumeru filamentu ;-) porad jsou potize ze ten a ten dodavatel nema tu a tu barvu v v tom a tom prumeru ;-)
takze ta nezavyslost je dobra vec ;-)

ale dvoj tisk uz resime, kazdopadne mi nevyhovuje stavajici softwarove reseni....
Slic3r je na nic a skeinforge stim nepocital ;-) takze zustava moznost to osetrit pres host ;-) makame na DS-HOST ktery bude mit vice barevny tisk primo v nativni podpore, ale bude fungovat jen s DS firmwarem. Musim upravit i nektery comandy ,a na to upravovat open firmwary fakt nemam cas ;-)
prvni verze bude omezene fungovat i s repetier firmware winking smiley

nic mene sme zrovna zahajili prace i na nasem slicru, ktery moznosti 2 trysek jeste rozvyne ... ;-) mame fakt napilno ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 05/25/2014 05:04PM by Zvire.
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 04:45AM
jsem presne cekal, ze se chytnes smiling smiley Otazka je, jestli ale neni budoucnost v kombinaci obou reseni, viz posledni E3D kde maji PTFE insert az po breake.

No jenom proto, ze jsou vyrobci/dodavatele omezeni, tak neznamena, ze by clovek mel mit dva HE, to je vyuziti dvou HE tak z 5%

Se slicerem goodluck, neni to nic jednoducheho a dle meho to za to nestoji z pohledu obchodnika/vyrobce HW okolo tiskaren, ale kdyz ted nad tim premyslim z pohledu programatora/algorytmu tak by to mozna nemuselo byt az tak slozite. Chce to ale mit hodne, skutecne hodne odtestovano s realnym tiskem, at napr. infilly, supporty apod. resi slicer sam o osobe rozumne a nenuti uzivatele nad spoustou veci premyslet, nadavat, pripadne editovat.
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 05:03AM
Taky si myslím, že je ztráta času psát novej slicer. Zas tak složitý to sice není, je to vlastně "Úloha obchodního cestujícího" : [cs.wikipedia.org]

ale ani tak nerozumím potřebě znova vynalézat kolo.


3draty.cz - celokovový hotend
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 06:45AM
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 06:48AM
majkl: podle me to obchodni cestujici neni. Taky me puvodne napadl, ale slicer neni tak "trivialni" problem jako nejkratsi cesta. Proto to chce dle meho hodne testovani, aby to naopak nedelal co nejkratsi cestou, ale tou vzhldem k vysledku nejlepsi.
H.
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 09:40AM
Jo máš pravdu, jen v základu je to obchodní cestující.


3draty.cz - celokovový hotend
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 10:20AM
no nas slicer bude v mnoha vecech doslova revolucni ! To je duvod proc jej delame od znova. Bude podporovat mnoho veci ktere budou mit
navaznost na DS firmware i DS - HOST ;-)

Veci ktere nelze zakomponovat do stavajicich reseni . Tyto nase updaty jsou natolik zasadni ze budou tvorit az 70% toho sliceru, proto mi
prijde hloupe jej implatovat do stavajiciho sliceru za cenu toho ze budu nucen zverejnit zdrojaky dle GPL ;-)
takze sme se rozhodli cely slicer udelat znova, vcetne tech stavajicich procedur... protoze proste ty novy procedury za to stoji ;-)

takze ano, nebude OPEN, ano nebude pouzit ani radek kodu stavajicich sliceru a ANO bude komercni ;-) nic mene poskytne nove moznosti a posune tisk FDM technologii opet nekam dal ;-) To je to co nas zajima ;-)

opravdu se nejedna o obchodniho cestujiciho ;-) Vyvojovy tym DS za timto ucelem rozsirili 1 matematik a 1 programator ( nemuzu delat vse sam, nejsem chobotnice ;-) ) a bylo zrizeno slicing oddeleni ;-) ja vim ze vam to prijde zvlastni proc by se nekdo v 3d tisku tak moc nagazoval ;-) ale nam se to
opravdu vyplaci a hlavne nas to i bavi ;-) Podle me je obrovske stesti kdyz nekdo muze delat jako praci to, co jej bavi ;-)

Edited 2 time(s). Last edit at 05/26/2014 10:27AM by Zvire.
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 10:45AM
tak to tedy gl, jestli se vam to povede. Ne ze bych vas chtel podcenovat, ale mam zkusenosti s vcelku velkymi systemy. Na neco takoveho bych si ale ve dvouch lidech netroufl. Samozrejme pokud to ma mit realny datum dokonceni.

Osobne by mi stacilo, kdyby slicery generovaly aspon trochu logicky a spravne smiling smiley Otazkou samozrejme je, co je spravne, za co muze uzivatelske nastaveni a jak individualni je ta dana potreba.

Otazkou tedy zustava co vse muze slicer obsahovat navic, aby to bylo nejak zasadni. Ted samozrejme mluvim o tom, ze se u sliceru ocekava, ze mu dodam vstupni soubor, zadam nejake parametry pro tisk a vystupem je gcode. Tam dle meho muze clovek/algorytmus udelat jen chybu, nic zlepsit smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 05/26/2014 10:50AM by Bajn.
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 03:44PM
Jestli můžu ve stručnosti.... jako "stavitel" DS EF a určitý "konzultant" (či jak to nazvat), jsem už dostal k vyjádření a připomínkám specifikaci DS Sliceru a jako fakt pecka.
Je tam teda ještě práce jako na kostele, hlavně v oblasti dost složitého matematického modelování... nicméně jestli se to klukům podaří dotáhnout do konce, bude to doslova zemětřesení v téhle oblasti. Principiálně jsem tam žádné úskalí nenašel.

BTW... na mém předsériovém kusu EF jsme zaexperimentovali s povrchovou úpravou toho dřeva. Mám ho černé a vypadá to fantasticky. Nicméně je to ještě o testování, zda to nebude dělat nějakou neplechu v souvislosti s vysokou teplotou. Věřim ale, že si do série najde cestu spíše verze, jakou jsem nakonec použil já ;-). Viz foto.
Attachments:
open | download - 20140526_213318.jpg (231.9 KB)
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 03:54PM
Quote
Kikin
zrejme si me dostatecne nepochopil....
Snazil jsem se ti nastinit ze existujou podstatne lepsi materialy nez je drevo. Samozrejme ty materialy jsou taky bezudrzbovy... podstatne pevnejsi
a ucinejsi v pohlceni kmitu ...

Nevim z jakeho duvodu pouzivas reseni... ktere je dle tvych moznosti drazsi a dle meho lidove demokratickyho nazoru i horsi.
Beru v potaz tvuj text kde uvadis ze plast by byl asi levnejsi...

kdyz uz nic jinyho ... a stojis si zatim ze tam musi bejt drevo tak by urcite stalo za to ho potahnout....

potom je taky moznost pozmenit konstrukci a izolovat mista kde vnikaj kmity .....

-tvoja posledni veta s koncakem je nesrozumitelna.

Jasně, že existují materiály lepší než dřevo... ale vždycky člověk narazí na nějakou kombinaci rozpočtu a užitku. Dřevo má v tomhle pohledu naprosto nepřekonatelnou užitnou hodnotu.

Kdyby byl EF stroj třeba 150-200 tis, možná by se tam našlo vhodnější řešení. Ale v téhle cenové relaci si to nemyslim.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 06:07PM
ehm ... ehm ... ono dle meho lidove demokratickyho nazoru stoji EVIL FORGE total rambajz......
jiste...to ale neni predmetem tohoto bilboardu.........
rozpocet - uzitek..... ano !
proto je zarazejici proc zvire pouziva (jak sam on psal) drazi a horsi matros ..... tim chci rict ... ze ty matrose o kterejch mluvime jsou podstatne lepsi
a dle slov a moznosti zvirete v obdobny cene (jak sam on psal)....
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 06:47PM
Mighty_Mike" na puvodni delte jsem mel spodni desku drevenou (drevotriska) + balakryl a nad tim heatbed cca 1cm a ani zapach ani zmena barvy se nekonala za cca rok pouzivani.
Ale ac jsem mel v podstate 70cm deltu kdy pulka hlavni konstrukce tvorila drevo, tak si stojim za tim, ze v kombinaci s tim cernym eloxem a hodne prostorove vyranymi plasty to drevo vypada jako pest na oko. Ta cerna barva je trochu lepsi, ale proste to neni ono.
Nevim presnou cenu, ale je to snad nekde kolem 20k kc za EF a tam uz se dle meho oplati do neceho investovat, tam uz proste ty dve stovky nehrajou zadnou roli
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 26, 2014 07:06PM
bajn - obyc barva snese velkou teplotu .... odhadem nejakejh 200 C...
pri teplote cca 60 nic nepoznas... mozna .. pokud to neni asfalt. barva...
a cena EF je 1 450e..... a to je raketa ... jenom kit 23 000 kc .....
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 02:17AM
Bajn: na živo to vypadá fakt dobře... z běžné pozorovací vzdálenosti nepoznáš, že se jedná o dřevo. A na hodně blízko to nevypadá špatně. Ale obecně je to tak, že co člověk, to názor. Já jsem se třeba se Zvířetem taky neshodl na povrchové úpravě té desky, stejně jako na barvě hlavních šroubů (všimni si, že je mám černé... a na vrchním prototypu jsou stříbrné). Ale to se všechno nějak vyjasní časem.

BTW: jaký materiál v podobné cenové relaci (+-1000,- Kč) má dle Tvého názoru stejné vlastnosti, jako třešňové dřevo? V tomhle ohledu musim říct, že neznám matroš, který by měl stálé vlasnosti i při teplotách nad 100°C, krásně tlumil, měl podobnou pevnost a zároveň byl v podobné cenové relaci.

Kikin: nevim jaká má být finální cena EF, ale nějakejch 23.000,- Kč za kit mi nepřijde tak moc. Možná je to tím, že jsem zdeformovanej z cen profesionálních průmyslovejch mašin, kde se pohybuju jinak. A tam se za tuhle cenu běžně prodávají jen třeba komponenty k opravě. Ale stejně si myslim, že to je odpovídající cena i vzhledem reprap. Stačí se mrknout na ceny E3DM. Navíc v tuhle chvíli je vidět jen prototyp EF a nikoliv to okolo. Nový slicr atd.
Anonymous User
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 05:03AM
bajn : u delty je jina situace, stolek se nehejbe, neni nutne pohlceni vybraci ;-)

Kikin : no koment , opet naprosto zbytecny blaboly, pises jen abys mel co psat .

Navic je nutno si uvedomit ze EF je sice drazsi, ale zas pouzivame kvalitni komponennty , lepsi elektronikum,
2 hotendy 1.7dx , SD v zakladu ... ale ja jsem vlastne rad ze je pro kikina draha grinning smiley
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 05:30AM
zvire: u delty jsem resil jen to jak Mighty_Mike resil, jestli nebudou problemy s naterem.

A ac to mate jako komercni produkt, tak mi nevadi popsat vylepsovak, kdy vas deska vyjde do 100kc a jeste to bude peknejsi smiling smiley

Nevim jak to mas konstrukcne, ale pocitam, ze to bude deska a zespodu jsou ctyri packy s lozisky na hlazenky.
Neni to jeste z praxe vyzkousene, ale uz z principu to musi fungovat. Jen co posta doveze omotavky kabelu a budu tiskarnu vylepsovat, ttak na tohle taky dojde.
Tou kouzelnou veci jsou kousky korkove desky jenom pod ten dil ve kterem je lozisko, melo by to mit nasledujici vyhody:

1) korkova deska se pouziva jako tlumici loze pro koleje v modelovych kolejistich. Vzdalene se dle meho da prirovnat k voziku tiskarny.
2) minimalni tloustka(2-3mm) a tim ze v podstate bude jen mezi dvouma deskama (samotna deska a plochy dil drzaku loziska) tak jeho pevnost nehraje roli
3) muze se pouzit peknejsi deska, napr ta jak je vevnitr plast a tenka vrstva hliniku z obou stran.
4) jedine co me jako negativum napada, jak moc se budou vibrace prenaset po sroubech, ale to je problem u vsech reseni, vcetne te tresne.

Pouzit asi pujdou desky jak z prirodniho korku, tak i plastikorek. Mozna nejaka penova podlozka, ale to uz by se hodne tezko vybiralo, korek sezenes i v ikei, pripadne v modelarstvi primo ten pod koleje.

V souctu desky a korku to bude mit do 6mm, coz je i lepsi nez ta tresen. Tu bych osobne radsi videl treba na dymce, nez na tiskarne smiling smiley

A cenu tiskarny nekomentuji, jeste nedavno se bezne pohybovala cena tiskarny plus workshop pres 20k. To ze si dnes clovek je schopen postavit tiskarnu rekneme za 8k je vec druha.
Pokud se to DS vyplati a maji odbyt, tak proc ne.

Edited 1 time(s). Last edit at 05/27/2014 05:33AM by Bajn.
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 06:44AM
Jestli můžu jednu rychlou poznámku k adminům a Kikkinovi... myslim, že tohle přesně je moment, kdy by měl dostat nějaké důrazné varování, že takhle se komunikace na technickém foru nevede.

Jak se to tady uklidnilo, restartoval jsem svůj přístup k němu a nemam problém mu odpovědět/podiskutovat nad čímkoliv věcným. Myslim, že neni žádný problém, když bude poukazovat na nějaké nedostatky EF, popřípadě přispěje do diskuze s něčím s významem. Očividně to umí .... jeho komentář k barvě a ceně z "May 26, 2014 04:06PM" je z mého pohledu věcný a ačkoliv něco kritizuje, kritizuje konkrétně, adresně a nikdo by s ním neměl mít problém. Minimálně já ho tedy nemám.

Jeho okolní 2 posty ale jednoznačně naplňují to, co by se na technickém foru objevovat nemělo. Neadresný, nekonkrétní výkřik hraničící s osobní konfrontací. Jsme na technickém foru, které by mělo mít jiné parametry debaty, než fans forum o Justinovi Biebrovi. Pokud něco tvrdím, podložím to faktem, který dokážu. Přesvědčuji argumenty... tohle přece nejde, kluci ;-).

DOPLNĚNÍ: Teď koukám, že mu bylo editov8no moderátorem.... ale tohle přece nikam nevede. Určitě nikdo nechce, aby tu byla za pár dní podobná debata jako před měsícem. Pokud to s pořádkem na zdejším foru myslíte vážně, teď je ten pravý čas na to, ho začít přísně doržovat. Jinak budete zase dokolečka mazat, mazat, mazat a editovat. A výsledkem bude spousta zlé krve.

PS: omlouvám se OT... toto je můj jediný a poslední post na tohle téma, který sem plánuju umístit.
Re: DS EVIL FORGE
May 27, 2014 06:54AM
Ten korek by samozřejmě asi šel, stejně jako nějaký kaučuk... ale nejsem si jistý, jestli to je opravdu plnohodnotná náhrada.
Respektive, stejně tam nějaký stoleček bude muset být.... pokud bude třeba z kovu, budou se v něm šířit vibrace. OK, korek (kaučuk) utlumí vibrace jdoucí od držáků, ale nebude tlumit vibrace, které se přenášejí přímo v desce (a jak DS avizovalo, plánuje v systému více než jen tisknout). To dřevo prostě netlumí jen těch několika mm své výšky, ale i v desítce cm šířky mezi úchyty.

Kovová deska také více teplotně vodivá atd. Já si prostě myslim, že vzhledem k ceně, je ta užitná hodnota a vlastnosti více než OK. Všechno se ale vyvíjí a třeba v budoucnu...
Sorry, you can't reply to this topic. It has been closed.