Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

PLA a kovovy hotend

Posted by dj_god 
PLA a kovovy hotend
March 05, 2014 04:29PM
Používáte někdo PLA 1.75 a kovový hotend?? Mam tu špulku 3df při 180 to spolehlivě teče.. vytisknu tak 2-3mm navýšku a pak to nahodile začne kapičkovat a přerušovat tok a pak se většinou vykouše do drátu extruderem díra... Když dám ABS tak bez problému... Trošku nechápu... Po nezávislé konzultaci jsme se dopídili k pravděpodobnému problému a to je zatuhávání PLA v heatbrake z důvodu jeho rozpínavosti... ale s jistotou to říct nemužu..na JHEAD like hotendu ta stejná špulka jede bez problému...
Re: PLA a kovovy hotend
March 05, 2014 04:42PM
s pla od 3dfact. jsem mel podobny problem, dosli jsme k tomu, ze to bude vetsi tepelnou vodivosti. Me to delalo, ze pri lehcim ucpani trysky (nejcasteji v prvni vrstve) se nahrala struna az prilis daleko a tlak struny (diky bowdenu je tezke tohle odladit) doslo k rozsireni struny a zaseku.
Re: PLA a kovovy hotend
March 06, 2014 01:25AM
Uz se probiralo tady.
Re: PLA a kovovy hotend
March 06, 2014 11:27AM
Zkus vyšší teplotu klidně i 200°C
Mám PLA a originál E3D při 180°C mi to taky teče, ale aby se to nezaseklo tak až kolem těch 200 - 210°C
Re: PLA a kovovy hotend
March 07, 2014 04:47AM
Vyšší teplotu jsem zkoušel, dopadlo to stejně.. dokonce jsem jednou omylem zapoměl přehodit profil z ABS na PLA a vyjel jsem jeden díl kterej se stejně nedojel.. A dopadlo to stejně.. až na to že se předmět křivil... Dám tam jinou hlavu uvidíme..Ještě jsem neměl čas experimentovat, nestíhám pracovně...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login