Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tiskárna přestane tisknout

Posted by m.d.i.c. 
Tiskárna přestane tisknout
March 25, 2014 06:10AM
Dobrý den,
před nedávnem jsem konečně rozchodil svoji tiskárnu (ramps 1.4 marlin pronterface) netiskla zatim nic moc ale tiskla ale včera jsem zpustil další zkušební tisk a vytiskla se asi vrstva a půl a tiskárna prvně rychle zpomalila a poté se prestala hýbat uplně není zaseklá motory se vypnou a s hlavou je možno pohybovat rukou zkousel sem znovu nahrat firmware restartovat pocitac nic nepomohlo v pocitaci se tvari ze stale tiskne dokud nevychladne extruder kery take prestane topit a zacne skakat hlaska o zabraneni extruze z duvodu nizke teploty dělá to ikdyz tisknu věci ktere se predtim tiskly v pořádku. A ještě sem si všiml že současně se ztmavi display controleru ale výstupní napětí sem měřil a zdroj je v pořádku.
Neví někdo čím to může být?
Re: Tiskárna přestane tisknout
March 25, 2014 06:35AM
Ze by zase ty nemistne polymorfni pojistky?
Re: Tiskárna přestane tisknout
March 25, 2014 06:37AM
Fakt nevím k čemu tam takový součástky dávali :-D.
Re: Tiskárna přestane tisknout
March 25, 2014 06:52AM
Taky me to napadlo kdyz sem se vecer pidil po tom cim to muze byt ani sem nevedel co to je myslelmsem ze snad nejaky kondiky az budu doma tak to proměřím a jak to funguje se to prehreje a vypne nebo proc by se mohly vypinat ?
Re: Tiskárna přestane tisknout
March 25, 2014 07:01AM
Jo, funguje to na tepelnym principu. Jenze vedle jsou FETy, ktery taky muzou topit...
Kolikawatovej mas heatbed?

Edited 1 time(s). Last edit at 03/25/2014 07:02AM by jirpil.
Re: Tiskárna přestane tisknout
March 25, 2014 08:09AM
Tyjo tak to ted fakt nevim je to hotbed koupenej z DX
Az dorazim dom tak proměrim ty pojistky jestli fakt vypinaj a kdyztrak tam dam nejakej ventilator ale je mi divny ze to dela az ted
Re: Tiskárna přestane tisknout
March 25, 2014 04:26PM
teplotou potazmo pojistkama to asi bude, ale nezda se mi, ze by byla heatbedem ovlivnena i pojistka pro mene vykonovou cast (motory a ostatni krome heatbedu)
ja teda nevim jakej presne mas ramps 1.4 ale muj ma trosku dal fety od pojistek...

zkus si tu mensi (mene amperovou) proklamovat nebo vypajet a dat tam drat. mely by ti jit pak jen motory bez ohrevu desky...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tiskárna přestane tisknout
March 26, 2014 03:58AM
ted me napadlo

nemas nahodou PC ATX zdroj???

zkontroluj si jestli nemas prohozene 12V vetve - bejvaj dve a jedna je obcas na mensi zatez. pokud si dal tu na mensi zatez na heatbed, tak to chvilku utahne ale pak bud odejde zdroj nebo zafunguje omezovani proti pretizeni.
jestli jsi je prohodil, tak je mozna ted ten zdroj ve fazi snizeneho vykonu - mam zkusenost, ze pokud se ATX pohybuje nad 80 - 90% zateze rapidne mu klesa zivotnost (dle vyrobce) a navic pri zatezi nad 85% nema uplne spravnou ucinnost a navic neni delan na tenhle typ provozu smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tiskárna přestane tisknout
March 28, 2014 10:53AM
díky za posty zdroj sem měřil hned tím to nebylo ten dával napětí furt
jak sem přišel domů tak sem tam hned prdnul větrák ani sem nic neměřil a už je to v pohodě takže se to fakt přehřívalo až tiskárna bude naplno v Z ose fungovat vytisknu si na elektroniku nějakou krabičku a někam tam umístím větrák ted je to hrozně zprasený asi jako zbytek grinning smiley
takže problém vyřešen asi se to tu může smazat
Re: Tiskárna přestane tisknout
March 28, 2014 01:12PM
Ja som to na RAMPS vyriesil odstranenim vratnych poistiek, nasledne som kupil v gme svorky na autopoistky (tie male) a nahradil 11A za 15A autoppistku a tu 5A za rovnako 5A ale autopoistku. Vsetko funguje v pohode.
Re: Tiskárna přestane tisknout
May 12, 2014 05:49AM
K tomu bych ještě přidal další věc a to nevhodně zvolené tranzistory na RAMPS 1.4. Mě se bez chladiče hřál tranzistor pro heatbed tak, že dokonce ploška pro chladič změnila barvu a tranzistor na hotend taky pěkně hřál. Tak jsem k tomu okamžitě dal ventilátor aspoň než jsem koupil jiné tranzistory. Koupil jsem IRL2203N s odporem Rds 0,007 Ohmu a je po problému. Teď jsou oba tranzistory i bez chladiče prakticky studené. Takže jednoznačně doporučuji na RAMPS 1.4 výměnu tranzistorů.
Re: Tiskárna přestane tisknout
April 03, 2015 04:22AM
Měl jsem taky takový problem, mám desku v uzavřeném prostoru a díry pro odvětrávání byly malé. Tím pádem se mě přepálil mostfet a neměřilo mě to teplotu. Než jsem si toho všiml, byla teplota na 350°C a praskl mi peekový kanál v hlavě. Vyměnil jsem ventilátor za menší a je to v pohodě. Nicméně tisknu už asi 3-tí týden s materiálem pro který jsem našel dobré parametry, tak aby tisk byl na 1. A teď mě to vytiskne řekněme 5mm a pak se tisk začne trhat, po několika vrstvách se to viceméně spravý. Tak jsem vyzkoušel další dva materiály, pro které mám taky dobré parametry. A je tam táměř stejný problém, docházím tedy k zavěru že tam asi bude mechanická chyba. Co vy na to??

S pozdravem,
Jakub.
Re: Tiskárna přestane tisknout
April 03, 2015 05:29AM
Co je to "tisk se začne trhat"?
To jako od podložky, nebo mezi vrstvama, nebo...?
Re: Tiskárna přestane tisknout
April 03, 2015 06:37AM
Viz. foto.
[leteckaposta.cz]
Re: Tiskárna přestane tisknout
April 03, 2015 10:16AM
co teplota HE stale drzi?
motor pro extruder nepreskakuje?
fillament nedrhne obcas o neco?
nekolisa prumer fillamentu? ze by se zadrhaval v nektere casti hotendu


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tiskárna přestane tisknout
April 03, 2015 11:45AM
To máš trysku 0.3mm nebo ještě menší? Jaká je výška vrstvy? Jak vypadá při tisku plocha těch chybnejch vrstev?
Re: Tiskárna přestane tisknout
April 06, 2015 03:25AM
U mě se tisk přeruší tak cca max. po 3 hodinách, zjisti jsem, že je to přehříváním driverů krokových motorů a tím celé elektroniky. Při tisku u otevřenáho okna (venku 5°C) to tiskne třeba 10 hodin vkuse. Nainstalován ventilátor smiling smiley
Re: Tiskárna přestane tisknout
April 09, 2015 05:48AM
Problem je v tom že se mě přepaluje filament, pak se zněj vyextrahuje mazlavá tekutina. Ta pak braní snadnému průchodu filamentu(stalo se to jen jednou uzel na cívce, tím padem se sekl přísun filamentu konec jse přepálil). Teplotu mám nastavenou minimální možnou. Ale momentálně řeším jiný problém. V patek jsem zadal tisk na cca 3 dny, vytisk vyšel dobře. Nicméně nebyl jsem doma a vyndal jsem ho až dnes a filament mi zatuhl v kanálku a neumím ho dostat ven. Nějaká rada? Vrtat nemůžu kanál je z peeku mohlo by se stát že zajedu i do něj. Dá se to nějak rozleptat? Filament ABS.

Díky za rady,
Jakub.
Re: Tiskárna přestane tisknout
April 09, 2015 06:00AM
takze mas rozebranej HE a v peekove casti je proste zapeklej?

peek by snad mel vydrzet aceton a abs je rozpustne v acetonu, ale radsi se podivej na peek s acetonem, jak spolu reagujou...

trysky od abs se cistej acetonem...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tiskárna přestane tisknout
April 09, 2015 06:20AM
Přesně tak. Mám tady starý, prasklí kanál, který nepoužívám zkusím ho tam hodit a uvidím co se stane.

Díky
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login