Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Flexfill 98A_problém

Posted by v.antel 
Flexfill 98A_problém
May 30, 2016 09:29AM
Ahoj,
chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s tiskem Flexfill 98A od Filamentum. Já jsem to zkoušel při rychlostech 15mm/s, bez retrakce, s chlazením a dopadlo to vždy u druhé vrstvy viz obrázek. První vrstva byla tištěna na 70% rychlosti. Přijde mi to, že je ten filament fakt hodně měkký a při sebemenším odporu trysky se začne za podavačem mačkat.
Někdo prý používá nastavení jako na PLA o něco menší rychlostí a údajně OK. Nevím co vyzkoušet.
Díky za jakoukoliv radu.
Attachments:
open | download - flexi_fail.jpg (542.8 KB)
dan
Re: Flexfill 98A_problém
May 31, 2016 01:22AM
Pro tyto pružné materiály nesmí být pod posuvem v extruderu tak velká mezera. Musíš si tam nějak udělat náběh, aby pod posuvem a vstupem do extruderu byl co nejmenší prostor a tedy nebylo tam místo pro vznik toho "uzle".


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Flexfill 98A_problém
May 31, 2016 02:17AM
Přesně to jsem už udělal, jen jsem to ještě nestihl vyzkoušet, ale dobré vědět, že jsi mi to potvrdil. Pak jsem napíšu, jestli je to finální řešení,
Díky
Re: Flexfill 98A_problém
June 03, 2016 06:34AM
Quote
v.antel
Přesně to jsem už udělal, jen jsem to ještě nestihl vyzkoušet, ale dobré vědět, že jsi mi to potvrdil. Pak jsem napíšu, jestli je to finální řešení,
Díky


je to tak smiling smiley
mel jsem stejný problem smiling smiley dej tam mezi kus, aby tam nebyla zadna mezera a už to pojede..... jen ještě jeden poznatek pri tisku flexi...u mě bylo nutne ještě zvětšit mezeru mezi deskou a tryskou ( o něco málo více než při tisku s PLA)
když jsem to neudělal tak se mi ucpala triska a nic z toho nešlo.... teď tisknu masku z flexi a po deseti hodinach zatim bez problemů ... dalsich deset prede mnou smiling smiley
Re: Flexfill 98A_problém
June 04, 2016 07:31AM
Díky díky, určitě jsem na toto vlákno hoď foto, jsem hodně zvědavý !! smiling smiley
Re: Flexfill 98A_problém
July 04, 2016 08:16AM
ja myslim ze dobry smiling smiley
i kdyz je to takovej semiflex tak to vytisklo na cajk smiling smiley
Attachments:
open | download - 12.jpg (139.1 KB)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login