Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Prvni tisk

Posted by volt 
Re: Prvni tisk
April 03, 2013 04:47AM
cermii Wrote:
-------------------------------------------------------
> Potřeboval bych poradit při startu tisku
> všechny 3 osy najedou na endstopy a o kousek se
> vrátí to vše funguje v pořádku ale když
> začne tisk osa x a y se posune o těch 100 mm na
> to vystředění ale směrem na ty endstopy takže
> pás začne přeskakovat. Jediná osa Z funguje
> tak jak má a přitom mam motory stejně
> zapojené. Tak bych potřeboval nastavit aby při
> tisku se osy x a y točily motory na druhou stranu
> děkuji za rady.



Bojoval som s podobným problémom, než som prišiel na to, že problém je v zapojení mikrospínačov. Mali byť totiž zapojené ako rozpínacie a nie ako spínacie. Keď som to preletoval tak ako to malo byť, tak to začalo chodiť správne. Možno to bude aj tvoj prípad.
Re: Prvni tisk
April 03, 2013 06:10AM
Cermii, nenapsal jsi, jaký máš hardware...firmware.. endstopy. Funguje ti všechno s Pronterfacem jak má? (houmování, směry os)
Re: Prvni tisk
April 04, 2013 01:01PM
Mam podobny problem, osa Z si mysli motorky ze jedou dolu ale ony jedou nahoru... nevite jak to otocit?
Jinak mam arduino a Sprintera smiling smiley
Re: Prvni tisk
April 04, 2013 01:21PM
Stačí prohodit dva draty u těch motorků a pojedou obráceně...
Re: Prvni tisk
April 04, 2013 01:23PM
Já myslím, že je třeba otočit celý konektor, ne? Prohozením dvou drátů by podle mě přestaly fungovat.


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Prvni tisk
April 04, 2013 01:35PM
tak sem nahrala jiny konfigurak a jede to dobre.. nekde sem se asi preklikla... smiling smiley i tak dekuju smiling smiley
Re: Prvni tisk
April 05, 2013 10:35AM
Tak vse fici, ale netiskne grinning smiley

nevim proc, proste s trysky nic nevyjde plast to porad posila ale uz ho nema kam poslat tak to cvaka.. proste pres trysku nic nevyjde :/
Re: Prvni tisk
April 05, 2013 10:36AM
Zkoušela jsi na ni sáhnout? Pálí? ;-)


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Prvni tisk
April 05, 2013 10:53AM
no tak sem si spalila prstik grinning smiley
Re: Prvni tisk
April 05, 2013 10:55AM
pouzivam slic3r a nejak asi nevim z nastavenim :/
Re: Prvni tisk
April 05, 2013 11:00AM
Holt, bastlení je nebezpečná profese ;-)
U Slic3ru je nejlepší začít tak, že nenastavíš vůbec nic, kromě: průměru trysky, průměru materiálu, teploty trysky a teploty heatbedu. Tohle stačí pro první testy, defaultní hodnoty jsou vyhovující.

Pokud to stále nejede, tak je třeba ověřit jestli je hotend dostatečně žhavý - třeba přložením materiálu vně trysky. Pokud se nataví, bude problém asi s ucpaným hotendem...?


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Prvni tisk
April 05, 2013 12:42PM
Horke to je dostatecne hroubku materialu jsem nenastavovala ktera je to prosim hodnota?

A jinak kdyz je ucpana tryska co stim?
Re: Prvni tisk
April 05, 2013 01:43PM
Zkus odsroubovat pritlacnou kladku a tlacit drát do hotendu rucne, musí z toho v pohode lezt roztavené vlákno, pokud nepoleze tak pridej teplotu. Jeste zalezi jaky mas material, PLA muze zkaramelizovat vyssi teplotou a ucpat trysku, u ABS se mi to nestalo. Jak to poleze ve kdyz budes tlacit rucne tak muzes zkouset sniziz teplotu a zjistis jaka bude nejlepsi, tak aby to lezlo v pohode tou rychlosti jak chces aby to tisklo. Pak prisroubuj pritlaceci kladku a zkousej posilat povely k vytlaceni extrudoru z PC, pritahnout kladku pres pruziny tak aby to neprokluzovalo na drate. Pak teprve muzes zkouset tisk.
Pokud uz mas ucpanou trasku tak nechat nahrat a vytáhnout drat z nahrateho hotendu a pak vycistit, asi vrtákem nejlepe v ruce nebo nejakým drzákem ale rucne at si neprovrtás 3 mm dirku skrz :-).

Edited 1 time(s). Last edit at 04/05/2013 01:46PM by pavel131.
Re: Prvni tisk
April 06, 2013 03:30PM
Sem asi dítě smůly, neuvěříte co se mi stalo mam tuhle trysku:
[reprapworld.com]

a to bile co je zasroubovane do te trysky se mi normalne ten zavit utavil... chapete to??
Re: Prvni tisk
April 06, 2013 03:41PM
No neboj, mi se zase napoprve ten závit ulomil. Musí se pořádně přišroubovat do horní části extrudoru ta kostka z PEEK materiálu co vypadá jako nějaká keramika. Ty šrouby přes kostku to drží mechanicky. Teflon totiž při teplotě přes 200°C změkne a snadno se vytrhne.
Re: Prvni tisk
April 06, 2013 03:43PM
tak se koukam tez je to vylomene...sem cekala az to schladne.. no co ted stim? a jak udelat aby se to uz nestalo??
Re: Prvni tisk
April 07, 2013 02:25AM
Mě se to stalo díky tomu že jsem tu kostku z PEEK dal obráceně, do které se dává mosazná část extrudoru, má na jedné straně větší průměr a tím to musí být směrem dolů, směrem k topení extrudoru, když to dáš obráceně tak se to pořádně neopře tou menší dírou o mosaz ale opírá se o teflon a pak se to urve.
Re: Prvni tisk
April 07, 2013 05:49AM
vetsim smerem dolu sem ji mela..
ja sem prave nenasla zadnej manual k te trysce tak sem to poskladala jak me nepadlo..


no a stim ulomenim nic neudelam?? to potrebuju novou tu tepelnou barieru :/ nema te ji nekdo na prodej? a kdyby nekdo s okoli ostravy??

Edited 1 time(s). Last edit at 04/07/2013 11:02AM by janickaaa1919.
Re: Prvni tisk
April 08, 2013 01:37AM
Tak ono by šlo kousek ten teflonovej váleček zkrátit, na soustruhu stočit a udělat nový závit. Prozatím by to mohlo stačit. Já to vyřešil tak že jsem pořádnýma šroubkama přitáhl celou trysku tak že i když byla ulomená tak jsem tiskl. No a koupil jsem pak ten teflonovej váleček nový, mám náhradní ale jen na 1,75 drát.
Re: Prvni tisk
April 08, 2013 01:59AM
No kousek od nás prodávaj ten materiál, ale zrovna nejsem doma, kolik přesně je prosím průměr toho teflonového válečku můžete moc prosím někdo kouknout?

S tím že koupím teflonovy polotovar ve tvaru válce a do toho se to udělá...
Re: Prvni tisk
April 08, 2013 02:13AM
vnější průměr je 15mm, délka včetně toho závitu na konci je 45 mm. Pozor na to aby to byl opravdu teflon, PTFE a ne třeba podobný silon.
Re: Prvni tisk
April 08, 2013 04:56AM
[www.technicoat.cz]

beru to odsud.. takze by to melo byt ok.. moc diky za ty rozmery smiling smiley
Re: Prvni tisk
April 09, 2013 05:50AM
At se snazim jak se snazim, porad se mi prvni tisk nedari dava to strasne malo hmoty(spis to jen spini) :/ kde to nastavim v tom Slic3r?
porad na to nemuzu prijit.. kde co jak nastavovat..:/

Edited 1 time(s). Last edit at 04/09/2013 06:09AM by janickaaa1919.
Re: Prvni tisk
April 09, 2013 06:41AM
Pavel131 Ti správně radil zkusit tlačit drát do hotendu ručně. Zkusilas to? Výsledek?
Re: Prvni tisk
April 09, 2013 06:47AM
zkusila kdyz jsem to cpala co nejvetsi silou tak to lezlo.. ale fakt velkou silou.. takze asi udelat novy ten sroub co to podava co? :/
Re: Prvni tisk
April 09, 2013 07:02AM
Když fakt velkou silou...tak změř průměr drátu a vstupní průměr trysky. Pokud je průměr drátu nad 3mm...tryska má asi jen 3,1mm, může to drhnout. Zas tak velkou sílu to nemá potřebovat. Zvyš teplotu a zkus znova. Možná se tryska ucpala, musela bys jí vyčistit. Tiskneš PLA (karamelizuje!) nebo ABS?

ABS ani PLA nemůžou poškodit zuby podávacího šroubu (pokud je z ocele). Vyčisti je, třeba jehlou, bývají zanesené (záleží na kvalitě drátu).
Re: Prvni tisk
April 09, 2013 07:31AM
A teď mě napadá: kalibrovala jsi extruder? (konstanta počet kroků na mm posunu drátu)
Re: Prvni tisk
April 09, 2013 10:49AM
tisknu s PLA.
nekalibrovala, nevim kde to nastavit. ja stim slic3r neumim a nevim kde najit nejakej navod :/
Re: Prvni tisk
April 09, 2013 10:52AM
Ahoj, jestli ovládáš alepoň trochu angličtinu, tak návod na kalibraci extruderu (a nejen to) najdeš tady (doporučuji): [richrap.blogspot.cz]
Re: Prvni tisk
April 10, 2013 12:39PM
tady je pěkný návod na slic3r a česky přímo od Průši :-).
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login