Vyhrivany stolek bez napeti
March 25, 2013 05:11AM
Pripojil jsem vyhrivany stolek podle navodu (stolek na D8 i termistor vedle termistoru pro extruder + napajeni). Kdyz poslu M105 dostanu teplotu stolku, ktera je schodna s teplotou mistnosti. Kdyz ale zapnu vyhrivani, stolek se nezahreje. Zkusil jsem zjistit napeti na D8 a zadne tam neni a ani se nerozsviti dioda LED2.

v marlinu jsem nastavil tyto dva parametry
#define TEMP_SENSOR_BED 1
#define BED_MINTEMP 5

V konfiguraci jsou nasledne dalsi parametry, napriklad PIDTEMPBED, ktere jsem nenastavoval.

Otazkou je, jak zjistit zda je chyba v konfiguraci firmwaru nebo v ramp desce. Lze zjistit zda prikaz k zahrati byl z arduina vubec poslan ?
Re: Vyhrivany stolek bez napeti
March 25, 2013 05:35AM
Ostatní věci ti fungují? Jako motorky a vyhřívání trysky?


{ Eshop [ohin.cz] - uspokojíme váš 3D hlad }
Re: Vyhrivany stolek bez napeti
March 25, 2013 05:54AM
Vse ostatni zda se funguje. Sice stale ladim parametry v slic3r ale nemam s tim vyraznejsi problem.
Re: Vyhrivany stolek bez napeti
March 25, 2013 06:10AM
Na svorku topení "plus D8" je napětí 12V přivedeno trvale přes pojistku, takže bys ho měl kdykoli naměřit proti zemi (minus pólu zdroje). Pokud ho tam nemáš, tak buď nemáš přivedeno napětí na vstupní svorky napájení 11A, nebo není v pořádku pojistka. (FET spíná proud do země).
Jestli arduino spíná topení by se samozřejmě dalo změřit třeba logickou sondou na pinu D8 propojovacího konektoru - musí se tam měnit logické úrovně.

Edited 1 time(s). Last edit at 03/25/2013 08:28AM by jirpil.
Re: Vyhrivany stolek bez napeti
March 25, 2013 05:16PM
Když nesvítí LED2, tak bych to viděl, že arduino opravdu nespíná. Spíš bych podezříval soft, že neposílá správně zapnutí vyhřívání. Zkusil bych nastavit teplotu stolu pomocí G-kódu: M140 S60;
Re: Vyhrivany stolek bez napeti
March 26, 2013 04:30AM
Ještě bych na RAMPS zkontroloval odpory R15 (10R) a R4 (100k) - jestli tam nejsou jiné hodnoty (nebo prohozené) - to by pak nemuselo FET otevřít a nesvítila by ani LED. Ale jak psal jirpil - na "plus D8" proti GND bys měl naměřit 12V.
Re: Vyhrivany stolek bez napeti
March 29, 2013 10:23AM
vsechno jsem prosel, znovu zapojil a najednou to funguje....zahada, nebo studeny spoj :-(
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login