Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Přichycení na hotbed?

Posted by Jakub 
Přichycení na hotbed?
July 25, 2013 04:55AM
Zdravím,

mám i3 a občas se mi stane, že něco tisknu, vytisknu třebas 5-10 vrstev a pak se mi začínají odchlipovat okraje od hotbedu? V jaké teplotě je problém?

Díky

K.
Re: Přichycení na hotbed?
August 01, 2013 01:05AM
Ahoj Jakube,

1. Cim tisknes (typ matreialu i barva) ?
2. Pri jake teplote tisknes ?
3. Mas hot bed vyhrivanej ?
4. Z ceho mas povrh hot bedu a mazes jej necim pred tiskem ?

Ruda


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PLAYFull Design on DYSgenio , MakersCZ on Facebook , MakersCZ on YouTube
DYSgenio helps kids of all ages to learn quickly and smoothly, we are all gifted ~ EVERYONE!
Re: Přichycení na hotbed?
August 01, 2013 03:42AM
1. ABS
2. 230st.
3. 95st.
4. hotbed, na něm PET páska a mažu ho ABSjuicem

Stává se mi to jen u rozměrných modelů. U drobných věcí se to nestává.
Re: Přichycení na hotbed?
August 02, 2013 04:47AM
Zkus vyšší teplotu Heatbedu - 110C
dan
Re: Přichycení na hotbed?
August 02, 2013 05:08AM
dej rychlost 1. vrstvy na 20mm/s (nebo treba i mene) a teplotu hotendu pri 1. vrstve si ve slic3r nastav aspon o 5stC vejs nez dalsi vrstvy.
Dalsi co pomuze (pokud tisknes objekty, ktere si sam kreslis) nemit na 1. vrstve ostre rohy, davam rohum na podstavci vzdycky (pokud to samozrejme konstrukcne nevadi) radius aspon 2mm.
Dan
Re: Přichycení na hotbed?
August 30, 2013 02:23PM
hoj, kvalitní materiál by se neměl kroutit ne ? mě přesně tohle odlepování dělá PLA z Mladče(už se to tu řešilo - potvrzuji zkušenosti).Z Mladče se odlepí a prohne podstava krychličky už kolem 3*3*3cm, ale hodně záleží na úpravě povrchu BEDu.Já jsem si dnes koupil oboustranou lepící pásku za 100 a problém s odlepováním vyřešen.Spíš se to pojí s lepidlem z pásky až moc>grinning smiley< ... Ještě zkusím jak se chová ABS na sklo s ACETON/ABS kašou.
Re: Přichycení na hotbed?
August 31, 2013 03:16PM
ahoj,hele nic takového jako pásku nebo tak neřešte mám 1OO% skvělé výsledky tisknu na sklo potřené kalafunou rozpustěnou v lihu.doporučuji
Re: Přichycení na hotbed?
August 31, 2013 06:10PM
My používáme lak na vlasy a taky super.
Re: Přichycení na hotbed?
September 01, 2013 03:53AM
Při použití kalafuny: nezůstává pak ale nalezena na vytisku? Zůstává povrch hladký?
Lak na vlasy : která značka pro hebké a nadýchané výrobky? Stříkate přímo na sklo? Jak dlouho necháváte zaschnout?
Re: Přichycení na hotbed?
September 01, 2013 05:11AM
Lak asi jedno jakej, podle mne ani nejde o to aby lepil, ale spíš o to, že zdrsní sklo. Přímo na sklo, lepší je podle mě na teplý. Zaschnout skoro ení třeba občas stříknu a tisknu.

Výhoda je jasná ... při tisku to voní smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 09/01/2013 05:11AM by majkl.
Re: Přichycení na hotbed?
September 02, 2013 08:54AM
když je řeč o zdrsnění povrchu, jak by podle vás prospěla nano úprava povrchu heatbedu, viz sprej "Ultra Ever Dry" [www.youtube.com] ten povrch zdsní ale na nano metrové úrovni
Re: Přichycení na hotbed?
September 02, 2013 10:58AM
> "Ultra Ever Dry"
tak s touhle vychytávkou by se na heatbed nechytilo vůbec nic :-D
To by chtělo spíš něco, co funguje přesně opačně.
Re: Přichycení na hotbed?
September 03, 2013 05:03AM
Tak musim rict, ze ABS v kombinaci s lakem na vlasy a sklem na cca 90C je proste mnam mlask, nadherne se to chytlo, krasne rovna a hladka vrstva. Pri prvnim testu byl hotend az moc blizko skla, takze spis lak jen odparil a material se pak tiskl v podstate na ciste sklo, takze moc nechytl, pri zvednuti o nejakou tu setinku naprosto dokonale. Po nastrikani spreje na vyhrate sklo se vytvorila vrsta podobna jemnemu brusnemu papiru, ale ke ktere se nadherne material prichyti. Po dotisknuti staci nechat hotbed trochu vychladnout a pak material sundat. Vrstva laka zustava pro dalsi pouziti.

Vecer vyzkousim i PLA co s tim udela, ale ocekavam podobny vysledek
Re: Přichycení na hotbed?
September 03, 2013 09:32AM
Super, že ti to funguje, já z toho byl taky nadšenej, před lakem jsem jel první vrstvu hrozně opatrně, teď to stihne i při 60mm.

Jakej jsi použil lak? Mě většinou lak jde spolu s modelem a dané místo pak dostříknu a nebo když už je tam víc vrstev, tak raději sklo umeju a stříknu znova. Ale možná jsi trefil nějakej lepší lak než já. (L'Oreal Paris - Studio Fix & Shine - vzal jsem ho protože ho používá kámoška, kdyby nefungoval, tak bych jí aspoň udělal radost smiling smiley )
Re: Přichycení na hotbed?
September 03, 2013 10:53AM
Podle me na to ma vliv i to, jak blizko k tomu prijde hotend, jak jsem psal, kdyz jsem hlavu torchu zvednul nad hotbed (odhadem 0,05mm) tak to uz "nevyskrabavalo" lak z povrchu, ale porad to krasne drzelo. Zkusim vecer jeste odzkouset.

Ja bych z aktualni pozice (za kompem v praci) popsal ten spray jako "valcovy spray s cernym obalem co moja pouziva", ale vecer poslu konkretni znacku smiling smiley
Re: Přichycení na hotbed?
September 09, 2013 05:03PM
Ahojte,

mam podobny problem. Ale mne sa diel odlepi az po viacerich vrstvach.

Nastavenie:
Hot bed: 110°C
Extr.: 230°C
Lak na vlasy: Lybar smiling smiley

Vie niekto nejako poradit? sad smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 09/09/2013 05:04PM by tambi.
Re: Přichycení na hotbed?
September 10, 2013 08:57AM
lak na vlasy musim taky nekdy zkusit smiling smiley
ja pouzivam starej dobrej kapton parkrat prejetej brusnym papirem (400) tak aby se vytvorilo zdrsneni typu mrizka

tisk ABS prvni 3 vrstvy bed na 115°C / hotend 220°C pak bed 110°C / hotend 215°C a netrha se nic

sice je opruz tu pasku tam lepit, aby nebyla zbublinovata a prakticky bez mezer, ale nemuzu si stezovat, jen ji obcas prebrousim znova a otru lihem


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Přichycení na hotbed?
September 10, 2013 09:13AM
raptik: ten lak rozhodne doporucuji zkusit, aspon co mam vyzkousene ja, tak pri nastrikani vytvori v podstate jemne drsnou vrstvu stejne jako je jemny brusny papir. Po lehkem vychladnuti (cca o 20C) jde predmet sundat bez problemu s lehkym tlakem, pri uplnem vychladnuti se oddela tisk sam smiling smiley

btw:lak na vlasy pouzivam nejaky syoss, jen jsem zapomnel ktery konkretne smiling smiley
Re: Přichycení na hotbed?
September 10, 2013 09:40AM
dan: ok zkusim opatrne zapatrat v manzelcine zasobach... smiling smiley a jak ze aplikovat? pri 60°C podlozky???

navrhuji donutit vyrobce pridavat na baleni laku na vlasy informaci o vhodnosti pro 3D tisk grinning smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Přichycení na hotbed?
September 10, 2013 10:52AM
sic ten post nepsal Dan ale ja, ale nevadi smiling smiley Strikam lehkou vrstvu za stejne teploty jako tisknu, necham chvilku tak, povrch zbela a zatvrdne. Vyska hlavy musi byt nad povrchem takova, aby "nevypalovala" caru do laku, ale jenom tlacila material do laku.
Po sundani je povrch krasne rovny a bez laku winking smiley

se stupnem vhodnosti laku na etikete souhlasim smiling smiley
Re: Přichycení na hotbed?
September 10, 2013 12:25PM
Aha, pardon ma blbost... smiling smiley

vyzkousim! smiling smiley

Bajn Wrote:
-------------------------------------------------------
> sic ten post nepsal Dan ale ja, ale nevadi smiling smiley
> Strikam lehkou vrstvu za stejne teploty jako
> tisknu, necham chvilku tak, povrch zbela a
> zatvrdne. Vyska hlavy musi byt nad povrchem
> takova, aby "nevypalovala" caru do laku, ale jenom
> tlacila material do laku.
> Po sundani je povrch krasne rovny a bez laku winking smiley
>
> se stupnem vhodnosti laku na etikete souhlasim smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Přichycení na hotbed?
September 25, 2013 05:38PM
takze Lybar - Extra silne tužící (75ml) za 46,- je pomerne extra silne držící ABS smiling smiley
u me asi u 80 - 90°C de prakticky sam dolu vytisk
jen mam jeste trosku problem vychytat vejsku hlavy u prvni vrstvy ten muj heatbed (sklo) taky neni uplne idealne placatej


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login