Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Zrcadlení výtisků

Posted by svejk 
Zrcadlení výtisků
September 12, 2013 03:07AM
Tiskárnička mi celkem uspokojivě tiskne ale výtisk je ozrcadlený. Nevím kde toto nastavit vypadá to že mám vše nastavené správně jako pohyb jednotlivých os. Nechce se mi každý model např. v scadu před tiskem zrcadlit. Má někdo řešení?
Re: Zrcadlení výtisků
September 12, 2013 03:23AM
jedno z reseni (avsak muselo by se delat pred kazdym tiskem, pro kazdy predmet) je nastavit scale -1 v ose podle ktere ti zrcadli
Re: Zrcadlení výtisků
September 12, 2013 03:28AM
Uprav ve firmware toto:

//-----------------------------------------------------------------------
// Inverting axis direction
//-----------------------------------------------------------------------
const bool INVERT_X_DIR = false; na const bool INVERT_X_DIR = true;
const bool INVERT_Y_DIR = false;

pro jednu z os
a dej endstop na jinou stranu
Re: Zrcadlení výtisků
September 12, 2013 04:00AM
Mal som podobný problém než som si uvedomil, že os X nieje hotbed, ale vozík s extruderom (chyba začiatočníka). Stačilo prehodiť káble motorov do správnych driverov a bolo to.
Re: Zrcadlení výtisků
September 12, 2013 04:25AM
Mám Ramps 1.4 a firmware Sprinter. Změnit směr se dá otočním konektoru motoru v Rampsu. Netřeba měnit smiling smiley toto:

const bool INVERT_X_DIR = false; na const bool INVERT_X_DIR = true;

Pokud změním:

// Sets direction of endstops when homing; 1=MAX, -1=MIN
#define X_HOME_DIR 1 // Z -1 na 1
#define Y_HOME_DIR -1
#define Z_HOME_DIR -1

tak se mi osa x prostě odmítá kamkoliv jezdit

Patrně tedy budu muset přesunout endstop na druhou stranu. sad smiley
Re: Zrcadlení výtisků
September 12, 2013 08:09AM
to sem resil taky...

namisto vzadu sem mel Y endstop ve predu u motoru a nasledne teda i prehozeno ve firmwaru patricne nastaveni - mam prusu i2 s marlin fw.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Zrcadlení výtisků
September 12, 2013 02:38PM
Když měniš #define X_HOME_DIR 1 // Z -1 na 1 tak myslím že musiš připojit ten endstop na max misto min, to jsou piny vedle
Re: Zrcadlení výtisků
September 12, 2013 02:46PM
taky mam ten dojem

gregory-gk Wrote:
-------------------------------------------------------
> Když měniš #define X_HOME_DIR 1 // Z -1 na
> 1
tak myslím že musiš připojit ten endstop
> na max misto min, to jsou piny vedle


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Zrcadlení výtisků
September 13, 2013 03:45AM
Aha tak to mě nenapadlo. Tak tím se to vysvětluje >grinning smiley<
Re: Zrcadlení výtisků
December 02, 2013 10:17AM
Ahoj,
mám stejný problém že se my tisk zrcadlý. Zkusil jsem skoro vše o čem tu píšete, Ale že nejsem zběhlý v krokových motorkách tak mám strach otočit konektor na Ramps 1.4 aby se točil na druhou stranu. Držím se návodu zapojení na wikireprapu.
Když jsem změnil nastavení v FW sprinteru tak se osa otočila ja přesunul endostop na druhou stranu a dobrý ale při ručním ovladaní v pronterface se osy chovaly opačně. Když jsem dal přikaz do prava a jelo to na druhou stranu. Skoušel jsem experimentovat z nastavením FW sprinteru metodou pokus omyl a vysledek že to někdy nejelo nebo vůbec komunikovalo.
Anglicky neumim a český návod printera sem nikde nenašel a se slovníkem to stoji za p..
Potřeboval bych ujistit že se otočení konektoru něco špatnýho nestane a jestly někde není český popis printera.
Re: Zrcadlení výtisků
December 02, 2013 02:49PM
Prohozením konektoru se ti jen prohodí otáčení motoru -> pokud by se mělo něco stát, tak už se to dávno stalo při prvním zapojení winking smiley
Se zrcadlením ti moc neporadím, taky jsem se s tím celkem dlouho trápil, chce to mít správně zapojené endstopy do desky do příslušných konektorů (min, max) a podle toho mít nastavený i firmware. Pronterface nepoužívám, ale nakonec jsem měl problém s nastavením v repetieru.
PS: Konektor se přehazuje v případě pokud se ti nechce přehrávát fw, jinak to má stejnej vliv jako změna (true, false) ve fw smiling smiley
Re: Zrcadlení výtisků
December 02, 2013 03:10PM
jen nezapomen, ze u Y stolku se to bere z pohledu hotendu a ne stolku a jelikoz se ti pohybuje stolek, tak pokud kliknes +Y tak ti pojede vozejk smer k tobe (hotend by jel od tebe, pokud by Y ovladal hotend) pokud mas teda tiskarnu tak ze pozice 0,0,0 [x,y,z] je levej dolni roh

tiskarna predemnou a home pozice dolni levej roh
pokud si teda projdem mechanicke umisteni, tak (takhle to mam ja)
motory:
Y - vepredu
X - vlevo
Z - oba dole (i3, rebel) / i2 oba nahore

endstopy: vse mam na - pozici v RAMPSu (-Y, -X, -Z) (ale mam optoendstopy, takze budes potrebovat asi malinko upravit ve fw sekci s ENDSTOPS_INVERTING pokud mas mechanicke spinace )
X - u motor X-endu
Y - pravej zadni roh
Z - pod X-end motor

POZOR MAM MARLIN FW (ale je udajne hodne podobnej sprinteru)

v configuration.h:

// corse Endstop Settings
#define ENDSTOPPULLUPS // Comment this out (using // at the start of the line) to disable the endstop pullup resistors

#ifndef ENDSTOPPULLUPS
  // fine Enstop settings: Individual Pullups. will be ignord if ENDSTOPPULLUPS is defined
  #define ENDSTOPPULLUP_XMAX
  #define ENDSTOPPULLUP_YMAX
  #define ENDSTOPPULLUP_ZMAX
  #define ENDSTOPPULLUP_XMIN
  #define ENDSTOPPULLUP_YMIN
  //#define ENDSTOPPULLUP_ZMIN
#endif

#ifdef ENDSTOPPULLUPS
//  #define ENDSTOPPULLUP_XMAX
//  #define ENDSTOPPULLUP_YMAX
//  #define ENDSTOPPULLUP_ZMAX
  #define ENDSTOPPULLUP_XMIN
  #define ENDSTOPPULLUP_YMIN
  #define ENDSTOPPULLUP_ZMIN
#endif

// The pullups are needed if you directly connect a mechanical endswitch between the signal and ground pins.
const bool X_ENDSTOPS_INVERTING = false; // set to true to invert the logic of the endstops.
const bool Y_ENDSTOPS_INVERTING = false; // set to true to invert the logic of the endstops.
const bool Z_ENDSTOPS_INVERTING = false; // set to true to invert the logic of the endstops.
//#define DISABLE_MAX_ENDSTOPS

// For Inverting Stepper Enable Pins (Active Low) use 0, Non Inverting (Active High) use 1
#define X_ENABLE_ON 0
#define Y_ENABLE_ON 0
#define Z_ENABLE_ON 0
#define E_ENABLE_ON 0 // For all extruders

// Disables axis when it's not being used.
#define DISABLE_X false
#define DISABLE_Y false
#define DISABLE_Z false
#define DISABLE_E false // For all extruders

#define INVERT_X_DIR true    // for Mendel set to false, for Orca set to true
#define INVERT_Y_DIR false    // for Mendel set to true, for Orca set to false
#define INVERT_Z_DIR true     // for Mendel set to false, for Orca set to true
#define INVERT_E0_DIR true   // for direct drive extruder v9 set to true, for geared extruder set to false
#define INVERT_E1_DIR false    // for direct drive extruder v9 set to true, for geared extruder set to false
#define INVERT_E2_DIR false   // for direct drive extruder v9 set to true, for geared extruder set to false

// ENDSTOP SETTINGS:
// Sets direction of endstops when homing; 1=MAX, -1=MIN
#define X_HOME_DIR -1
#define Y_HOME_DIR -1
#define Z_HOME_DIR -1

Edited 1 time(s). Last edit at 12/02/2013 03:10PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Zrcadlení výtisků
December 07, 2013 09:44AM
Díky,
spravně postavené endostopy a správný pohled na tiskarnu a vše je jak má.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login