Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Tisk mostů (bridge)

Posted by fugazza 
Tisk mostů (bridge)
September 25, 2013 05:10PM
Kdo máte zkušenosti s tiskem mostů, poraďte. Mně nejdou a nejdou. U menších děr se mi vlákno namotává se sousedním vláknem, u větších děr mi vlákno padá během tisku a přetrhává se. Vím, že záleží na materiálu, ABS z Mladče je v tomhle hotová tragédie, ale ani s jiným materiálem jsem se nedostal k uspokojivým výsledkům. Určitě by to vylepšil větrák a chlazení tištěného vlákna, ale určitě to nejde i bez toho? Na co si dát pozor, co nastavit?
Re: Tisk mostů (bridge)
September 25, 2013 05:23PM
Hodne zalezi na teplote a rychlosti tisku. Jestli ti pri tisku vlakno pada a trha se, tak bych to tipoval na vysokou teplotu a velkou rychlost. Ja bezne tisknu z ABS na 235 stupnu a mosty jedu na cca 20 mm/s a pri tehle rychlosti neni ani potreba zapinat vetrak... Jinak zaklad je mit dobre zkalibrovany extruder. Zalezi i v cem slicujes.
Re: Tisk mostů (bridge)
September 25, 2013 05:29PM
v skeinforge sem bez vetraku resil bridge vrstu:

podotykam, ze sem tisk ale 30mm/s
teplotu cca o 5°C dolu
snizit pohyb hotendu asi o 80 - 60% (podle teploty)
a davkovani plastu o asi 1 - 5% vic nez pohyb hotendu.
! pro bridge vrstvu ! ne zakladni feed a flow rate!!!
- timhle sem byl schopen prekrejt i 6,5cm diru pri tisku fukadla pro hotend na muj 60cm vetrak smiling smiley
ve finale to fungovalo tak, ze vlakno melo dost plastu, hotend jel pomalu, takze chladlo a drzelo se na miste a jeste se pak spojovalo s ostatnima, ale musi se to prave poladit tak, aby nebylo moc plastu, a hotend to nestih utrhnout treba i se sousednim vlaknem...

to jeste nez sem mel lepsi zkusenosti - ted bych asi jeste doladoval Infill width over thicknes spis, ale na tak aby ti zas do infilu ladoval moc materialu - vlakna by byli moc u sebe...

a hodne zalezi na teplote!!!

v slic3ru bych asi kouknul na rychlost u bridge a v advenced bridge flow ratio a podobne si stim pohral.

ale taky zalezi na plastu co mas... ted zkousim odjinud a budu muset zas malinko poupravit... bridge sice jde, ale ke konci se moc tencej vlakna, takze je to nahrane, oproti tomu, kdy to skoro neni poznat od normalni plne vyplne...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tisk mostů (bridge)
September 25, 2013 05:37PM
Tak snížit rychlost při kladení mostu... a já ji vždycky spíš zvyšoval, abych měl most co nejdřív pověšený na druhém konci, aby mi to neodkapávalo od hotendu a on spíš vlastně slouží přesně naopak jako držák vlákna, aby se neprohýbalo, plus malá rychlost = víc času na vychladnutí...

raptik wrote:
> teplotu cca o 5°C dolu

A to ti reprap stihne tu teplotu na tisk mostu opravdu efektivně snížit? Nebo je schopen ji snížit už dopředu před tiskem mostu, a nebo před tiskem mostu čeká na snížení teploty?

Slicuju ve slic3ru, ale podle mě pro základní nastavení mostů to nebude mít moc vliv, protože všude se dá nastavit rychlost a flow speciálně pro mosty.
Re: Tisk mostů (bridge)
September 25, 2013 05:44PM
skeinforge tiskne celou vrstvu jak bridge, takze pokud mas dlouhej perimeter, tak stihne (ten se tiskne jako prvni - vetsinou - pokud si nezmenis poradi tisku jednotlivejch casti vrstvy)
samozrejme taky zalezi na tom, jak ti rychle schladne hotend, pokud nestihne, tak to budes muset kompenzovat rychlosti pojezdu, aby vlakno tuhlo, ale jeste moc nepadalo vlastni vahou atd...
je fakt, ze obcas mi stacilo i 2°C dolu.

Ha! to me nenapadlo hledat a vymenit za cekaci nastaveni teploty u bridge.. smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 09/25/2013 05:46PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Tisk mostů (bridge)
September 27, 2013 04:18AM
Kde nastavim parametre pre bridge v KISSliceri?
Re: Tisk mostů (bridge)
September 27, 2013 06:45PM
Sorry, KISSlicer jsem nikdy neviděl. Ale obecně bych hledal u nastavení rychlosti tisku.
Re: Tisk mostů (bridge)
June 06, 2015 08:17PM
Kisslicer používám docela dost a mosty fakt neumí. Vůbec s nima nepočítá..... Zato umí docela slušně podpěry :-)
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login