Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

[VYRESENO] - Problem s LCD

Posted by HectorCZ 
[VYRESENO] - Problem s LCD
October 30, 2013 10:47AM
Zdravím všechny,
mám problém s LCD displejem. Když zapnu elektroniku, tak mi na něm (na displeji :-)) vyskočí jenom kostičky a nic víc. Přidávám i fotku. Děkuju za všechny rady.


Edited 1 time(s). Last edit at 11/01/2013 11:09AM by raptik.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Začátečník
Re: Problem s LCD
October 30, 2013 11:14AM
Ahoj,
nevylučuju ani jiný problémy, ale vypadá to, že nemáš optimálně nastavenej kontrast (trimr na pinu3). To nastavení je překvapivě ostrý, musíš se trefit asi tak do 15% dráhy. Neboj se s tím pokroutit.
Re: Problem s LCD
October 31, 2013 04:59AM
Kontrastom to nebude. Ten displej je 4 riadkový a kocky sa zobrazujú len na 1 a 3 riadku. Toto isté sa zobrazí pokiaľ je na displej zapojené iba napájanie. Ja som bojoval s podobným problémom. Za predpokladu správneho prepojenia s riadiacou doskou s najväčšou pravdepodobnosťou nemáš nakonfigurovaný FW pre podporu tvojho displeja a ten jednoducho nedostáva dáta ktoré sa majú zobraziť. Ja tam mám MARLIN. Ak by si sa z toho nevedel vymotať, daj vedieť a môžem ti sem skúsiť dať čo tam mám naládované ja. Akurát si to budeš musieť poštelovať čo do kalibrácie a tak.
Re: Problem s LCD
October 31, 2013 12:37PM
Děkuju za rady. Já tám mám ten Kliment Spriter.

Bulman: Přes den jsem zkusil co se dalo..večer tam zkusím dát ještě ten Marlin. Mohl bys tedy sem dát to co tam máš ty?
Re: Problem s LCD
October 31, 2013 12:38PM
Ten displej má čtečku nebo nemá? V těch se to právě liší.. a ještě navíc, v Marlinu jsou právě chyby co se týče toho LCD.. poskytni bližšíí informace..
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 02:18AM
dj_god: Ano čtečku má.
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 03:52AM
Bulman: jakou máš verzi Marlina? Zkusil jsem si zkompilovat teď tu poslední (asi 18 hodin starou) a starší panelolu (bez port expanderu) mi s ním nefunguje-jako HectoroviCZ. S verzí Marlina starou cca 6 měsíců mi funguje.
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 05:32AM
Ja tam mám nahodené toto:
Attachments:
open | download - Marlin_Panelolu.rar (176.9 KB)
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 05:44AM
Bulman: verze Marlina je hodně podobná mojí fungující. Já mám původní Panelolu ještě bez port expanderu a RAMPS1.4 (Ty máš zjevně Panelolu2 s expanderem a Sanguinololu). Teď záleží co má HectorCZ.
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 06:14AM
Presne ako píšeš. Mám Panelolu 2 s expandérom a dosku Sanguinololu. Konkrétne je to tento set.
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 10:03AM
Já mám tenhle set [gadgets3d.com]
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 10:08AM
Tak to Ti to s mou konfigurací nemůže fungovat. Ale vydrž, mě už se podařilo rozchodit toho posledního Marlina, tak ho teď zkusím nakonfigurovat pro Tebe.
Poslal jsem Ti PM.

Edited 1 time(s). Last edit at 11/01/2013 10:31AM by jirpil.
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 10:43AM
Moc všem děkuju, problem vyřešen, displej běží!:-)


Uploaded with ImageShack.us
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 10:53AM
takze funguje??? jestli jo tak gratuluju vsem smiling smiley
a ted proc pisu smiling smiley

muzu upravit nazev tveho prispevku na [VYRESENO] - Problem s LCD ????


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 10:56AM
smiling smiley Konfigurace Marlina pro nevlastní hardware na dálku je má specialita.
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 11:04AM
trochu off topic, povaluje se mi doma lcd podobneho typu [www.gme.cz] (asi to nebude presne on, ale neco v podobnem stylu) ktery jsem puvodne kupoval pro raspberry. Ma cenu uvazovat nad pripojenim k ramps nebo to za tu praci nestoji a vyplati se koupit rovnou nejaky set napr [www.aliexpress.com]
tusi nekdo jak moc slozite by ve firmwaru bylo slozite pripravit podporu? Co si pamatuji nejaky navod tak tam se to resilo jen nejakou malou externi knihovnou pro komunikaci a jinak obsluha byla easy. Takze by se asi musela prepsat potazmo vyuzit tu co uz ve firmwaru je.
Co jsem se dival na wiki, tak kabelaz je jednoducha, napajeni, 6 ridicich + maximalne pridani potenciometru na regulaci kontrastu.
Co myslite?
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 11:06AM
Raptik: můžeš:-) Ještě jednou děkuji
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 11:17AM
bajn:
uprav si tu malinko ten text a ja ti z toho rovnou udelam novej thread v napadech a nebude to off topic... winking smiley

obecne by to problem bejt nemel, jde jen o spravne nadratovani a pochybuju, ze by tvurce marlina(nebo jineho fw) a prisluhovaci pouzivali jinou knihovnu nez ma arduino nativne...
takze spis pujde o spravne nastaveni pro knihovnu (radky/znaky atd.), spis male upravy...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 11:29AM
raptik: mela to byt jen rychla otazka, zatim ani neni cas to resit, spis jen, kdyz se tu resilo pribuzne tema smiling smiley Az to bude aktualnejsi, tak vytvorim tema winking smiley
Re: Problem s LCD
November 01, 2013 11:33AM
bajn> jo jasne, task by task smiling smiley taky ted palim cihly... winking smiley

sakra bejt moderator, to je mor... uz zas sem misto reply klik na edit... smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: [VYRESENO] - Problem s LCD
November 03, 2013 04:19PM
Dobrý den,
mám stejný problém jako je uvedený v topicu s rozchozením LCD displaye na ramp 1.4 mohl by jste mi prosím někdo poslat firmware? Děkuji
zakojmail@gmail.com
Re: Problem s LCD
November 18, 2013 04:04PM
Ahoj všem,

prosím o pomoc se stejným problémem. Nevíte někdo jak to nastavit v Repetier-Firmware. Mám Arduino Mega 2560 + Ramps 1.4.

Děkuji předem.
Re: [VYRESENO] - Problem s LCD
November 19, 2013 06:12AM
Ahoj, v Configuration.h si bajdi FEATURE_CONTROLLER a nastav ho na to co máš, když tam není tvůj display dej 1 a v uiconfig.h pak nastav kostanty a piny dle tvého zapojení displaye
Re: [VYRESENO] - Problem s LCD
November 19, 2013 09:36AM
Díky, už to hraje.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login