Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Přesazování vrstev

Posted by wearts 
Přesazování vrstev
November 21, 2013 01:19PM
Zdravím,

mám tiskárnu Průša Mendel a stále se mi nedaří dostáhnout nějaké přesnosti. Tisk první vrstvy probíhá normálně, jenže už druhá vrstva je přesazená vůči té první klidně i o 2mm a to jak ve směru X, tak Y. Děje se to zcela náhodně, někdy víc, někdy skoro vůbec, ale i tak dochází k mírnému posunu, takže např. figurka směřuje zpravidla do -X,+Y. Vypozoroval jsem taky, že i když se tiskne čtverec, resp. přímka ve směru Y, tak se z ničeho nic pohne i osa X, spíš teda uskočí cca o 1mm. Rychlost tisku na to nemá moc velký vliv, proud v motorcích jsem zvedl, akcelerace snížil a zlepšení jen mírné. Používám Slic3r a Pronterface. Přikládám obrázky figurky sovy a čtverce (strany ve směru X a Y).

Děkuji předem za rady.
Attachments:
open | download - PB200431.JPG (55.1 KB)
open | download - PB200432.JPG (78.8 KB)
Re: Přesazování vrstev
November 21, 2013 04:52PM
Mno to spíš vypadá, že ti motory ztrácí kroky, nastav do nich proud tak aby zvládaly pojíždět osou (pokud mají velký proud, tak ztrácí kroky).
Máš pořádně napnuté řemeny?
Re: Přesazování vrstev
November 21, 2013 05:13PM
Proud na ovladačích nesmíš mít ani malý, ani velký (malý = málo síly, velký = tepelná ochrana Pololu vypne)

Zkus zablokovat motory a rukou pohnout osama, jestli nemáš někde vůli.

Akceleraci máš jakou? O jakých rychlostech se bavíme?
Re: Přesazování vrstev
November 22, 2013 11:03AM
Řemeny jsou napnuté dost, akcelerace jsem snížil na 10mm/s^2, rychlost tisku pouhých 5mm/s. Zkusím si ještě pohrát s nastavením proudu. Díky.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login