Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

problém se slickerem

Posted by Adryane 
problém se slickerem
March 20, 2014 08:01AM
Zdravím, mám prusu i2. Při zadání home tiskárna najede na dorazy tak jak má ale při zadání tisku v pronterface hotend začne stoupat a jede až do kolizní pozice s rámem tiskárny. Jednou se mi povedlo vytisknout kalibrační obrazec jinak tiskárna takhle blbne. Když jede nahoru nereaguje na end-stop. Při vypnutí napájení ramps a jejím opětovném zapnutí pokračuje tiskem ve vzduchu. Je jedno jestli soubor převedu ve slickeru nebo ve skeinforge. Nevíte někdo co s tím?
HB
Re: problém se slickerem
March 20, 2014 08:33AM
zkusil bych prohodit pololu ze z-osy s třeba x-osou a sledovat, zda se chyba přenese do x-osy.
jak reaguje z-osa na ruční polohování tlačítky z pronterface? Jezdí podle povelů správně? například 10 milimetrů nahoru popojede opravdu 10 milimetrů nahoru a zastaví se? pokud ano prohlédl bych g kód vygenerovaný zda je v pořádku, zda neposílá nějaká “vadná instrukce“ osu z opravdu nahoru. nebo g kód přilož sem.
Re: problém se slickerem
March 20, 2014 12:05PM
na povely reaguje tak jak ma. Pololu skusim prohodit zitra az se dostanu domu. G-code sem muzu hodit zachvili.
Re: problém se slickerem
March 20, 2014 02:31PM
Před prohazováním ukaž kód :-)
Re: problém se slickerem
March 21, 2014 06:09PM
[ulozto.cz]

Tady je kod prelozeny v pronterface, skeinforge nejak nechce spolupracovat.
Re: problém se slickerem
March 22, 2014 06:15AM
Řádek 31: G1 Z100.400 F6000.000
Řádek 1053: G1 Z100.800 F6000.000

Máš pravděpodobně blbě nastavenou výšku první vrstvy. Výška dalších vrstev je pak 0.4mm.

Ve Slic3r je to v Printer settings -> General -> Z offset

Edited 1 time(s). Last edit at 03/22/2014 06:18AM by FBITuco.
HB
Re: problém se slickerem
March 23, 2014 02:23AM
Podle G-kodu se objekt tiskne cely 100mm nad hotbedem (od vysky Z=100.4 do Z=140.0 mm).
Melo byt od 0.4 do 40.0 mm
Takze to vypada na 100mm offset v ose Z
Re: problém se slickerem
April 21, 2014 02:30PM
Dlouho jsem se k tomu nedostal a kdyz tak odesel termistor na hlave. Offset jsem opravdu měl nastaveni na 100 mm. Nastaveni jsem opravil soucasny problem ale je ze tiskarna najede na nastavene teploty ale nezacne tisknout, stale dohriva hot-end ale tisknout nezacne. Nemáte nekdo tuseni co bych s tim mel delat ?
Re: problém se slickerem
April 22, 2014 03:20AM
nezacne tisknout, jako ze se nehne nebo nebo zacne jezdit ale extruder netlaci?

v druhem pripade:
jestli ses na skeinforge, zapni generovani E kroku..., jinak se ti extruder ani nepohne.

Dimension musi bejt aktivovany
a pokud si dobre pamatuju v Speed zaskrtnout Add Flow Rate.
poznas to i tak, ze v gcodu nebudes mit na radcich, kde ma tisknout udaj s Exxx.x

napise neco do terminalu pronterface?

zkus si zpustit PID autotune a zjistene PID parametry pak pouzit, pokud mas blbe nastavene PID slozky v urcitem pripade ti teplota nevyjede presne na pozadovanou hodnotu, ale niz a tam zustane a nebude to stacit na povoleni k tisku (bude stale cekat na spravnou teplotu).
jestli si menil termistor, muze to bejt ta pricina, nebo ze mas spatne navolenej v firmwaru - sice by mel dohrad na udaj, jen skutecna teplota bude jina.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: problém se slickerem
April 23, 2014 01:43PM
v pronterface se nezacla ani hybat jen vyhazovala v logu teploty hot-endu a bedu.

to jsem vyresil tim ze jsem presel na repetier host, ten uz zacne vporadku tisknout ale extruder se toci tak malo ze z hlavy nic neleze.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login