Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

přerušený tisk

Posted by petan86 
přerušený tisk
May 09, 2014 01:01PM
Ahoj, potřeboval bych poradit jak návázat přerušený tisk..

Tisknul jsem krabičku na RAMPS, ale tisk trval dlouho a musel jsem tisk stopnout. Je nějaký způsob jak tisk navázat....??

Předmět je pořád přilepený na podložku ve stejné poloze, znám i číslo vrstvy ve které se má pokračovat..

Dik
Re: přerušený tisk
May 09, 2014 01:07PM
Podle me je realne prerusit tisk na chvilinku napr kvuli vycisteni trysky, nahozeni noveho materialu apod. cokoli delsiho bych se vykaslal.

Ale jestli mas gcode, tak ja to resil tak, ze si nasel krok kde se to prerusilo a pustil to od toho dalsiho, ale pozor, pokud ten posledni krok melo byt neco dlouhheho (napr cara) pri ktere se toho melo hodne vytisknout, tak si tam uprav ten kod, at ti nevytlaci hodne materialu najednou.
Re: přerušený tisk
May 09, 2014 02:36PM
Zdar petan,

me se podarilo navazat tisk po dvouhodinovem preruseni.
staci jen v gcode najit misto preruseni a vse pred nim umazat (krom nastaveni teplot nazacatku)
a hlavne si dat bacha abys nemel startovaci pozici hotendu nize nez je uz vytisknuta cast dilu.

na mem dilu nebylo videt kde doslo k preruseni (z duvodu vadneho termistoru), nastesti se mi to seklo v infillu.

neB
Re: přerušený tisk
May 09, 2014 03:02PM
Jestli znáš výšku, tak ji vyhledej v gcode. Podle souřadnice Z a to co máš už vytisknuté odmázni a spusť.


3draty.cz - celokovový hotend
Re: přerušený tisk
April 04, 2015 02:27PM
Jo to by ta moje tiskárna ale musela podle G-code vyjet nahoru, to ona ale odmítá, místo toho jen řvou motory a začne tisknout odspoda, takže nekompromisně narve trysku do modelu z boku.
Re: přerušený tisk
April 04, 2015 08:09PM
Už sem si na to přišel sám, na vině byl parametr F6000 u G1 Z......, když se tam dá F100, je vše vpořádku, dík.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login