Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

amps + arduino heat senzor problem

Posted by Bajn 
amps + arduino heat senzor problem
July 06, 2014 07:31AM
Hoja, nesetkali jste se nekdo s problem ze by prestali zaroven fungovat na arduino anaologove piny A14,A15? Jsou to ty piny na kterych je pres ramps teplotni cidlo t1,t2 tzn heat bed potazmo druhy HE.

Bracha pustil nahrivani, vse ok, pak koukne na teplotu a 2000C vypnul, resetoval a nasledne uz ukazoval pouze nejakou konstantni teplotu, at uz s pripojenym cidlem/odporem nebo bez. Nasledne jsem zkouseli prepnout piny na T2 coz se chovalo stejne blbe. Zvlastni je, ze T0 funguje bez problemu.

Nenapada vas nekoho co s tim? Potazmo co to zpusobilo, aby se to pripadne po vymena arduina neopakovalo?

Pocitam, ze ve firmwaru staci zmenit akorat nastaveni v pins ze 14 na 15, nic jineho ve firmwaru/repetieru by na to vliv mit nemelo, ne?
Re: amps + arduino heat senzor problem
July 07, 2014 04:58AM
jinak jeste podotknu, ze cesty dpsek vypadaly od pohledu ok, vsechno ostatni bez problemu funguje.
Re: amps + arduino heat senzor problem
July 07, 2014 06:00AM
Vypadaly od pohledu ok je nám prd platný. Napřed to měř, potom to řeš.
Re: amps + arduino heat senzor problem
July 07, 2014 06:12AM
Bajne, podle mě podobnejj problém už tu byl [forums.reprap.org]
Řešil to výměnou procáku, pokud vím.
Re: amps + arduino heat senzor problem
July 07, 2014 06:40AM
FBITuco:prodavam jak jsem koupil, desku nemam u sebe. Proto jsem jen zadal alespon vizualni kontrolu, zda neni videt neco odpaleneho.
Necham ho promerit cesty.Co se tyka nejakeho odporu na delici, potazmo kondiku tak asi nebudou primo v cipu, ne?
Poslu mu zatim nahradni arduino, ale i tak bych rad zjistil v cem je problem smiling smiley
Re: amps + arduino heat senzor problem
July 07, 2014 08:46AM
Proměřit cesty, případně odpájet ten kondík (Kdyby byl proraženej a dělal by zkrat na zem)... Pokud nepomůže, použít jiný piny/vyměnit čip...
Re: amps + arduino heat senzor problem
July 07, 2014 09:33AM
Ano, tenhle problém jsem řešil a nedořešil. Koupil jsem novou desku. V původní asi vadný chip. Ten jsem nechal vyměnit, ale nešel naprogramovat. Druhý už jsem tam nedával. DPS byla na proměření OK, kondík i odpor měřeny a také OK. Bylo to evidentně v chipu.
Re: amps + arduino heat senzor problem
July 07, 2014 09:34AM
Výhoda uspořádání Arduino+RAMPS je, že RAMPS můžeš odpojit a diagnostikovat Arduino samostatně (třeba celkem elementární prográmky na to použitelné jsou v knihovnách, s použitím jednoho trimru ty vstupy mužeš ozkoušet...). Drobek by to nezvládnul?
Re: amps + arduino heat senzor problem
July 07, 2014 10:29AM
jo to by asi dal, nemas nejake konkretni typy na vyzkouseni funkcnosti?
Re: amps + arduino heat senzor problem
July 07, 2014 11:00AM
Na to čtení stačí příklady z Arduino IDE - třeba AnalogReadSerial (Soubor / Příklady / 01. Basics)


3draty.cz - celokovový hotend
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login