Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Hotend

Posted by CADS 
Hotend
September 08, 2014 04:39AM
Ahoj,

tiskl jsem přes celý víkend a ani jeden tisk nevyšel. Né ovšem vinou hotendu, každopádně jsem spustil před chvílí spustil tiskárnu a zpočátku se mi hotend nežhavil vůbec nebo pomalu. Zkontroloval jsem dráty žhav tělísko, vše vypadá v pořádku. Nakonec to naběhlo, ale žhaví to o poznání pomaleji. A teď mi to začalo klesat, i přesto že mám v G-code nastavenou hodnotu a ta je pak i na displeji.

Děkuji,
Jakub.

Edited 1 time(s). Last edit at 09/08/2014 04:41AM by CADS.
Re: Hotend
September 08, 2014 05:20AM
to mi nak nestimuluje, nebo sem nakej pomalejsi.

jak ti muze teplota klesat, kdyz na displeji je?
diplej ukazuje teplotu s termistoru... repsektive ve formatu aktualni / nastavena

to ze to zhavy pomaleji, mi parkrat delalo taky z duvodu:
- spatnej kontakt topneho telesa s heatblokem (spravidla pak i pri zmene rychlosti podavani materialu behem tisku dlouho trvalo dohrati na teplotu - treba pokud sem tisk okraj 60mms a infill 90mms)
- tepelna (proudova) pojistka na hotend obcas zafungovala, takze odpinala behem nahrejvani (tisk uz byl v poradku, jelikoz na dohrejvani pri tisku neni potreba tolik proudu diky regulaci)
- kdyz zacal odchazet 400W PC zdroj, tak se prodluzovaly doby nahrejvani jak hotendu, tak heatbedu (mluvim napr o 2 - 5 minutach na HE a 20 - 40 hotbed (110°C) ). na prumyslovym je to o tridu jinde

ja nomalne delam to, ze topne teleso obaluju alobalem podle potreby (s tenkou mezivrstvou pasty na chladice z GME) vetsinou sou ty diry na ty patrony vetsi, a nemluve o tom, ze ty patrony nemaj stejnej prumer na zacatku a na konci - zuzuji se (aspon ty 4 co tu mam doma) a od te doby nemam problem s kolisanim teploty pri tisku a nahrati je lepsi...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Hotend
September 08, 2014 05:42AM
To nevím jak je to možné, proto jsem to tady napsal, vím jak jsou teploty na displeji seřazeny. smiling smiley Aktuální hodnota klesá a nastavená je na 260°C. Mám pocit že bude něco s kontakty přímo na topném tělísku. Někdy to žhavý rychle a jindy vůbec. Niméně hotbet se žhavý v pohodě.
Re: Hotend
September 08, 2014 07:05AM
smiling smiley ja mel za to, ze ti ukazuje aktualni 260 a pokud prilozis externi teplotni sondu, tak ze ukazuje klesajici...

muzes mit i vadnou patronu.

ale vsadil bych boty na:
zdroj,
pojistku,
hodne spatnej prenos tepla (ale ten bych vyloucil, kvuly tomu jak si zminoval, ze to ani nezaclo nahrejvat)

teoreticky spinaci FET, ale pokud vim, tak odchazej stylem funguju a najednou nefunguju smiling smiley


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Hotend
September 08, 2014 07:22AM
Teď změna grinning smiley, jak si mi poradil obalil jsem to alobalem. I když mám pocit že to asi vliv nemá. Zadal jsem tisk teplota v pohodě vystoupala na 250°C a cca v 15 min začala klesat a teď se zastavila na 234°C a zatím tam zůstává. Cca okolo 30 min. začíná pomalu stoupat 5-10 min. o jeden stupeň. 42 min. jsem zpět na 250°C a mám za sebou 81% tisku.

S pozdravem,
Jakub.

Edited 2 time(s). Last edit at 09/08/2014 07:44AM by CADS.
Re: Hotend
September 08, 2014 07:45AM
to je hodne zajimavy....

15minut?
bud blbne zdroj, tepelna pojistka na rampsu, nebo hoooooodne blbe ujety PID parametry, ze ti hodne pomalu osciluje regulace


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Hotend
September 08, 2014 07:47AM
Zkontroluj přívody k tělísku, změř odpor za studena, vypočítej odpor za tepla, vypočítej odpor když to bude mít problémy s teplotou (Musíš donutit tiskárnu, aby to krmila PWMkou 100%, nebo použít osciloskop).
Vyměň termistor.
Oddělej pojistku z RAMPS, případně jakoukoliv další ne-tavnou pojistku.
Vyměň tranzistor.
Re: Hotend
October 31, 2014 03:46AM
Byl to spálený Mostfet.

S pozdravem,
Jakub.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login