Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Rozdílné teploty u ABS

Posted by pfifferling 
Rozdílné teploty u ABS
October 02, 2014 08:11AM
Ahoj, používám ABS od Průši (netuším jaký je primární výrobce). Momentálně jedu na 250 stupňů. Je možné, že se významně liší vlastnosti u černé a oranžové barvy? Černá se na 250 zasekává a prostě neleze a vrstvy jdou od sebe poměrně snadno rozdělit. Oranžová to nedělá. Nebo je chyba jinde?
Re: Rozdílné teploty u ABS
October 02, 2014 09:57AM
jj, zalezi na primesich, barve a rychlosti tisku

takze pokud mluvis o tisku za stejne rychlosti, tak kazda barva muze chtit jinou teplotu...

nemluve jeste o hotendu, kde kazdej HE ma jine teplotni vlastnosti, ale v tvem pripade jde o tisk na stejnem HE.

Edited 1 time(s). Last edit at 10/02/2014 09:58AM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Rozdílné teploty u ABS
June 13, 2015 10:03AM
dobry den
mám sof.Slic3r
elokovová tryska pro RepRap 3D tiskárny. Unikátní jednodílný design vnitřní části z leštěné potravinářské nerezi. Umožňuje tisk všech běžných materiálů jako ABS, PLA, Nylon a další. Tryska se aktuálně vyrábí jen pro 3mm filament.

Zdá se mi ze při spuštění a nahřátí při tisku ABS mám nižší teplotu než je zadaná? Help
Re: Rozdílné teploty u ABS
June 13, 2015 02:41PM
slicer ma dve nastaveni teploty... jedno pro prvni vrstvu (pro lepsi prilnuti materialu k podlozce) a druhe pro uz samotny tisk.

neni to ten pripad??? ze prvni vrstva je jinak?

pak se jeste podivat do nastaveni custom gcode, jestli tam neni uveden gcod pro nastaveni teploty napr M109 S210 misto M109 S[first_layer_temperature] nebo ten M109 S210 za M109 S[first_layer_temperature]
tim by doslo k prepsani hodnoty nastavene v sliceru na hodnotu 210°C (z meho pripkladu, co tam budete mit vy netusim smiling smiley )

a teda pokud hotend nema problem se vyhrat na pozadovanou teplotu...

Edited 1 time(s). Last edit at 06/13/2015 02:42PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login