Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

dobiha me marerial

Posted by Ditr 
dobiha me marerial
February 07, 2015 06:11PM
zdravim vse uz mam vyladeno akorat mi nastava malinky a snad uz posledni problem mezi 3-5tou vrstvou tisku mi dobehne material trysku a zacne se v nem rypat zatim to resim tak ze za tisku pritahnu desku a vse jedo konce tisku ok. zkousel jsem udelat na filamentu zarezy po 10cm a na extruderu dal vytlacit 10cm a opravdu vytlacil 10cm a zastavilo se to primo na rysce takze extruder je v pohode. nesetkal se stim nekdo?? kde mam hledat problem?
Re: dobiha me marerial
February 08, 2015 03:31PM
mas predavkovano... ve slicru zmensi ten davkovaci koeficient je to to policko pod prumerem fillamentu...

delas prvnich pet vrstev plnejch ze? (pripadne 100% infill)

kalibroval si snad i slicer ne???

ja ho normalne kalibruju, ze dam tisknout kostku 20x20x10 s plnym infilim a podle preplacanosti / poddavkovani hejbu s tim davkovacim koeficientem


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: dobiha me marerial
February 08, 2015 05:38PM
prvni 3 vrstvy plne
davkovani uz mam na 80%

Edited 1 time(s). Last edit at 02/08/2015 05:39PM by Ditr.
Re: dobiha me marerial
February 08, 2015 06:27PM
máš správně nastavenej průměr drátu (reálně změřenej)?, a spravně zkalibrovaný osy x a y?, já osobně mám ve sliceru 93% aby to dávkovalo správně, ale záleží na spoustě věcí.
Re: dobiha me marerial
February 09, 2015 07:58AM
ano drat mam realne zmereny digitalni suplerou x,y,z jsou nasraveny podle reprap kalkulacky kdyz tisknu kostku 20x20x20 tak to nedela ale kdyz neco vyssiho tak se mi to vtom zacne rypat zajimavy problemek
Re: dobiha me marerial
February 09, 2015 08:51AM
Neprokluzuje je ti spojení závitovek a motorů na Z ose ?
Re: dobiha me marerial
February 09, 2015 02:27PM
Zkus změřit reálně jak osy X a Y, tak Z jestli dojedou, tam kam mají. (Kalkulačka je jedna věc, realita druhá - já mám reálně při vypočítaných krocích odchylku 0,5 mm a ono to pak může dělat brikule). U osy Z si vezmi nějakou kostičku, nebo něco co budeš moct změřit (kus AL profilu apod.) a po ujetí té vzdálenosti (na několik kroků, ať nasimuluješ reálné chování) strč kostičku mezi heatbed a trysku jestli je vzdálenost správná.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login