Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Problém s osou Y

Posted by juricaj 
Problém s osou Y
February 16, 2015 06:10PM
Zdravím, začínám být trochu bezradný, nějak mě nenapadá, jak to vyřešit. Tiskárnu se snažím už nějakou dobu zkalibrovat, nejdřív jsem ke slicování používal skeinforge, ten se mi ale neosvědčil (vůbec nechtěl v ubuntech ukládat profily) a teď jsem začal se Slic3rem. Stává se mi, že mi tiskárna tiskne objekty s kratší délkou v ose y než by měla být, to platí ale jen pro obrysy vrstvy, když přijde na výplň, tak ta už je rozměrově v pořádku a tudíž překryje jednu stranu obrysu, tohle se mi stalo při použití obou slicovacích programů (kalibrace jednotlivých os samozřejmě proběhla), předpokládám, že chyba bude nejspíš někde ve sprinteru, ale netuším, kde bych něco takového mohl vyladit. Díky předem za tipy.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/16/2015 06:13PM by juricaj.
Re: Problém s osou Y
February 17, 2015 03:40AM
ad ubuntu, predpokladam, ze si zkousel experimentovat s uziv. pravy a pod kterym usrem to zpoustis??? ja mam ubuntu 14.04 LTS a v pohode... jak slicer tak skeinforge

zkus jinej FW - marlin nebo repetier

bodla by fotografie problemu... me treba delala spatne nastavena retrakce, ze zacatek vlakna (steny) byl jakoby nepripojen k objektu...
pak i spatne nastavena teplota s tloustkou vlakna mi delalo, ze obvodove steny jakoby drzeli jen v rohach - dala se krasne sloupnout, nebo prostrcit ziletka mezi vnejsimi vlakny a vnitrnim perimetrem - vlastne to vypadalo, jako by se obvod tisknul s posunutejma souradnicema, ale vnitrek ok (nekdy to bylo treba i jen na jedne strane objektu)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Problém s osou Y
February 17, 2015 07:21AM
Jistě, pouštěl jsem ho i jako root, experimentoval s verzema apod. Časem se k tomu rád vrátím a zkusím to pořešit čím by to mohlo být, ale teď už bych rád s tiskárny i něco dostal. Jinak jo, zdá se, že se jedná o něco podobného, jako píšeš v poslední části, že vnitřek je ok a ale obvod je jakoby posunutý. Fotku pro názornost dodám, až se odpo vrátím domů ze školy.
Re: Problém s osou Y
February 17, 2015 01:19PM
Tak jsem nakonec zjistil sám, co bylo za problém, mlátil jsem se do hlavy, že se mi na to nepodařilo přijít... Měl jsem špatný kontakt na jednom z vodičů u endstopu pro osu y, dneska mi úplně přestal jít, od té doby je zdá se všechno ok. Znovu to zkalibruju, protože se zdá, že už při kalibraci byl jeblý a nejspíš bude všechno ok. Jen je zajímavé, že se to projevilo zrovna tak. Díky za snahu mi pomoct. smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login