Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

vlnité rohy

Posted by PIMPin 
vlnité rohy
February 19, 2015 07:08AM
Od včerejška řeším problém na RII s podivným vlněním v rozích,dělá to i v obloucích..Nezáleží jak objekt natočím,projevuje se to v obou osách.Zkoušel jsem snížit akcelerace na 1000 ale pořád stejný..Dělá to jak s ABS,tak PLA..Řemeny jsem dotáhl i povolil ale to vliv nemá,tak nevim.

[www.imagehosting.cz]
Re: vlnité rohy
February 19, 2015 10:59AM
me pomahalo na tohle mit stejnej pomer akceleraci jak extruderu tak os. (pokud upravim osy, mel by se sdekvatne upravit i extruder)
pak se to da odladit i hranim s jerkem. Ale lip mi to slo akceleracema.
tada za predpokladu, ze ti nekolisa teplota...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: vlnité rohy
February 19, 2015 11:02AM
jak presne myslis raptiku ten pomer? Mam pocit, ze mi prave bracha popisoval nejake problem, ale nebyl jsem uz dlouho na morave, tak to nemuzu na zivo overit, diky smiling smiley
Re: vlnité rohy
February 19, 2015 01:16PM
No nekde budu mit bordel ve fw,koupil jsem LCD tak jsem si podle staryho fw nakonfiguroval novej kvuli tomu LCD a od ty doby to dela tohle..hodnoty akceleraci i jerku jsem opsal ze staryho fw,tak nevim..
Akcelerace os mam na 1000 a na extruderu 4000, tak zkusim ubrat na extruderu.
Re: vlnité rohy
February 19, 2015 02:49PM
Quote
Bajn
jak presne myslis raptiku ten pomer? Mam pocit, ze mi prave bracha popisoval nejake problem, ale nebyl jsem uz dlouho na morave, tak to nemuzu na zivo overit, diky smiling smiley

No, treba pokud zvednu tiskovou akceleraci os, mel bych umerne zvednout i akceleraci extruderu, jinak nebude tak uplne stihat zrychlit davkovani...
Mozna sem tohle sem i do nakeho vlakna daval jako svuj problem, ale uz si nepamatuju.
rozhodne pomohlo pri zvednuti akcelerace os z 1500 na 2000 taky zvednout extruder z 150 na 200.

Rozhodne 4k na extruderu nemam. ted sem zas chciplotina smiling smiley tak nemam ani silu mrknout, ale po pameti je to tak 2000 na osach a 200 pro extruder a jerk 20, extruder ted nevim

Ale nekdy se tohle projevuje i materialove, ale to muze bejt dusledek teplotne-rychlostne-akceleracniho vlivu daneho materialu, jak moc je na to haklivej.
Myslim, ze sem tohle zacal resit az z pokusy s tiskem na 120mm/s u 60mm/s se mi to neprojevovalo.

Edit: nasel sem, ale koukam, ze sem nedopsal reseni smiling smiley LINK

Edited 1 time(s). Last edit at 02/19/2015 03:09PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: vlnité rohy
February 19, 2015 03:44PM
zitra si s tim zkusim pohrat,ted jsem ubral jerk z 20 na 15 a je videt zlepseni ale jeste to neni ok..
Re: vlnité rohy
April 06, 2015 03:17AM
Nejčastěji je to uvolněním něčeho v ose x nebo y, u mě to byli vytřepané matičky pod podložkou, dokonce krom zvlnění to dělalo šišatý kružnice sad smiley
Re: vlnité rohy
April 06, 2015 04:11AM
nějak se mi to už nechtělo řešit,tak jsem na to hodil bobek..stačilo pár delších tisků a problém zmizel,něco si sedlo asi grinning smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login