Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

CTC 3d filament - problem?

Posted by W1mpy 
Re: CTC 3d filament - problem?
December 28, 2015 09:23AM
Hmm a nemas tu ptfe moc dole u trysky? Musis tam mit misto, myslim ze tomu rikaji meltzona...
Re: CTC 3d filament - problem?
December 28, 2015 02:31PM
To by mohlo být ono, lehce jsem zkraoval závit u "heatbarrier" trubičky a PTFE bude moc dlouhá a dole se určitě dotýká uplně po celém obvodu trysky, díky za tip! smiling smiley Vlastně vám všem, jsem rád že jste tu dost zkušení a rádi poradíte, né jako na jiných fórech kde člověka furt odkazujou na google :-D
Re: CTC 3d filament - problem?
December 29, 2015 03:50PM
Tak vypadá to že to bylo opravdu tím, v práci sem dneska všecko pročistil, zalapoval heatbreak a hliníkové žebra, dal mezi ně trošku pasty a heatbreak je nyní jen trošku vlažný i při dlouhém tisku, zkrátil sem PTFE trubičku aby byla větší melting zóna, doma jsem si pak pohrál se skládáním aby všecko sedělo tak jak má, dal první tisk a byl mile překvapen jak to s filamentem od mladeče frčí, jedinej problém mám s většíma krycíma vrstvama, když mám malou výplň, filament prostě neumí udělat tak dlouhý most bez toho aniž by se přetrhl, chová se to jako tzv.: "underextrusion", nicméně občas mi příjde že filamentu jde spíš více než méně, pokud tisk dojede do konce a chystá se na další vrstvu, táhne za sebou ještě kousek vyextrudovaného filamenu, nicméně si myslím že to se dá doladit ve sliceru přes "retraction distance", také se mi zdá že jsou s tímto filamentem trošku větší problémy s přilepením na hotbed a na větší předměty je třeba nahřát na více stupňů extruder a zapnou aktivní chlazení smiling smiley
Re: CTC 3d filament - problem?
December 30, 2015 09:34AM
Myslim si ze to jen tak nedoladis,ale zkus to. Kvalitni a spolehlivy hotend je pul tiskarny...
Re: CTC 3d filament - problem?
December 30, 2015 02:56PM
Všecko v pořádku, pořešil jsem to k maximální spokojenosti, hotend není žádná výhra ale nechá se s ním pracovat, hodně mě nakopli rady tady od vás a už vím co a jak je kde třeba aby to mělo to co to potřebuje, zatím sem hodně spokojený, rozhodně ale plánuji hotend vyměnit, ale to až po novém roce, pak na něm začnu pracovat smiling smiley
Re: CTC 3d filament - problem?
December 31, 2015 12:31PM
hele, co to tisknes na fotkach za suplicky? To mas do nejakeho poradace? Uka! smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: CTC 3d filament - problem?
January 07, 2016 01:57PM
Ahoj, jen takovej suplikovej poradac z thinkverse winking smiley
Re: CTC 3d filament - problem?
January 07, 2016 03:42PM
takhle to nenajdu, dej sem link, prosim smiling smiley


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: CTC 3d filament - problem?
January 08, 2016 03:10PM
Tohleto - Šuplíčky :-)
Re: CTC 3d filament - problem?
January 08, 2016 04:52PM
to vubec nevypada zle! Zkusim to taky. Hned jak vytisknu funkcni energoretizek pro tiskarnu - uz me sere jak se tam ty draty mrcasej. Dneska se mi prerusil dratek k termistoru na HB, nastesti Merlin to hned poznal...


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: CTC 3d filament - problem?
January 09, 2016 07:50AM
Je to dost užitečný, mám v tom trysky, šroubečky, podložky, planžety na skalpel, matičky atd... Nemusím to mít všude po stole a v pytlíkách smiling smiley
Re: CTC 3d filament - problem?
March 23, 2016 05:49AM
Ahoj,
protoze sem s timto hotendem spokojeny (levny, funkcni, jednoduchy) tak jsem jej stale nemenil, nicmene po dokonalem tisku tiskarna opet zacala delat "gaps", proste mezery mezi nanasenim, takze pak spodni vrstva vypada jako by ji mezi dvema strunama vedle sebe jeste jedna chybela, vyzkousel sem uplne vsechno od zkraceni/prodlouzeni PTFE, jine trysky pod... az po pridaniaterialu ktery pak opravdu ve svislych vrstvach prebyva, a nevim co by to mohlo dale delat, na netu je na to spousta rad ale zadna nezabira a zajimave je ze to zavalo delat zniceho nic, a nedela to nahodile aby byl spatny remen nebo ta.. je to opravdu mezi kazdou vodorovnou nanesenou vrstvou takze z toho mam taoovy sitko, nevite cim by to dal mohlo byt? Dost me to zarazi smiling smiley
Re: CTC 3d filament - problem?
March 23, 2016 06:01AM
Tak jsem ted premyslel a problem by mohl bytopravdu v remenech, mam loziska vlozena do drevene desky a asi se trosku mackly ke strane a uvolnily remeny a mozna je mam malo napnute, vyzkousim, az prijdu z prace a napisu jak sem dopadl smiling smileyNapadlo me to hned jak sem odeslal predchozi prispevek grinning smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login