Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Mach 3 Pomoc .

Posted by milou 
Mach 3 Pomoc .
December 29, 2015 08:23AM
Ahoj .
Dostala se mi do ruky cnc frézka od kamaráda na oživení . Řídící systém Mach 3 . přes LPT port . z návodu nejsem moudrý . Nejde hýbat osama . Dělá v tom někdo ? Díky .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Mach 3 Pomoc .
December 29, 2015 12:23PM
Musíš nadefinovat kde a jaký se tam nacházejí motory, stoupání závitovek, počet kroků na otáčku atd... Musíš si pohrát s nastavením, trošku sem se v tom taky šťoural ale Mach3 nevyhovoval tak sem přešel na CNC Linux EMC smiling smiley
Re: Mach 3 Pomoc .
December 29, 2015 12:35PM
Tak, tak.
Přehoď to LinuxCNC a bude to v pohodě.
Navíc realtime a windows (Mach3) to moc nejde dohromady.

Michal
Re: Mach 3 Pomoc .
December 29, 2015 01:24PM
Takže nejdřív přeinstalovat win na linux ? Ten je zdarma ne ? licenci na něj nemám . Je v češtině ?

Edited 1 time(s). Last edit at 12/29/2015 01:25PM by milou.


www.3d-konstrukce.cz
Re: Mach 3 Pomoc .
December 29, 2015 03:56PM
Rozhodně bych doporučoval přeinstalovat, Windows nedává přímý přístup na LPT port, všecko běží přes proprietální ovladače windowsu a tím se zvedá latence = menší posuvové rychlosti, ztráty kroků, nadměrné bzučení motůrků při mikrostepech atp... CNC Linux je rozhodně zdarma, licenci ždnou nepotřebuješ, obsahuje v sobě již vše co budeš potřebovat na zprovoznění a čeština do něj tuším také existuje i když já raději angličtinu, pokud pak hledám nějaký tutorial a jsou názvy anglicky, většinou mám problém domyslet si jak to autor překladu přeložil a kam mám vlastně jít, také je důležité na jakém HW to budeš provozovat, měl sem dvě mašiny, výkonostně stejné, jedna s INTELEM druhá s AMD a na intelu byla latence a možnost používání rychlejších posuvů daleko menší než u AMD processoru, i když nezáleží jen na processoru ale na chipsetu, propustnostech atp... Je třeba to odzkoušet, kdybys potřeboval píchnout můžu ti dát nějakej kontakt a nějak by sme to dali dohromady winking smiley
Re: Mach 3 Pomoc .
December 30, 2015 10:00AM
Ahoj . problém vyřešen . V MACHU je jedna podkarta nastavení hodně šikovně schovaná . Bylo nutné v ní datové lince přiřadit pin kabelu k oddělovací optodesce . Není to jako arduino offline . No a teď už jen kalibrace . Ale díky . Jinak ten systém v linuxech je jednoduchý na užívání , ale nastavení je porod . Proto jsem to zavrhnul .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Mach 3 Pomoc .
December 30, 2015 02:54PM
Nastavení je trošku složitější ale má to zase mnoho funkcí k lazení a jak říkám menší latence atd atd.. ale pokud Mach3 vyhovuje proč ne? smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login