Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

problem s hotendem, nebo extruder?

Posted by Spoach 
problem s hotendem, nebo extruder?
January 02, 2016 05:47AM
caute,

konecne prez vsechny problemy jsem se prenesl vse uz jede jak ma, firmware jsem nastavil
z nepochopitelneho duvodu nevim proc mi jde nahrat jen fw marlin, repertier proste nejde, nebo nahrahje se ale nic mi nechce komunikovat a displej mi ukaze jen welcome a to je cele.
nevadi tak buu zit s marlinem.

kazdopadne kdyz po vsem sem se rozhodl dat prvni tisk kostku kalibrační, tak se stalo to ze mi nevytíka material

resp vytíká ale malo, pak uz podavaci kolecko prodre diru do filamentu a zkoncilo to. musim vse rozebrat a vycistit. ofuk hotendu mam, tisknu z abs cca teplotou 240
HE je 3draty v2.0

zkousel jsem jestli je vse v ose a pruchozi a je. nevim cim to je ale jakoby HE nebyl nahratej dostatecne a nechce projit moc materialu nebo opravdu uz netusim

jeste termistor na HE mi ukazuje teplotu s odchylkou 60 stupnu nevite ktery cislo ve FW je pro termistor NTC co pouzivaji 3draty?

dikyy moc vsem za radu
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 02, 2016 12:25PM
mal by tam byt 100k termistor. teda volba c.1

u mna to vyzera takto nejak (configuration.h)
(temp sensor 1 a 2 nepouzivam takze nastavenie ma nezaujima)

Quote
#define TEMP_SENSOR_0 1
#define TEMP_SENSOR_1 0
#define TEMP_SENSOR_2 0
#define TEMP_SENSOR_BED 1


aky mas filament a trysku?

Edited 1 time(s). Last edit at 01/02/2016 12:26PM by straciam.
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 03, 2016 06:46AM
Trisku mam 0.3 a filament abs 3D factories, jeste mam problem s heatbendem kdy fam aby se zahral tak se nespne ani dioda pro ohrev.
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 03, 2016 12:43PM
myslel som priemer filamentu. ak mas 3mm tak tryska 0.3mm je na hranici pouzitelnosti. mne sa osvedcilo minimum 0.4mm tryska.
aka dioda sa ti nezopne na ohrev?
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 03, 2016 02:23PM
mam filament 1,75mm hotbend uz jsem posteloval. ale ted mam problem protoze mi hotend nechce drzet stalou teplotu, preskakuje mi tam az o 30 stupnu nahoru dolu:/jo a ten termistor 1 to nebyl
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 03, 2016 04:20PM
tak si mal kontaktovat predajcu aby ti povedal aky termistor tam mas. ja som pozrel na eshop, aky termistor mavaju v baleni.
stale to vyzera na zly typ termistoru. aky typ termistora si nakoniec nastavil?
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 05, 2016 12:33PM
Tu jednicku, ukazuje presne o 60 stupnu vice tak jsem upravil firmware aby me to pustilo, tak tisknu plus 60 stupnu ale ted dalsi problem tamto byl spatny drat asi dal jsem jiny a uz to extruder bere s prehledem. Ale triska se mi nori do tisknuteho materialu, jakoby to vytlacovalo vic matrose nez ma triska misto, a tudis se mi v tom rype...:/
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 05, 2016 01:43PM
a extruder mas skalibrovany? teda ked das vysunut napr 10cm filamentu tak ti vyjde presne 10 cm filamentu?
v nastaveniach sliceru je moznost nastavit tok filamentu (flow) tam by si mal mat 100%. tym mozes ubrat mnozstvo/tok filamentu.
ztko ti dviha dobre? nic nebrzdi z os dvihnut hore? Z os ide hladko?
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 06, 2016 08:24AM
Takze vyresenogrinning smiley jj mam ho skalibrovany, vyjede presne kolik potrebuji materialu, z osu mam taky spravne, uz jsem vytiskl kalibracni kostku, velikosti sedi krasne. Akorat mi prijde ze jsou strasne jemny praminky materialu, takze nekdy jakoby na sou mezery ve stenach kostky. Trysku mam 0.3 mm. A zlobi me hotbed. Nechce mi to vyhrat vice nez cca 50 stupnu a hreje mi jen predni cast zadek zustava studeny, je z ciny tak nevim jestli treba neni problem nekde uvnitr. Hrabat v PID neumim, abych nastavil treba rychlejsi ohrev. Nebo tak. Mam marlin firmware kdyby jsi vedel jak se to tam treba nastavujewinking smiley
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 06, 2016 10:27AM
ak ti nehreje heatbed rovnomerne na celej ploche ale len na jednej casti, tak mas dakde preruseny spoj na nom.
heatbed je tusim rozdeleny na tri casti..
na tejto fotke vidno kusok vyssie od toho vyvrtaneho taku odbocku. rovnake su na druhej strane - oproti tejto.
skontroluj vsetky spoje ci to nemas niekde prerusene alebo ak si niekde vrtal dieru ci si neprerusil spoj.
ak je niekde len preskrabnuty (napr. zlamovacim nozom alebo srobovakom) staci ho na tom mieste ocistit a spajkovat jemnym rozliatim cinu.
malo by to stacit.
[i.ytimg.com]

Edited 1 time(s). Last edit at 01/06/2016 10:27AM by straciam.
Re: problem s hotendem, nebo extruder?
January 06, 2016 04:10PM
Jen pro kontrolu - nemas zapojenou jen polovinu, ze ne? Nebo celej v zapojeni pro 24V?


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login