Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Posunuti v ose x nevim uz co...

Posted by Spoach 
Posunuti v ose x nevim uz co...
January 10, 2016 02:34PM
Caute

Kdyz tisknu tak na cca kazde 70 vrstve se mi posune tisk, dela mi to u vseho, pritom kdyz jsem drive tisknul kalibracni kostku s 120 radky tak vse v pohode ale ted proste osa x nejak uskoci a tiskne cca o 3mm smerem k x home. Nevim cim by to mohlo byt nekde nic nicemu nevadi. Pouzivam cura slicer a repertier host.
Jak rikam stolik do niceho nenarazi tak nevim co stim pohne...
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 10, 2016 10:46PM
zvykne to byť vadný endstop alebo káblik
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 11, 2016 02:41AM
Ale ze to dela az po nekolika vrstvach..
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 11, 2016 10:45AM
moze to byt aj remenica ak nedrzi dobre na hriadeli motora, tak pri prudkom pohybe sa moze pootocit.
ak je malo naspanovany remen, tak pri prudkom pohybe mozu preskocit zuby na remenici.

ak ja to pravidelne po niekolkych vrstvach (a vzdy pri tych istych), tak to bude sposobene nejakym konkretnym pohybom v ose x, ktory vyvola bud zachvenie koncaku, preskocenie zubov, pootocenie remenice, stratu kroku na motore.

nezlepsi sa to pri nizkych rychlostiach? napr. pri 10-20mm/s ?
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 11, 2016 12:15PM
To jsem jeste nezkousel musim to zkusit a uvidim zitra dopoledne to zkusim akorat ted bojuju s filamentem mam hotend 3draty a nejde mi moc pla tisk. Pokazde se zacina prodirat u podavaciho kolecka tak zrovna jedte laborujins timto. Ale ta osa me stve taky zitra zkusim tisknout s mensi rychlosti...
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 11, 2016 04:48PM
zkus to, mozna tim zpomalenim vyresis oba problemy najednou


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 11, 2016 05:51PM
Jj hned zejtra. Akorat mam problem s curaenginem uvidime tedy, napisi pak co a jaksmiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 12, 2016 06:36AM
Takze super dal jsem tisk na 20mm/s a super tisk bezel uplne v pohode a mam podezreni ze se mi osa z zarazela o kabely v heatbedu ale potvrzene to nemam i tisk z pla se mi zlepsil ne li uplne opravil. Zjistil jsem ze jsem mel podavaci sroub posunuty o pul mm bokem to znamena ze nebyl uplne v ose s dirou v extruderu. Ted je vse ok a jeste jsem posunul vetrak blize k heatbloku, takze se mi nespuntuje material. Super diky vsem
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 12, 2016 08:05AM
to je sice fan, ale mel by sis to opravit smiling smiley

Normalni rychlost je minimalne tech 40-50mm/s pro hodne kvalitni tisk a 80mm/s pro beznej.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 12, 2016 09:31AM
ja som tiez zacinal na 10-20mm/s smiling smiley
potom som experimentalne dvihal rychlost, ze kolko z toho vymacknem.. zastavil som sa na 100mm/s pri vacsich vytlackoch a to mi staci. dalej nejdem..
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 12, 2016 12:41PM
Zitra zkusim tek 50 a uvidime co z toho vyleze, draty jsou uz dane zpravne.
Na thinginverse jsem nasel postavicku robota pro synovce BEQUI tak to pak zkusim.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/12/2016 12:41PM by Spoach.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 13, 2016 10:55AM
Ted jsem zjistil ze mi to tiskne zrdcadlove nevite ktere kabeli od motoru mam prepojit aby to tisklo zpravne?
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 13, 2016 10:56AM
Mam microcon motory a drivery 8825
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 13, 2016 11:29AM
zalezi v ktorej ose ti to tlaci zrkadlovo. na tej osi musis prehodit kabel ale taktiez prehodit aj koncak min. na opacnu stranu!
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 13, 2016 12:24PM
A neslo by to prehodit nejak ve fw mam merlin. Abych nemusel prehazovat koncaky.a jeste jaky kabel jak prehodit? 1a na1b. A 2a na2b?
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 13, 2016 12:25PM
Kdyz dam minus na x tak to jede spravne k endstopu a kdyz dam - v y tak taky jede dobre k endstopu.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 16, 2016 05:15AM
bud otoc danej kabel, nebo v marlinu nastav prislunou osu na false nebo true, podle toho co tam mas ted:

#define INVERT_X_DIR false    // for Mendel set to false, for Orca set to true
#define INVERT_Y_DIR false    // for Mendel set to true, for Orca set to false
#define INVERT_Z_DIR false     // for Mendel set to false, for Orca set to true

plus poupravit prislusne koncaky...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 21, 2016 02:52PM
Super diky moc. Kazdopadne dnes sem upravil kabelaz apod a mam porad v nejake visce cca po 2 cm ale zalezi jak kdy posunuti v ose X. Myslel jsem ze jsem to vyresil a ono ejhle je to tu porad:/ nic tomu nevadi schvalne jsem u toho sedel a proste bez toho aby se to seklo se to posune o cca mm smerem k motoru.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 01:13AM
Ahoj, něco podobného jsem taky řešil. Co máš za tiskárnu? Kde máš umístěnou jednotku a jakou používáš? Dost dobře se může přehřívat i driver motoru. Mě po delším tisku takto zlobil extruder. Pokud osa chodí volně, tak při delším tisku bych jako příčinu viděl teplo. Jednotka by měla být mimo jakýkoliv zdroj tepla a případně lehký aktivní ofuk. Mohlo by to odpovídat selhání po několika hodinách provozu.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 02:53AM
Mam postaveneho rebelixe. Motor ani deiver se mi extra neprehriva prave to jsem taky testoval ale zase ma dost sily na to aby neztracel kroky:/ mam ramps 1.4 a megu, driver 8825.jeste jsem uvazoval jedtli mi merlin pokazde nekontroluje endstop a ja ho mel nejak spatne treba. Nebo ve firmwaru vypnout stalou kontrolu endstopu. Aby byla jen pri nacteni home pozice
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 03:14AM
ahoj,
mám stejný problémsad smiley z ničeho nic se mi v určité výšce šoupne vrstva o cca 2mm a pak se to zase narovna a jede normalně.... tisknu pri 60mm/s, když to snížím třeba na 40 tak je to poměrně v cajku...
kabely jsem zkontrolovat a nikde nic nezadrhává... dnes zkusím utahnout remenice, ale pak uz me nic nenapada sad smiley nějaka rada
mam Hesine m505 - je to sice cína ale do ted tiskla uplne bez problemu
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 07:43AM
u marlinu nevim, u repetieru, pokud mam zaplou kontrolu endstopu behem tisku, dojde k resetu souradnic v dane ose vadneho endstopu (pri absolutnim pozicovani)) a nasledujici tisk je posunut o soucasna pozice + absulutini. pri relativnim souradnicovym systemu by nemelo dojit k nicemu (k aktualni pozici se pricte vypocitana dle gcodu)

poskoky v ramci par mm mi vetsinou dela spatna kalibrace davkovani, hotend pri prejezdu nad preplacenym mistem uskoci nebo zadrhne. kolikrat jde i o okem spatne vyditelnej vycnelek. staci mi pak udelat rekalibraci davkovani a je vse ok. jednou se mi tak i projevoval povolenej hotend (asi za 3h tisku zacal protejkat plast)

delava mi to i nejaka mechanicka vada (povolenej nebo pretazenej remen, drhnouci vozejk, spatne promazani lozisek...)

vybuzeni driveru, pokud neni nak extremmne mimo spis dela zmenu v danem rozmeru vytisku, nez uskoceni.

jelene, pokud je to predavkovanim, bude velmi pravdepodobne ono uskakovani pokracovat v cca pravidelnech vejskach pokud budes tisknout treba 2x2x5 cm s plnym infilem.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 12:14PM
Zkusim dat neco s plnym infilem taky vytisknout a uvidim jestli to neni tim. No zitra si stim asi poradne pohraju.pac uz mam vse v cajku jen mi zacalo delat tohle driver vybuzeny moc nemam takze se mi neprehriva. Mel jsem na chladici prst a byl teply ale nedpalil me, takze by nemel byt prehraty. Jeste zkusim utahnout vice remenici. Nevite jakou by mel mit rebelix pocet kroku na extruderu ma wade ale nikde jsem nenasel kolik kroku nebo kde to jak vypocitat:/
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 01:07PM
Quote
Spoach
Zkusim dat neco s plnym infilem taky vytisknout a uvidim jestli to neni tim. No zitra si stim asi poradne pohraju.pac uz mam vse v cajku jen mi zacalo delat tohle driver vybuzeny moc nemam takze se mi neprehriva. Mel jsem na chladici prst a byl teply ale nedpalil me, takze by nemel byt prehraty. Jeste zkusim utahnout vice remenici. Nevite jakou by mel mit rebelix pocet kroku na extruderu ma wade ale nikde jsem nenasel kolik kroku nebo kde to jak vypocitat:/

kroky nejsou moc spolecne pro danej druh tiskarny... zalezi na extruderu, podavcim sroubu, pritlaku, fillamentu... lepereceno nekdo jinej se stejnym setupem muze poslouzit akorat k priblizne hodnote, ale doladeni se musi udelat stejne

[reprap.org]

pripadne si s tim matematicky pohrat a prevest na neprevodovany extruder...

ziska se tim pribliznej pocet kroku a zbytek doladit podle zatalceneho filamentu kdyz se da talcit 50 nebo 100mm.

az budou e kroky spravne, tak jeste zkalibrovat davkovaci koeficient u sliceru...

a pokud se bude tisknout kalibrace s 100% infilem, kvuly vetsinou preplacane prvni vrstve (jak je niz nez by nekdy mela) doporucuju na 2 az 5 vrstvu nastavit tak 80% davkovani a pak zpatky na normal. me to bez toho casto ovlivnuje kalibraci...

Edited 2 time(s). Last edit at 01/22/2016 01:12PM by raptik.


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 02:41PM
Tak jsem z toho fakt jelen.... Rozebral, dal do kupy vytiskl kostku a bez problemu. Tisknu stazenoun vec se stejnym nastavenim a ve stejnem miste jako predtim posun o cca 2 mm, takze bych rekl ze preplnenim to nebudesad smiley pri snizeni rychlosti to neni tolik

Edited 1 time(s). Last edit at 01/22/2016 03:00PM by Jelen.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 02:46PM
a slicer??? a ten objekt,neni v te caasti urcite zuzeni, takze slicer vygeneruje plne vyplne???

urcita verze sliceru preplnuje urcite typy infilu jako je plna vrstva...

podobnej problem sem resil prave u nedavno posledni verze sliceru... (nevim, jestli uz nevydali dalsi) kalibrace byla ok, ale urcite objekty se tisknout nedaly... uskakovani hotendu a silene preplnovani...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 03:05PM
Aha... Nooo ted me spis tak napada ze oba predmety co uskocily jsem projel novou verzi meshmixeru kvuli podpurnemu materialu.... Kostku ne a ta je ok

Edited 1 time(s). Last edit at 01/22/2016 03:05PM by Jelen.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 03:22PM
Jelen zkus z thinginverse vytisknout whistle (pistalku) jen by me zajimalo jestli se ti to u konce taky posune. Co jsem zkousel tak kdyz jsem dal 100mm filamentu a do extruderu zajelo presne 100 mm. Prave, prvni vrstvy jsem mel preplacle ale to jsem zpravil procenty pro prvni vrstvu. Dalsi vrstvy preplacle nemam prave vubec. Jeste me napada jak moc na volno ma behat stolek na loziskach pokud neni pripojeny na remen. Ma jit uplne krasne hladce. Dejme tomu bez jakekoli namahy snim sem a tam hybat malickem?
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 03:23PM
Jo a me se to nestava na slic3ru, ja pouzivam cura.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 03:37PM
Hned jak dorazim z hospy tak to vyzkousim tu pistalku.... Bylo by divne ze bych narazil na celkem tri spatne objekty.dam vedet
Myslis tuhle pistalku?

Edited 1 time(s). Last edit at 01/22/2016 03:38PM by Jelen.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login