Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Posunuti v ose x nevim uz co...

Posted by Spoach 
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 03:45PM
Jj presne tuhle. Pokazde mi ke konci uskoci...:/!a zkousel jsi na gcode prevod i cura?
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 22, 2016 03:49PM
Quote
Spoach
Jo a me se to nestava na slic3ru, ja pouzivam cura.

vezejk by mel bejt co nejvolnejsi...

no, preplneni se da overit snadno - nechat to tisknout s mirnym poddavkovanim celku...

kdyz to vemu z pohledu, co tu pisete a pokud si pamatuju presne. tak oba kalibraci s 100% vyplni vytisknete ok, ze? tzn. ze po mechanicke strance je tiskarna ok, stejne tak jako generovani gcodu pro jednoduchy objekt. (pokud ste tiskly kvadrik o urcitech rozmerech)

pak jest, co me napada zkusit tisknout ty kalibracni kostky dve vedle sebe... ono je neco jineho, pokud se jen zveda hotend a tam zacne pokladat vrstvu, nebo pokud musi nekam prejet a prez neco a tam zacit tisknout...


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 09:13AM
no tak pistalka moc nedopadla... zkousel jsem to pres cura protoze slicer ji nechtel ani ulozit grinning smiley
Attachments:
open | download - FullSizeRender.jpg (97.6 KB)
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 01:30PM
Uffff tak me to teda tak moc jako tobe nedela, me se posune az v poslednich treba 20 radach o 1mm ted jsem promazal a zkusil utahnout remen na x ose tak zksuim vitisknout adam fotku pro porovnani. Me zase nejak moc nefunguje slic3r tak pouzivam cura.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 01:33PM
no tohle je docal hc no uz nevim co stim sad smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 01:56PM
Quote
tisknu pri 60mm/s, když to snížím třeba na 40 tak je to poměrně v cajku...

pistalku si tlacil akou rychlostou?
pises, ze kocka v pohode, zlozitejsie uz skace..
skus pozriet remen, ci nema zodrate zuby alebo splostene. ak je to cinsky tak aj kvalita bude kadejaka.
moj problem pri prvej lowcost tlaciarni bol, ze pri velkych zrychleniach tak prudko stocilo remenicou ze zuby skocily. remen som mal bez vystuze ocelovymi lankami - len gumenny.

ak nesedia dobre zuby, tak to moze preskakovat. a pri rychlych zmenach smeru v rychlosti mozu zuby skocit.

a remenicu ti nepretaca? poznac polohu remenice na hriadelke fixkou (sprav ciarku tak aby zacinala na remenici a koncila na hriadelke) a ked sa pootoci remenica voci hriadelke budes to jasne vidiet. este moze motor stracat kroky ak sa moc prehrieva. alebo ak ma slaby magnetizmus. ako ide tocit rukou motor? ak citis len velmi slabe "preskakovanie" tak moze mat uz slabsi magnet a moze stracat kroky. idealne ak mas moznost porovnat s inym takym istym motorom.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/23/2016 02:02PM by straciam.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 02:00PM
zkousel jsem pistalku rychlosti 50 a 20 ... vysledek stejnej
ted jsem zkousel 2 busty ... jedna projeta curou a druha slicerem nechapu viz priloha... ta bliz je cura ta dal je slicer
Attachments:
open | download - IMG_1124.JPG (64.8 KB)
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 02:07PM
tu druhu bustu nevidno dobre.

to ze to jeden slicer robi a druhy nie, moze byt preto ze kazdy generuje cesty inak ako ten druhy.
jeden moze generovat cesty "agresivnejsie" (vacsie skoky, castejsie nahle zmeny smeru a pod) a jeden moze lepsie optimalizovat cesty a zrychlenia..

nemas moznost vyskusat simplify3d?

ak to robi aj pri mensich rychlostiach, pustit tlac pmalou rychlostou (10-20 mm/s) sadnut si na stolicku a sledovat pohyb osi, kedy sa to stane a co sa deje s motorom, remenom atd.
aby si vylucil mechanicku chybu a potom to ostava uz len na elektroniku (strata kroku motora, driver, arduino ..)
alebo hd kameru a nahravat. potom pozriet zaznam smiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 02:30PM
Ta druha busta pres slicer je bez chyby, zadny posun.
Syplify3D moznost vyzkouset nemam
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 04:34PM
Muj poznatek. Rozmontovany komplet x stolik, upevneni remene o dva zuby vic natahly, poradne promazani lozisek takze zadny ztuhly pohyb. Pistalka krasna neposunuta. Vypada to ze jsem mel asi volny remen, tak se to zlepsilo asi. Ale mam problem s repertier hostem. Ma v sobe uz slicovaci programy, a kdyz pouzivam curu, protoze skeinforge ani slicer poradne nefunguje vnem, tak mi po vygenerovani nechce cure udelat ten obris kolem objektu aby vytlacil extruder pred tiskem. I kdyz to mam v nastaveny ale stejne to neudela.:/
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 04:54PM
ja tiez pouzivam curu v repetiere a ide mi to v pohode.
v strukturach mam nastavene skirt and brim:
skirt line count 1, skirt distance 2, brim width 2, minimum skirt length 150 mm.
pred slicovanim mam v Adhesion type nastavene None.

a vzdy mi vygeneruje ten prstenec/obrys okolo vytlacku.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 23, 2016 05:55PM
Zkusim rozmontovat jeste celou podlozku, ale jsem z toho fakt jelen, kdyz jednou to vytiskne v poho a po druhe pres curu uplne minosad smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 24, 2016 12:42PM
Tak co jak jsi dopadl? Dobre nebo ne?
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 24, 2016 05:26PM
probleeeeem nalezen....
vsem moc dekuji za rady rozebral jsem stolek a zjitil jsem ze ozubene kolecko na motorku je naprosto volne, takze kolecko s remenem prokluzovalo. utahnuto na krev, vytisknuta pistalka a nikde ani jeden posun smiling smiley

Edited 2 time(s). Last edit at 01/24/2016 05:43PM by Jelen.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
January 25, 2016 12:30PM
smiling smiley taky jsem to mel uplne to same jeste ze jsme na to dosliwinking smiley a hura do tisku a do novych problemugrinning smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 02, 2016 02:36PM
Mam takovy problem nekdy mi pri tisku jakoby ujede, ztrati kroky nebo nevim co jeste stolik(osa x) a jakoby vynechava extruder. Taky nechapu proc je to jasne videt na zelenem gyroscopu co jsem vytiskl.tam se mi zda ze mi osa x lita i v prubehu tisku. Nechapu uz. Napnuta remenice tak akorat, u motoru je vse oka taky. Loziska jezdi krasne nikde nic nedrhne.

Dale pak noha z medene barvy kde jde videt ze uletela spodni vrstva, nebo mozna ona byla dobre ale pak se to pohlo a tisklo jakoby o mm bokem ve smeru osy x. Dale je videt ze vynechava filament v tisku a jakoby tlacilo malo materialu. Uz fakt nevim jak to zpravit.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 02, 2016 02:37PM
Nevim jak sem vlozit fotky jsou vetsi nez povoleny limit zde
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 02, 2016 05:25PM
sniz rozliseni tech fotek

Quote
Spoach
Nevim jak sem vlozit fotky jsou vetsi nez povoleny limit zde


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 02, 2016 06:29PM
@Spoach: ulož si fotku do svého Control Center / My Files a do příspěvku dej na ní link.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 03, 2016 03:50AM
Jeste se zeptam kdyz sem kalibroval extruder tak mi zajede presne tolik plastu kolik dam, ale kdyz jennazhavena a s tryskou tak mi cca pri 10 cm materialu projede jen 8,5. Ale bez trysky projede presne 10 takze mam spatne nakalibrovany extruder?

Jeste dotaz kde se v marlin da vypnout sledovani endstopu? Kdyby mi ten problem delal endstop
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 03, 2016 04:35AM
Quote
Spoach
Jeste se zeptam kdyz sem kalibroval extruder tak mi zajede presne tolik plastu kolik dam, ale kdyz jennazhavena a s tryskou tak mi cca pri 10 cm materialu projede jen 8,5. Ale bez trysky projede presne 10 takze mam spatne nakalibrovany extruder?

Jeste dotaz kde se v marlin da vypnout sledovani endstopu? Kdyby mi ten problem delal endstop

ja to kalibruju na komplet s nazhavenim. mam jistotu, ze mam kalibraci za "tiskovejch" podminek... jestli si pamatuju dobre, tak pokud sem to kdysi taky tak zkousel, tak tam byl rozdil mezi bez hotendu s s nazhavenym hotendem... ale nijak zvlast sem to dal nezkoumal. proste mi prislo logictejsi to delat na kompletu, nez se sundanym hotendem.
zkontroluj si vyproudeni budice extruderu, jestli nahodou nevynechava kroky (nemusel by stacit pri namontovanem hotendu - klade trosku odpor motoru. ono preci jen protlacit neco 0.4mm dirou stalou rychlosti je neco jineho, nez tlacit to dirou o prumeru fillamentu)

pokud si pamatuju dobre, tak va marlinu je to volba ENDSTOPS ONLY FOR HOMING nebo tak nak v configuration_adv.h


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 03, 2016 04:41AM
Quote
Spoach
Jeste se zeptam kdyz sem kalibroval extruder tak mi zajede presne tolik plastu kolik dam, ale kdyz jennazhavena a s tryskou tak mi cca pri 10 cm materialu projede jen 8,5. Ale bez trysky projede presne 10 takze mam spatne nakalibrovany extruder?

taky bych to videl na vynechavani motoru extruderu. Nemas moc vysokou rychlost?


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 03, 2016 05:27AM
@Spoach: Samozřejmě je přesnější kalibrovat zatepla za reálných podmínek, jak píše Raptik. Tryska klade materiálu dost velkej odpor, takže rozdíl proti kalibraci "zastudena" je pochopitelnej.
Endstopy se standarně při tisku nehlídaj, musel bys to mít extra nakonfigurovaný...což asi nemáš.

Edited 1 time(s). Last edit at 02/03/2016 05:28AM by jirpil.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 03, 2016 06:34AM
Nn nemam stahl jsem si cistej marlin, a upravil vsechny hodnoty na rebelixe. Nebo lepe receno na moji verzi tiskarny.
Oka takze upravit tak at to slape s nazhavenym hotendem.
Ta osa x se mi zda ze se zpravila. Nevim uvidim po par vytiscich. Ale musel jsem dat novy driver. Nastesti mi z ciny doslo 5driveru, tak byl jeden plonkovni.
Dal jsem tisk a pridal jsem o 10 % vice filamentu tak uvidime co to udela a podle toho bych potom znovu odkrokoval extruder. Jo filament mam mladec pla, prodavali to v jrc ale pod jinym vyrobcem a pod nalepkou ejhle.

Jo rychlost tisku byla 44mm/s

Edited 1 time(s). Last edit at 02/03/2016 06:37AM by Spoach.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 03, 2016 07:45AM
Quote
Spoach
Nn nemam stahl jsem si cistej marlin, a upravil vsechny hodnoty na rebelixe. Nebo lepe receno na moji verzi tiskarny.
Oka takze upravit tak at to slape s nazhavenym hotendem.
Ta osa x se mi zda ze se zpravila. Nevim uvidim po par vytiscich. Ale musel jsem dat novy driver. Nastesti mi z ciny doslo 5driveru, tak byl jeden plonkovni.
Dal jsem tisk a pridal jsem o 10 % vice filamentu tak uvidime co to udela a podle toho bych potom znovu odkrokoval extruder. Jo filament mam mladec pla, prodavali to v jrc ale pod jinym vyrobcem a pod nalepkou ejhle.

Jo rychlost tisku byla 44mm/s

ad rychlost.

samozrejme je dulezita, ale pri testech kalibrace, je spis dulezite vedet, jakou rychlosti ti to tlacil do extruderu a to zjistis v nastaveni prislusneho SW (pronterface, repetier-host...)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 03, 2016 12:41PM
Takze abych to zkratil, po vymene driveru presnost tisku naprosto skvela. Takze byl asi spatny driver na osu x. Pouze ma domenka ale pokud se tim zpravily uskakujici vrstvy tak v pohode.

Jeste jsem sw neupravoval ve fw kroky pro extruder ale po pridani flow rate v cura krasny hladky povrch. Kdyby bylo neco napisi znovu.
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 14, 2016 02:07PM
Tak se mi to projevilo zase a napadla me vec jestli to nemuze byt motorem na ose x mam tam sx17 1003 a ten ma kroutici moment poze 0.3 tak jestli neztraci kroky proto ze je to na nej moc tezke. Kazdopadne jsem si ted obednal sx17 0905 ten je dvakrat silnejsi. Kdyz vezmu v potaz tak stolik je tezsi na utazeni kdyz je tam vytisk a mam tam 3mm silny nerezovy plech. Co myslite?
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 14, 2016 02:31PM
Quote
Spoach
Tak se mi to projevilo zase a napadla me vec jestli to nemuze byt motorem na ose x mam tam sx17 1003 a ten ma kroutici moment poze 0.3 tak jestli neztraci kroky proto ze je to na nej moc tezke. Kazdopadne jsem si ted obednal sx17 0905 ten je dvakrat silnejsi. Kdyz vezmu v potaz tak stolik je tezsi na utazeni kdyz je tam vytisk a mam tam 3mm silny nerezovy plech. Co myslite?

pokud je slabej, teoreticky by mohlo pomoct snizit akceleraci a mozna i pohnout s jerkem
nevim jestli uz to tu nepadlo...

[forums.reprap.org] tady, sem resil prave problem s uskakovanim v Y + sem publikoval pokus s velkou akceleraci, kde uz nezvladal udrzet pas pozici.

jinak na svy i2 sem mel i asi 1.5 kg duralovej plat ( 8mm deska - resil sem tim nerovnost bedu smiling smiley ) a motor kolem 0.4 s tim nemel problem (nakej cina, pozdeji to hnal i SX17-1005)


vlastni navrh plus ve vystavbe CoreXY

Thingiverse : [www.thingiverse.com]
git: [github.com]
shop: [shop.daje.cz]
Teorie relativity:
vysvetleni 1: sahnes-li na rozpalenou panev, vteriny jsou jak hodiny. sahnes-li na rozpalenou zenu, hodiny jsou jak vteriny...
vysvetleni 2: strcis-li mi nos do zadnice, pak ja mam nos v zadku, ty mas nos v zadku, ale ja sem na tom relativne lip smiling smiley
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 14, 2016 02:41PM
@Spoach: Jak jsi nastavoval proud motoru?
Re: Posunuti v ose x nevim uz co...
February 14, 2016 04:35PM
tiez odporucam aktivne chladenie na driver.
pri zle nastavenom prude tepelna poistka vnutri driveru resetuje driver a potom ma za nasledok posuvania v osi ci dokonca aj vypnutie posunu v osi.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login