Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

zahřívání motorů

Posted by paycz 
zahřívání motorů
January 17, 2016 04:10PM
Ahoj, dnes jsem tiskl rework na prusa i3 ale asi po půl hodině tiskárna posunula tisk v ose-y o par milimetrů zkoumal jsme co se stalo sáhnul jsem na y-motor který byl horký. Celkem mě to překvapilo Proč je tak horký když to předtím fungovalo. Budu spokojeny za všechny názory winking smiley
dan
Re: zahřívání motorů
January 17, 2016 04:26PM
A jsi si jisty, ze predtim nebyl tak horky? Sahal si na nej nekdy predtim po delsi dobe tisku?
Vseobecne si myslim, ze je to vcelku normalni jev.
Pricin muze byt pomerne mnoho. Drivery i motory teplem trpy. Motory jsou schopne pri vysoke teplote i castecne ztratit magnetsmus. Drivery jsou polovodice, take se mohou nepatrne menit hodnoty odporu atp., takze pokud mas nastaveny drivery na hranici, mohou zacit klidne vypinat prehratim.
Nasledne pokud je zapla trvane kontrola endstopu ve fw, tak nekdy muze i endstop zakuckat, pokud je nejakej horsi a posune se ti cely tisk o kousek dal od endstopu.

Edited 1 time(s). Last edit at 01/17/2016 04:28PM by dan.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: zahřívání motorů
January 17, 2016 06:28PM
spis bych to videl na mechanicky problem, mazes pravidelne loziska? Nezaseknul se ti nekde kabel?
Takove zadrene lozisku, nebo hnuta konstrukce (muze zkrizit lin.vedeni) a nasledkem toho musi motor tahat vetsi zatez. Cili se hreje. A muze dojit i ke ztrate kroku.

Zkus sundat reminek a zajezdit s tim rukou, jestli to jde volne. I pri rychlych posunech, jestli se nema chut zaseknout.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: zahřívání motorů
January 18, 2016 12:47AM
Takhle byly horké po 3 hodinách tisku. Ještě mě napadl moc vysoký proud v motoru, mam driver nějaký stepstick ale nejsem si úplně jisty jestli jsem dosadil spravny odpor driveru
Re: zahřívání motorů
January 18, 2016 12:47AM
P.s stepstick a4988
Re: zahřívání motorů
January 18, 2016 03:37PM
takže osy jsem srovnal na desetinu milimetru namazal vazelínou trochu povolil řemen ale motor v ose Y stále hřeje jak indukční vařič :'(
Re: zahřívání motorů
January 19, 2016 05:02AM
tak snizit proud. Snizuj dokud bude osa jezdit spolehlive i proti lehkemu odporu ruky.


> Poseidon DUO, stavebnice - v zabehu
> Homemade Celohlinik - ve vystavbe
Re: zahřívání motorů
January 19, 2016 05:42AM
jaká by měl být proud když boudou motory zablokované proudem? poloviční ?
Re: zahřívání motorů
January 19, 2016 07:02AM
nastavil jsem Vref z 640mV na 500mV pod 500mV motor strašně řve
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login