Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Rýha Z-scar

Posted by Tony3 
Rýha Z-scar
April 11, 2016 04:59AM
Ahoj,

už nějakou dobu řeším problém s rýhou na obvodu součástí a nevím si už rady. Tady na fóru to bylo řešeno třeba tady [forums.reprap.org] (nemám ji tak velikou). Používám taky Slic3r ale třeba i Cura, která neukončuje perimetr pořád na stejném místě ale jak já to vyjde. Nicméně pořád ti jde trochu vidět.

Zajímalo by mě jestli se dá úplně odstranit nebo po ní vždycky zůstanou stopy či do jaké míry se dá vyhladit. Dělal jsem různé nastavení retrakcí, ale výsledek nebyl moc uspokojivý. V podstatě mě připadalo že se to úpravou retrakce ani nezměnilo.

Mohl by sem někdo z vás přiložit fotku jak to vypadá u něj a jak je ta rýha velká?

Děkuji
Re: Rýha Z-scar
April 12, 2016 04:06PM
Proč nemůžete použít Slic3r -Advanced-Seam Position-Random?
Re: Rýha Z-scar
April 12, 2016 06:18PM
to je sice řešení ale pak by byly po obvodu rozházené výstupky.
Můžeš prosím poslat fotku jak byto mělo vypadat. smiling smiley

Já posílám svoji, rýha není velká ale jde vidět. Popravdě nevím do jaké míry se to dá seřídit.....

[www.imagehosting.cz]

[www.imagehosting.cz]
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 01:27AM
To je problem: chobotnice netisknu a na mych hranatych predmetech nic takoveho proste neni videt.
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 01:34AM
Ahoj . Měl jsem podobný problém s filamentem z mladče . A vyřešil jsem to tak , že jsem nepatrně zvedl plnění extruderu . Ne moc .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 05:16AM
To nemusí být zrovna chobotnice jen něco kulatého...

Já používám filament od Prusi a on to dováží předpokládám z Mladče...

Plnění extruderu zvýším nastavením flowrate?
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 05:54AM
Já mám v repetiéru- manuální ovládání - průtok plastu . Tím se to dá taky . Když to zabere , tak to pak uděláš na hotovo v EPPROM


www.3d-konstrukce.cz
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 08:54AM
EEMROM se to nastaví kde? Pokud ale přidám dávkování tak se mě trochu rozhodí model ne? Třeba na nějakém rovném povrchu....
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 09:13AM
EPPROM zatím neřeš . Zkus přidat materiál ručně , a pokud to zabere , tak to procentuálně dopočítáme . Udělej tisk té chobotnice znovu , Pokud to nepřeženeš , tak se velikost nezmění . Jen se vyplní ty malé prostory mezi vlákny .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 09:19AM
dobrá jak budu moct tak se na to mknu. Problém není jen v mezerách mezi vlákny ale i v tom že okraje mezery malinko vystupují na povrch.
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 09:25AM
Ono to vlákno toho výtisku má mít profil Atletického oválu . Ne úplně kulatý . Když je kulatý , tak k sobě moc nepřilnou , a trhají se od sebe .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 09:36AM
já jsem myslel vystupující okraje te rýhy. Nemyslím přímo vrstvy tisku. Jde mě jen o tu rýhu....
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 10:03AM
Já ti rozumím , ale je pravděpodobné , že vlákna uvnitř budou mít stejný profil - kulatý . Takže k sobě příliš nepřilnou . Nenapsal jsi , jakou máš trysku , a jakou vrstvu . to by pomohlo .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 10:09AM
Používám trysku 0,3 výška vrstvy 0,2 někdy tisku na 0,1.
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 10:15AM
Hm . Já mám na trysku 0.3 vrstvu 0.25 .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Rýha Z-scar
April 13, 2016 10:44AM
Já jsem se to snažil řešit nastavením retrakcí ale k ničemu to nevedlo, celkově mě připadalo že uprava nastavení nebyla ve výslekdu ani vidět. Taky jsem řešil jestli si Repetier tahá informace o retrakcích z EEPROM nebo ze Slic3ru. Nastavil jsem rozdílné hodnoty obou a pak sledoval jak se točí podávací kolečko a myslím že to bere jen ze Slic3ru. Jak budu u tiskárny tak si asi vymodeluju nějaký válec a budu to na něm testovat...
Re: Rýha Z-scar
May 09, 2016 01:02PM
Tak jsem si na to konečně udělal čas smiling smiley Ve Slic3ru se dá nastavit jestli tahá nastavení retrakce z EEPROM. Pustil jsem se znova do seřizování.
Výsledné nastavení :

Lenght: 1,2mm
Speed: 30 mm/s
Minimum travel after retraction: 2,2 mm

Je to lepší, ale pořád tam jde vidět malinká rýha.

[www.imagehosting.cz]

Jinak tisknu PLA od Pruši. To kolečko má průměr 24 mm.

Jde to vůbec uplně vyhladit, nebo do jaké míry to jde?

Díky za odpověď

Edited 1 time(s). Last edit at 05/09/2016 01:03PM by Tony3.
Re: Rýha Z-scar
May 09, 2016 02:18PM
Ahoj .
Myslím , že to , čeho jsi dosáhl je maximum vyladění . Já jsem se dostal k podobnému výsledku , a spokojil jsem se s tím . Lépe to asi nepůjde . Vzal bych to jako kresbu 3D tisku . Fréza taky zanechává na obrobku kresbu . Asi tak .


www.3d-konstrukce.cz
Re: Rýha Z-scar
May 09, 2016 02:41PM
Tak dík to jsem potřeboval vědět. Neměl jsem to s čím porovnat abych věděl čeho se dá dosáhnout. smiling smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login