Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Motory se nepohybují

Posted by Stymare 
Motory se nepohybují
May 08, 2016 02:58PM
Ahoj, co sem tu to tak pročítal tak asi tenhle problém asi jen já. Stavím Prusu I2 (MEGA 2560/RAMPS 1.4/Pololu A4988). Motory NEMA 17 se mi při napětí mezi GND a šroubem trimru cca 1,70V se bud ani nehnou nebo cuknou a potom nic. V Ponterface se bezproblému připojím ohřeju HeatBEd a HeatEnd, ale homování motorů je nemožné.
dan
Re: Motory se nepohybují
May 09, 2016 01:11AM
Napeti 1,7V je strasne moc (velky proud do motoru). Nastav na zacatek tak max. 0,5V. To ale na homovani az takovy vliv mit asi nebude, to spise spatne zapojene ci nakonfigurovane endstopy. Na nejakou stranu se ti pojezdy hnou pri manualnim ovladani (ne pri home)?


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Motory se nepohybují
May 09, 2016 01:43AM
v tom je ten vtip, nehnou se vůbec
Re: Motory se nepohybují
May 09, 2016 02:07AM
Endstopy jsou zapojen dobře spíš ta konfugurace. Ted se mi nehýbou vůbec, jen tak stojí a čumí. Když pošlu v Pošlu v ponterface jakejkoliv příkaz k pohybu motory se ani nehnou, jedinej extruder se rozjede.

Edited 1 time(s). Last edit at 05/09/2016 02:39AM by Stymare.
dan
Re: Motory se nepohybují
May 09, 2016 04:41AM
Tak to sem budes muset trochu strcit tu svou konfiguraci a verzi FW. Motory se nehnou, ale rukou za remenici s nima neotocis?


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Motory se nepohybují
May 09, 2016 06:49AM
I2 mi jede na marlinu. Motory se mi povedlo rozpohybovat. Problém je stále v homování. Při zapojení endstopů se mi tiskárna ani nehne. Ted sem zkoušel tis bez nich a místo kvádru mi vzniklo špagetový monstrum. V Configuration.h nevím co musím přepsat aby mi dojelo k endstopu. Kde a co tam mám změnit ??? nastavení mojí configurace je přiložena.

Další problém je už při tisku. Materiál se mi nelepí k podložce a motory při pohybu docela často cukají a tím vynechavají kroky. jak tomu zabránit ????
Attachments:
open | download - config.png (58.4 KB)
dan
Re: Motory se nepohybují
May 09, 2016 09:24AM
Jak mas zapojene endstopy ? NC nebo NO ?
To proc se ti nelepi filament na podlozku muze zpusobovat rada veci, vcetne filamentu, nenapsal si jaky zkousis tisknout a na co tisknes.
Pokud ti vynechavaji kroky, je to bud tim, ze tam mas stale tech 1,7V, kdy se ti drivery prehrivaji a vypinaji se pretizenim, nebo mas naopak maly proud, popripade ti mechanika nekde drhne. Muzou to zpusobovat i vysoke hodnoty akceleraci a neprimerena rychlost tisku. Ono tak nejak vse souvisi tak nejak se vsim a pokud sem nenapises nastaveni jake pouzivas, dost tezko se to bude hledat.
Kazdopadne je urcite zakladem volne se pohybujici se mechanika, pokud ti to nebeha lehce, je to spatne.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Re: Motory se nepohybují
May 10, 2016 05:13AM
Už sem začal tisknout bez problémů. Děkuji za rady. to drhnutí byla uplná kravina grinning smiley trošku konkoru a ubrání prou a jede to jako po másle smiling smiley
Re: Motory se nepohybují
May 10, 2016 07:00AM
Tak sem asi kouzelník. Motory osy Z se mi po zapnutí začali točit a ted pozor každej na jinou stranu a ješte s drnčením. Nemám vůbec ponětí co s tím. Firmware je v pohodě. na ten sem nesahal a měnit proud na mikrokontroleru nepomáhá. Jediný co me napadá, že sem nejakým způsobem odpálil pololu.
dan
Re: Motory se nepohybují
May 10, 2016 09:15AM
Odkouril sis nejspise driver, nebo proste odesel.


_______________
Rebel ? winking smiley
[rebelove.org]
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login