Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

Sekání ABS

Posted by jeninicicek 
Sekání ABS
August 16, 2016 07:16AM
Nějakou dobu jsem netiskl, a teď jsem opět tiskárnu rozjel(pře pauzou tiskla bez problémů)... Vyčistil trysku, seřídil, chci tisknout a ejhle filament se čas od času sekne, a opět po chvíli se uvolní-sekne se po cca 3-20 cm, uvolní se náhodně, nepomůže retract, pomoc rukou jde velmi ztěžka(musím déle a dost velkou silou tlačit než se pohne), teplota se drží-zkoušel jsem s ní hýbat-nemá vliv, nechat chvíli stát nepomůže, jediné co je tlačit a tlačit a po chvíli se to zase rozjede, takže cokoli vytisknout bez děr nehrozí... Ve chvíli kdy tlačí je filament za tryskou rovný, bez bublin, či známek znečištění...
Parametry:
ABS Mladeč oranžová 1.75, a ABS bílá méně smrštivá(už nevím odkud, zbytek -jen test zda se sekne také)
teplota- zkoušel jsem rozmezí 230-270...
Rychlost-zkoušel jsem měnit- bez efektu
tryska 3draty 1.3, 0.3 mm (+silnější ofuk)
extruder RRO celokov

Má někdo nápad co ještě zkontrolovat, či zkusit?
Re: Sekání ABS
August 16, 2016 05:59PM
Kouknul bych, jestli nejsou zanešený mezery mezi zubama na zubatici, jestli pružina páky přítlaku k zubatici má dostatečnej přítlak, jestli není někde v hotendu napečený nějaký svinstvo, případně zda ofukovej ventilátor hotendu není přidřenej a není špatný chlazení. Taky projet strunu šupérou zda není šišatá a nebo nekolísá průměr. Pak bych ještě zkusil jiný ABS nebo PLA, zda to není matrošem. Nedávno jsem měl Mladečský PLA, v jednom místě při ohybu o 90 st hned prasklo a o metr vedle se muselo ohnout 10x aby se zlomilo.
Jirka

Edited 1 time(s). Last edit at 08/16/2016 06:00PM by celeron.
Re: Sekání ABS
August 17, 2016 02:40AM
Mezery OK, přítlak se nešteluje(viz typ), je to komplet vyčištěný, takže svinstvo nehrozí...ofuk nemá problém... filamenty testovány 2.... ještě nějaký nápad, kde co?
Re: Sekání ABS
August 18, 2016 03:50AM
Skusil si aj zmerat aku teplotu ma tryska pri probleme a ked to ide?
Iny filament bol od rovnakeho vyrobcu, alebo uplne iny (overeny)?
Re: Sekání ABS
August 18, 2016 04:16PM
S teplotou jsem si hrál, a nenašel závislost(ale externí měřák nemám...), S tím oranžovým jsem před nějakou dobou tisknul bez problémů, ten bílý jsem testnul až teď jen pro ověření, zda se sekne taky, nevím co je přesně zač(dostal jsem ho někde jako vzorek)...
Re: Sekání ABS
August 19, 2016 01:25PM
Tak jsem znova vše rozdělal, částečně složil a zkoušel déle podávat ručně, no a seklo se to někdy až na tolik, že jsem to ručně neprotlačil hned ale až po chvíli snažení... Tak jsem to zkusil pročistit 2 vrtákem, a bylo poznat, že v místě spoje trysky s heatbrake to kladlo chvílemi odpor, nechal jsem tedy chvíli vrták točit uvnitř(zapojený jen heatbrake blok a tryska, dost opatrně aby nedošáhl až ke konci trysky grinning smiley) a pak zkusil znovu smontovat, nepomohlo, chování stále stejné nějaký nápad co s tím? (utaženo je to k sobě na fest, když je to spojený tak dovnitř nevidím grinning smiley), doufám, že to neskončí novým extruderem...
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login